RE: Ручек (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Да готвиме заедноПорака


matushka -> RE: Ручек (4.5.2010 12:09:12)

Deneska za prv pat ke gotvam boranija, so morkovce i teleshko meso. ke vidam sto ke ispadne, ako e ok ke za[sm=smiley36.gif]cestam
Палешка РР -> RE: Ручек (4.5.2010 12:11:53)

Денес ќе правам домашна месена пица, Марио ја чека неколку месеци [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
big_mama817 -> RE: Ручек (4.5.2010 12:20:58)

грашок со пилешко месо
Medo -> RE: Ручек (4.5.2010 12:21:04)

Денес на мени има леќа [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley32.gif[/image]
riba79 -> RE: Ручек (4.5.2010 14:23:45)

za denes koftinja so pire i zelka salata
ripce -> RE: Ручек (4.5.2010 14:27:15)

мусака со зелка салата, ја направив во 7 кога станав, и веќе ја нема [sm=smiley1.gif] најмногу се радувам кога ќе останат празни садови... значи ем го бендисале јадењето, ем одма на миење [sm=smiley1.gif]
nadica -> RE: Ручек (4.5.2010 14:30:49)

јас имам гравче-тавче од вчера (ме бојкотираа сите јадени дојдоа од работа) денес и +колбаси им земав и салата по избор [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Bogdancanka -> RE: Ручек (4.5.2010 14:33:23)

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

јас имам гравче-тавче од вчера (ме бојкотираа сите јадени дојдоа од работа) денес и +колбаси им земав и салата по избор [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]


тогаш дај ми го мене да не се мачам да правам[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] баш тоа  правам   денесза ручек
pacuvce -> RE: Ручек (4.5.2010 14:34:01)

Ништо!!!До пред 5 минути немамвме вода и целата бев [sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]...Сега конечно дојде,ама веќе е доцна така да денесе ќе јадат макарони со пармезан...Ко воли нек изволи...[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
nadica -> RE: Ручек (4.5.2010 14:34:45)

повелете мила има за сите јас незнам да готвам малку [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] мислам се познава по мене [sm=jezicek.gif]
BEBICA -> RE: Ручек (4.5.2010 14:41:28)

Jas denes imam spanak potpecen odozgora so jajca prelien.
jovanka -> RE: Ручек (4.5.2010 14:46:53)

Bebice jas i ti kako dogovoreni i denes ja s im pravam spanak ama mandza so oriz morkovi i odozgora pavlaka mmmmmmmm
BEBICA -> RE: Ручек (4.5.2010 14:53:41)

E ubavo de malku se razlikuva[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
ostoun -> RE: Ручек (4.5.2010 15:11:52)

сакав пастрмајлија ама испадна пржено месо и пире
ripce -> RE: Ручек (10.5.2010 12:48:18)

Макарони со мелено месо, потпечени во рерна... + краставички салата
nadica -> RE: Ручек (10.5.2010 14:26:42)

супа, помфрит, пржени колбаси, шопска салата а десерт ...

НЕМА на диета [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Палешка РР -> RE: Ручек (10.5.2010 14:53:01)

Ова ми личи на фразата "од понеделник сум на диета", a надица? [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Денес за ручек - што се нашло по дома [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
nadica -> RE: Ручек (10.5.2010 14:59:57)

Ова ми личи на фразата "од понеделник сум на диета", a надица? 


па така некако [sm=smiley36.gif]
amelbebe -> RE: Ручек (10.5.2010 15:06:30)

ne znam sto da zgotvam denes........ 300 varijanti mi se motaat ama ne znam koja[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image],sekoj den veke,ne mi e tesko da gotvam kolku sto mi e tesko da smislam ,site razlicno jadat.
Тања РР -> RE: Ручек (10.5.2010 16:43:48)

Јас печам ситни главички млад компир. Пред крај ќе им изрендам сирење. Мм е на безмесна диета пред систематскиот преглед.
Rossana -> RE: Ручек (10.5.2010 17:24:59)

Kompir salata [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Ne sme jadele moze 2 meseci
Bogdancanka -> RE: Ручек (10.5.2010 17:38:19)

јас пржам свинско вчера колевме бише ајде рингерајки дојдете на мрвки[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]ќе им и салата ммммммммм
big_mama817 -> RE: Ручек (11.5.2010 10:05:07)

посна боранија со млеко [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Glück90 -> RE: Ручек (11.5.2010 11:18:33)

koj e za oriz i pilesko bujrumte ke ima i supa i salata zelena za svekormi a za mene sopska
Палешка РР -> RE: Ручек (11.5.2010 11:43:16)

Шпагети со сос од мелено месо и печурки...мммм...
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>