|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кломифен
5.3.2016 22:39:50   
borjance
daj boze na site klomifen da ni pomogne, fala za sovetite devojcinja

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 651
   RE: Кломифен
7.3.2016 23:35:03   
prolett
Prasuvam za aspirinot deka citav go davaat za onie koi imale spontan abortus, a dosega ne sum imala nisto. No stom se kazale da se pie ke pieme. Fala na podrskata, daj Boze site da staneme majki ovoj mesec. Pozz

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 652
   RE: Кломифен
9.3.2016 21:09:19   
prolett
Zdravoo zenski. Denes bev na dr i mi dadoa tableti Pregnare. Se piele ednas na den posle jadenje pak se so folna kiselina i se 970 denari.Sega imam eden folikul od 14 mm. i sum nastineta. Ke odam naknadno pak posle nekolku dena.

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 653
   RE: Кломифен
9.3.2016 21:11:17   
prolett
Dali vie gi piete tie tableti?

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 654
   RE: Кломифен
9.3.2016 21:24:36   
borjance
11 ден од последна менструација 7мм ендометриум, десен јајник еден фоликул 17мм, лев јајник хиперстимулација се разработи како луд 5 фоликули по 20,1мм 20,5мм 19,7мм 20мм и 20,4мм, јас не ги пијам тие апчиња

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 655
   RE: Кломифен
9.3.2016 21:40:59   
prolett
Borjance dali gi pies Pregnacare Conception?

(Одговор на членот borjance)
Непосредна врска до пораките: 656
   RE: Кломифен
9.3.2016 21:45:52   
prolett
Borjance denes li ti e 11 den? Sto ti kazaa drugo?

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 657
   RE: Кломифен
9.3.2016 22:12:11   
borjance
не ги пиев душо. да 11 ден ми е денес ама незнам ни јас што ке бииде ти до каде си?

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 658
   RE: Кломифен
9.3.2016 22:53:00   
prolett
Srcko i mene mi e 11 den, pa mi gi dade tie tableti, i mi kaza da dojdam posle 3 4 dena, imam eden folikul, i sum bilka nastinata, a i jas pocuvstvuvav bidejki tie denovi posebno vcera mnogu mokrev i ke vidime

(Одговор на членот borjance)
Непосредна врска до пораките: 659
   RE: Кломифен
9.3.2016 22:53:57   
prolett
Da se nadevame deka ke bide uspesno

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 660
   RE: Кломифен
9.3.2016 23:22:32   
prolett
Borjance, moze vo isto vreme ke ostaneme user posted image user posted image Daj Boze konecno da se sluci so sreka neka ni e

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 661
   RE: Кломифен
9.3.2016 23:29:44   
borjance
да те слушне Бог, дали ке примаш прегнил инекција?

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 662
   RE: Кломифен
9.3.2016 23:45:57   
prolett
Ne znam Borjance prethodniot pat primiv na 15 den od ciklusot, sega ne znam ke vidam sto ke mi kaze naredniot pat koga ke odam Daj Boze neka se slusci ova cudo,

(Одговор на членот borjance)
Непосредна врска до пораките: 663
   RE: Кломифен
10.3.2016 0:03:16   
borjance
мене неке да ми даде дека има мн оликули дека ако прснат сите 6 циркуз ке станело, ја сакам да прснат ама без прегнил незнам што ке биде ајде заедно сме посилни верувај и ке ни се исполни

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 664
   RE: Кломифен
10.3.2016 12:30:40   
Melanija RR
Ако не се прими прегнил мора да се следи на ехо дали ќе пукнат, а со прегнил е нај сигурно.Се нада 22м може да создаде водена циста и да пукне кога е дојде циклусот.Не оставајте така и барајте ехо.Околлу 20мм се става прегнил.Пролет тие апчиња мислам дека се витамини. Со среќа на двете

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот borjance)
Непосредна врска до пораките: 665
   RE: Кломифен
10.3.2016 17:27:18   
borjance
melanija fala ti dragicka sto ne odrzuvas vo nadez, jas znam deka e taka so folikulite od site 6 barem edna ke prsne se nadevam. Jas imam primano pregnil bez klomifen i nisto, a zad sebe imam eden missed poradi rubeola sipanica.jajnicite mi se policisticni, pa treba cudo da se sluci za da pukne nekoj folikul bez pregnil, neli? pozdrav najgolem

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 666
   RE: Кломифен
11.3.2016 1:17:02   
Melanija RR
Да треба прегнил зошто кломифенот кај сите различно реагира па треба внимание ,тој ги буди јајниците.
Јас сеуште мислам дека природно забременив од тоа будење и продолжено дејство на кломифенот. Па имав едвај по 2 фоликули,но по два месеци оп овулација оп user posted image и сега имам дете од 2,5 гuser posted image

Само сила и вербаuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот borjance)
Непосредна врска до пораките: 667
   RE: Кломифен
11.3.2016 14:42:43   
Ilina87
Исто и јас сум со полицистични јајници и успеав да забременам со само една терапија со кломифен. Имав само еден фоликул и не примив прегнил. Сега сум мајка на 2 и пол годишно дете. Така да најдобро доктор ќе ти каже која терапија е најсоодветна. На толку фолекули би требало да настани бременост. Со среќа.

(Одговор на членот borjance)
Непосредна врска до пораките: 668
   RE: Кломифен
11.3.2016 16:59:07   
borjance
Илина фала ти најмногу еден тон среќа и надеж истури врз мене со муабетов, јас на маж ми му викам ако не две барем три нека се фатат.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 669
   RE: Кломифен
12.3.2016 0:24:41   
prolett
Melanija RR i Ilina87 , gi citam sega vasite postovi. sakam da prasam vo meguvreme koi drugi apcinja ili tableti gi pievte, a najmnogu me intresira dali pievte aspirin 100. Jas pijam Tifol, C -vitamin, B - kompleks, Bedoksin, Aspirin 100 i pred den dva gi pocnav Pregnacare Conception. Kazete mi Vie dali gi pievte ovie ili i nesto drugo? Pozdrav

(Одговор на членот borjance)
Непосредна врска до пораките: 670
   RE: Кломифен
12.3.2016 1:16:52   
Ilina87
Prolet, јас не пиев ништо друго, само кломифен кои ги пиев од петтиот ден од циклусот по една таблета.
Што побрзо да си видитеuser posted image

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 671
   RE: Кломифен
12.3.2016 12:20:21   
borjance
prolet pies super vitamni ne grizi se, isto bijam i jas samo tie pregnacare ne gi pijam plus siofor za insulin.
Kazi koga ke pravime test?

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 672
   RE: Кломифен
13.3.2016 15:53:06   
prolett
Bojrance ne znam koga, belki ke se bide, ke vidime, user posted image Ne znam
Ubav den imajte zenski, neka e za mnogu godini praznikot Procka, da si prostuvame i da ni prostuvaat, toa e goleminata na praznikot. Pozdrav !

(Одговор на членот borjance)
Непосредна врска до пораките: 673
   RE: Кломифен
14.3.2016 0:17:53   
Melanija RR
Исто пред 3-4 год не беше аспиринот во тренд. Пиев кломифен од 3 до 8 ден или по 2 или по 3 апчиња,естрофем од 8ми ден мислам, прегнил од 5.000 и толку.На инсеминациите додатно само Утрогестан од 200мг 2 пати на ден

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 674
   RE: Кломифен
14.3.2016 21:01:28   
prolett
Zenski da ve prasam , na 16 den nema folikuli, mi kazaa deke puknale, a na 11 den koga bev mi rekoa deka imam eden od 14 mm i mi kazaa da cekam, da vidam sto ke se sluci, te da ne dobijam. Stom gi nema folikulite mislete li i vie kako mene i dr deka puknale, daj Boze se nadevam, mnogu sum srekna ...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 675
Страница:   <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?