RE: Проблеми со доењето (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Доење и дополнување на доењето



Порака


fetusce -> RE: Проблеми со доењето (17.4.2017 17:23:54)


samo sto vo 8 casot navecer oti vristese mu davav edno sisence aptamil od 120 miligrama, taka 15 dena i si rekov ke se otarasime od aptamilot. Eve sega pak na staroto se vrativme po 270 grama aptamil cicanje vristi so molbi za cicanje i toa po pet minuti od grada i tolku potoa Aptamil vo sisence i odmolzeno mleko . Zivi maki. Neznam kako od toa sto si rekov ete pocna da cica sega nisto pak necica i pak vristenje kako porano i pak So dve sisenca i pol aptamil se vrativme. Pedijatarkata mi vika dovolno mu e tvoeto mleko neka cica pet deset minuti pa odmozise ama toj place pa jas moram aptamil da mu dadam sto da pravam a molzenjeto mi e 34 minuti do 40 me faka oti ne cica pa nekoi od kanalite mi se zatnati . I taka. Kako da go nateram da cica?







Neurotoxin RR -> RE: Проблеми со доењето (20.4.2017 8:27:29)

И ние имавме мака со цицањето, ако ти се верува не дадов воопшто адаптирано, се мачев, кај вриштеше па и повраќаше, после 6 месеци сватив дека детето бара тишина само јас и таа исклучво на спална. Гледај ако можеш опушти се и пробувај со галења, пеење, лежење.... ви посакувам да се навикнете и го оставите ад зад вас, на крајот на краиштата и да не успеете, подеднакво детето ќе биде најадено и ти ќе бидеш добра мајка, само без стресови, пробувај




Страница: <<   < Претходна страница  40 41 42 43 [44]