Дали се потребни измени во Законот за посвојување (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Посвојување, згрижувачки семејства



Порака


agnes77 -> Дали се потребни измени во Законот за посвојување (20.6.2009 12:02:44)

http://www.youtube.com/watch?v=uCzPFpSVCCk




mami -> RE: ДАЛИ СЕ ПОТРЕБНИ ИЗМЕНИ ВО ЗАКОНОТ ЗА ПОСВОЈУВАНЈЕ (20.6.2009 12:07:02)

Агнес искрено се надевам дека тој закон ке се измени и постапката ке се завршува многу побрзо за да не мора да се чека толку долго за среката...




agnes77 -> RE: ДАЛИ СЕ ПОТРЕБНИ ИЗМЕНИ ВО ЗАКОНОТ ЗА ПОСВОЈУВАНЈЕ (20.6.2009 12:13:35)

да то би било одлично[sm=bravo.gif]
ја верувам, да се добро брине за децу у дому али сваки ден у дому за дете је изгублјено време
деца требају породицу




katence -> RE: ДАЛИ СЕ ПОТРЕБНИ ИЗМЕНИ ВО ЗАКОНОТ ЗА ПОСВОЈУВАНЈЕ (20.6.2009 12:20:39)

Lele ama mi e zal vaka sto gi gledam decinjata [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image] i jas se nadevam za pobrzo nesto da se izmeni pa da si dobijat semejstvo no vo nasava zemja promenite nesto sporo idat.




Боцко -> RE: ДАЛИ СЕ ПОТРЕБНИ ИЗМЕНИ ВО ЗАКОНОТ ЗА ПОСВОЈУВАНЈЕ (20.6.2009 20:30:22)

дечки, мислам дека апсолутно е потребна промена, и тоа брзо. не знам дали би биле ние како форум во можност нешто повеќе да сториме? на пример да собереме уште потписи, да стапиме во контакт со здружението, било што што би придонело за забрзување на постапката.

btw, морам да споделам со вас дека сум многу пријатно изненаден од агнес, која за многу кратко време многу напредуваше во пишувањето и совладувањето на јазикот. големо браво!
[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Julie1 -> RE: ДАЛИ СЕ ПОТРЕБНИ ИЗМЕНИ ВО ЗАКОНОТ ЗА ПОСВОЈУВАНЈЕ (20.6.2009 20:32:27)

Наскоро ке ја стартуваме со нова рубрика добротворност каде ќе може да даваме предлози и да се организираме за акции.




milijana -> RE: ДАЛИ СЕ ПОТРЕБНИ ИЗМЕНИ ВО ЗАКОНОТ ЗА ПОСВОЈУВАНЈЕ (2.7.2009 11:58:12)

Go vidov prilogot so go ispratila Agnes..Mila moja se nadevame deka do krajot na godinava ke bideme majki na nekoe detence.Jas i soprugot sme veke zainteresirani max i rastrcani sme ..veke od 2003 cekame za detence ,a toa e golem period..neli??




Aleksandra -> RE: ДАЛИ СЕ ПОТРЕБНИ ИЗМЕНИ ВО ЗАКОНОТ ЗА ПОСВОЈУВАНЈЕ (2.7.2009 18:37:04)

jas mislam deka treba da se smeni zakonot i toa periodot za psvojuvanje da bide pobrz i da mozat luge sto veke imaat decata da mozat da posvojta dete a ne da bidat samo dom semejstvo, se razbira na prvo mesto da bidat lugeto sto nemaat deca pa posle drugite




Страница: [1]