|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Риба во детското мени
16.10.2015 15:00:27   
vezilka RR
Јас не јадам риба нешто многу, ама на деца давам два пати неделно обавезно. Ослич или лосос на Никола. На Јосиф не сум дала лосос, ама затоа пастрмка и крапче делака. Само многу е мачно тоа коските да ги исчистам и затоа тоа ретко давам.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Риба во детското мени
16.10.2015 15:35:25   
nataly86
Јас многу многу не обожавам риба ама заради мм (кој обожава) и децата еднаш неделно имаме обавезно застапено..ослич пастрмка најчесто..

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Риба во детското мени
28.10.2015 12:14:54   
MamaKiki
иако пратам некои табели од педијатри за исрана си правам мали исклучоци пример тоа што е од страна на овошје и зеленчк повеке продукти имам дадено порано од пропишанота а риба стои некаде после година некаде после 9 месеци јас еве на 14 м немам дадено риба... ние земаме најчесто пастрмка и тоа од белица кичевско има рибник и тогаш ја ловат рибата ептен е свежа се мислев да му дадам пред нецел месец ама не му дадов ја правиме на скара... ми имаше ситни ковчиња па ми беше страв иако убаво ја имав исчистено..
сакам да дадам лосос имало во веро замрзнат и ми спомна една пријателка дека имало и свеж во рибарница user posted image мислам СВЕЖ не малку чудно...?user posted image како е стигнал лосос кај нас свеж... ?
мене ние страв декак рибата е лесно расиплива и е доста опасна ако не е како што треба... каква риба давате...? и кога сте започнале да ја давате

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Риба во детското мени
29.10.2015 10:11:39   
sandriana RR
На темава сум за ќотек, бидејки Т многу сака риба, исто и јас, ама ретко ја имаме на мени - еднаш месечно, одприлика.
Негде околу годинка Т прв пат проба, и тоа ослиќ, а И уште порано, негде на 8-9 месеци.
Најчесто спремам ослиќ, печен, со лук и моркови.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Риба во детското мени
3.9.2016 15:04:57   
lolla RR
Ние јадеме риба еднаш неделно, најчесто викенд. Обожавам риба ама многу сум скептична во таа што ја носат кај нас. Сигурно е товена со којзнае што. Но во недостаток на подобра, ја јадеме и таа. Најчесто лосос, пастрмка и ципура. Порано печена пржена, сега со Л, на пареа.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 130
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?