|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Риба во детското мени
12.9.2011 23:32:42   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Mamicki imam edno prasawe do vas.Vo edno bebesko spisanie,imase dadeno recepti pa procitav eden recept za dete nad edna godina so tuna konzerva.Pa bi ve prasala dali vie na vasite decinja ste im dale do sega tuna konzerva.Kupiv Rio Mare ama nekako nemam smelost da i dadam,a se mi se cini deka ke i se bendisa.


Mihaela 2010, за туната еве и тука имаме дискутирно, можеш да ѕирнеш и тука што пишале другите мајки.

А за риба општо, кај мене Матеа не сака баш, а и дома многу не готвиме. Пред некое време и правев јас, ама не ми ја бендиса. А вчера кај мајка ми, имаше пастрмка и компири печени во рерна, и така со компирчињата замешана и рибата, си се најаде.user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Риба во детското мени
5.12.2011 11:56:09   
arh_diz
Ednas do dvapati nedelno mu davam riba.Nekogas ja pecam vo folija a nekogas ja varam mu se dopaga na dvata nacina

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Риба во детското мени
24.10.2012 22:12:42   
penelopa
Риба давам барем 2 пати неделно и тоа исклучиво печена во рерна со малку масло и сол. Обично бранцин или орада, кога беше помал и морски лист му давав. Морски плодови, туна и сл. уште намам дадено.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Риба во детското мени
24.10.2012 22:18:37   
AnnaMolly RR
Риба екстремно ретко јадеме дома user posted image Затоа често му давам ленено семе (барем еднаш неделно), зашто тоа содржи трипати повеќе омега масни киселини од рибата. Не викам дека е подобро лен да се дава, ама јас си се тешам дека и вака е добро зашто сум мрзлива и не спремам риба специјално за него, оти дома ние не јадеме многу-многу.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Риба во детското мени
24.10.2012 22:52:42   
Felly RR
И ние многу ретко правиме риба, ама па М многу сака, секаква риба јаде. Сега читам пред една година погоре што сум пишала, ама сега се разјаде.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Риба во детското мени
25.10.2012 11:50:47   
vezilka RR
Ние риба јадеме еднаш во неделата и господинот почна да пребира, варена веќе не сака во уста да ја стави. Па му ја давам печена, а мајка ми му дала пржена еднаш од нивниот ручек и ја излапал како да не видел риба во животот.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Риба во детското мени
25.10.2012 12:27:37   
Mihaela 2010
I jas i mm ne sme nesto jubiteli na riba za zal,ama na M gledam sto po cesto da i davam....bas zavcera i varev pastrmce pa so pire pobara i taka fino si se iznajade...inaku pastrmkata mn me nervira bidejki ima mn koski,inaku i davam panga...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Риба во детското мени
25.10.2012 12:51:37   
Bethany
Мм и јас не сме по риба, ама за бебе му спремам посебно, еднаш неделно. До сега ослиќ му правев, во фолија, па во рерна и му давав со варен ориз, брокула, морков и/или тиквичка.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Риба во детското мени
25.10.2012 14:56:18   
Pepelaska *
Уф јас обожавам риба и во состојба сум дури и по кафани да одам да и си јадам, мм не обожава многу а ретко купуваме.На Мартин сум му дала само ослич и тоа пржена, си сака и јаде, варено еднаш кога беше помал ја исплука.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Риба во детското мени
25.10.2012 15:05:55   
dostickage
Jas davam obavezno ednas nedelno.
Izborot se sveduva na sveza pastrmka ili svez losos.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Риба во детското мени
6.12.2012 18:31:28   
jana33
Riba probavme denes prv pat, imame 10 meseci i maticnata ni rece od 10ot mesec da pocneme so davanje riba. Kerka mi si go isrka celo tenjirce :) Napraviv za prvpat oslic fileta varena vo kombinacija so orivce, morkov, kromid , luk i magdonos Nesto najubavo! Inaku planiram da davam riba dva pati nedelno i toa ke prodolzam so oslic, pastrmka i krap barem do godina a posle toa ke probame i losos i drugi ribi zasto do godina ne se dava druga riba osven bela (taka mi rece pedijatarot)

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Риба во детското мени
25.1.2013 23:32:47   
moni teo
каква риба им давате на вашите дечиња син ми вчера наполни 1 годинка и сакам да му дадам ???

(Одговор на членот jana33)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Риба во детското мени
26.1.2013 13:56:43   
zzaa
jas pocnav so riba krajot na 9 mesec,a i davam oslic, sveza pastramka i svez krap,obozava riba i davam 1-2 nedelno,obicno koga gotvam za nas riba i za nejze so nekoj zelencuk ke ja svaram ili ke ja ispecam pa posle ke ja izblendiram.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Риба во детското мени
30.6.2013 12:21:51   
bucko mal
Utre planiram prv pat riba da mu dadam na Marko ima 9meseci I 10dena.
Zemav sveza,pa bi bilo dobro da mi ponudite nekoj recept?
I dali moze taka sveza da ja zamrznam za drug pat za bebevouser posted image

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Риба во детското мени
30.6.2013 14:59:01   
AnnaMolly RR
буцко мал, рибата најубаво печена во фолија направи ја. Посипи ја со малку масло, вода и сол, покриј ја со фолија и печи ја. Можеш и зеленчук да додадеш, јас ставам компир, морков, магдонос, лукче...
Не сме големи јадачи на риба и јас мнооооогу ретко му правам на Филип :(

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Риба во детското мени
30.6.2013 15:00:25   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: moni teo

каква риба им давате на вашите дечиња син ми вчера наполни 1 годинка и сакам да му дадам ???


Мони, пробај со ослич или лосос. Испечи ја најубава е така.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Риба во детското мени
30.6.2013 15:58:05   
deluxe
Nie napolnivme 10 meseci,jas mislam deka e vreme da pocneme so riba?aj pisete nekoe receptce so ribauser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Риба во детското мени
1.7.2013 13:12:19   
bucko mal
mu ja napraviv vo folija so zelencuk,prevkusna beshe I mnogu brzo beshe gotova.
bebushot ja izrucka cela bez problemuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

буцко мал, рибата најубаво печена во фолија направи ја. Посипи ја со малку масло, вода и сол, покриј ја со фолија и печи ја. Можеш и зеленчук да додадеш, јас ставам компир, морков, магдонос, лукче...
Не сме големи јадачи на риба и јас мнооооогу ретко му правам на Филип :(


(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Риба во детското мени
1.7.2013 23:05:19   
zzaa
Ajde da vi pisam eden recept za ribija corba.Znaci moze da se pravi so site vidovi riba moze i ikri da stavite,ama naj ubava e so oslic.
Varite 1,2,3 oslica zavisi kolku sakate da napravite,otakao ke se svari gi cistite koskite,i ja vrakate vo tenzereto
secete na kocki morkov,paskanat,kompir,kolicinata odredete si ja sami,a paskanat da bide pomalku oti imam jak vkus se vari 20 min.i e gotova corbata.ke odelite za bebuskite a za mama i tato moze da si dodatete zacini po vkus i da si ja zaprzite so lukce tolceno i brasno.
Dobar apetit.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Риба во детското мени
29.7.2013 17:04:51   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav

Дечки каква риба давате? Каква риба да им дадам на година и 2 месеци и како ја спремате?



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Риба во детското мени
29.7.2013 17:30:47   
Палешка РР
Јас на Миа и давам ослич. Прво како рибја чорба, а потоа печена во фолија во рерна.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Риба во детското мени
31.7.2013 13:45:20   
bucko mal
I jas vi preporacuvam riba vo folija vo relna,mu dodavam morkov,kompir,kromid,luk,sol,maslinovo maslo.
Mnogo e vkusna I brzo se pravi,M mi ja obozava.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Риба во детското мени
30.9.2013 13:17:13   
sandriana RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Дечки каква риба давате? Каква риба да им дадам на година и 2 месеци и како ја спремате?



_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Риба во детското мени
30.9.2013 13:21:17   
sandriana RR
Т не е љубител на риба - веројатно дека дома слабо се спрема. Од време на време ослич ќе касне, ама многу ретко, а и доцна проба риба (негде после 15-16 месеци). Сметам дека најсоодветно е да се започне со лосос/пастрмка, па потоа и други видови риба. А како начин на готвење - или обарена, со зеленчук, или печена во фолија.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Риба во детското мени
7.10.2013 9:40:35   
AnnaMolly RR
Филип обожава риба, ама до сега пробал само ослич, скуша и пастрмка.
Вчера првпат му дадов туна, детево се воодушеви. Цела мала конзерва изеде со лепче.
Инаку, купив ЕВА туна на парчиња, мноооооогу беше вкусна, најубавата туна што ја имам пробано.
Какви ви се мислењата за конзервираната риба, поточно туна?


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?