|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Задебелување на матката
12.2.2015 19:48:23   
Anonimen
Дали знаете дали задебелување на матката може да влијае на плодноста затоа што докторката ми рече дека нема потреба за грижа и да почекам некое време...

(Одговор на членот Felly RR)
  Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Задебелување на матката
13.2.2015 8:29:34   
LoveableMe RR
Анoнимен, не е јaснo нa штo мислиш?Имaме и темa Ендoметриoзa, пиши штo прoблем имaш, пa ќе нaјдеме темa и искуствa.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Задебелување на матката
13.2.2015 15:39:26   
анонимна25
Кога бев на гинеколог ми кажа дека матката ми е задебелена речиси половина од нормалното, но ништо подетално не ми објасни. Ми рече да не се грижам и да почекам до година ако до тогаш не можам да забременам ќе се преземело нешто. Исто ми кажа дека имам и полипи кои ми се настанати од многу краток месечен циклус, затоа што месечниот циклус ми трае 3-4 дена од кои само 1 ден имам пообилно крварење.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Задебелување на матката
13.2.2015 15:45:44   
LoveableMe RR
Анoнимнa, имaме ТЕМА, тукa мoжеш дa прoчитaш искуствa нa рингерaјките, пoзз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот анонимна25)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Вонматерична (ектопична) бременост
12.12.2016 16:20:01   
SandraRo
Zdravo devojki znam deka nema sansi no sepak sakam sa prasam.Mi docni Denes 5 den napraviv test I pokaza negativen...Sto pretpostavuvam ne sum bremena a jas kako jas procitav za vonmatericnata I se strastav da ne me snaslo toa I mene.Se uplasiv do ovde biva I nazad dajte mi sovet!!!

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Вонматерична (ектопична) бременост
12.12.2016 19:55:23   
kapina
Odi na gin ispitaj betahcg ke znaes na sto si

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Вонматерична (ектопична) бременост
13.1.2017 14:39:25   
Bebence 15
Za zal i kaj mene ispadna vanmatericna vo jajovod i moraa da mi go otstranat desniot jajovod...Dali nekoja imala vakov problem i dali posle toa uspeala da zabremeni i da rodi zdravo bebe? Na kariotipot na plodot se pokaza deka bil so eden hromozom i sekako nemalo da bide vo red bebeto, no sto ako ova se povtori pak :( e sega epten se plasam!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Вонматерична (ектопична) бременост
13.1.2017 23:08:53   
kapina
Ne se sekiraj mila dusicke ne veruvam oti ke se povtore istoto vo meguvreme moj sovet ti e spremaj se za ivf ispitaj se histeroskopija vrodena trimbofilija i odi na ivf

(Одговор на членот Bebence 15)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Вонматерична (ектопична) бременост
14.1.2017 20:46:20   
Bebence 15
Ispitano mi e se :) imam mutacii na MTHFR i toa Laiden ili kako god da se vika :) i zatoA pijam folna, b6, b12, i primav kleksani vednas posle transfer ama ete ne saka

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Вонматерична (ектопична) бременост
14.1.2017 22:13:29   
kapina
A kakva folna metilirana li ili ne ako ne gledaj da gi zemes neofolik meta od bugarija od sofija ili solgard od grcija isti se samo neofolikot imat 400 mcg a tie solgard 1000 metafolin inaku dzabe ti e obicnata folna kis nasiot organizam ne ja prerabotuva piese li aspirin pred invitroto barem 3 meseci ako ne pocni so aspirin 100 i jas imam na faktor 5 mutacija i kleksani ke primam no 1 nedela pred ivf

(Одговор на членот Bebence 15)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Вонматерична (ектопична) бременост
14.1.2017 22:16:54   
kapina
I zemi si vit b12 no vo forma na metilkobalomin od life extension isporacuvaat za mk dzabe ti e toj vo forma na cijanokobalomin on ima cijanid vo sebe a nasiot organizam i taka tesko se ciste od otrovi pa i ova plus ako ne ti se smeneti plombite amalgamnite plombi smeni gi pred ivf vo niv ima ziva i pocni da koristes spirulina ili hlorela za cistenje na organizamot

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Вонматерична (ектопична) бременост
15.1.2017 20:23:01   
Bebence 15
Ti blagodaram mnogu Kapina mi pomogna epten, denes zemav spirulina, za b12 ke se rasprasam koj se tie a folna ja pijam taa bugarskata.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Вонматерична (ектопична) бременост
16.1.2017 0:55:11   
kapina
Od lifeextension mozes da si go poracas toj vit b 12 iako pies aspirin ili kardiopirin obavezno zemaj i vit c oti stvarat nedostatok na vit c oni

(Одговор на членот Bebence 15)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Вонматерична (ектопична) бременост
2.10.2017 2:16:47   
Sunflower94
Здраво девојки ќе ве замолам за помош бидејќи гледам дека има поискусни што веќе поминале низ ова. Се сомневав во бременост бидејќи имав односи баш во плодните денови, правев неколку теста преку урина сите беа негативни, иако чувстував одредени симптоми и имав болка во левиот јајник и долниот дел од грбот што досега и пред добивање сум ги немала. Затоа и ми беше сомително. На денот кога требаше да добијам добив и мислев дека тоа ми е нормалната менструација, но беше оскудна односно по една влошка дневно и тоа имав како згрутчени парчиња крв. Се исплашив и отидов 3тиот ден да направам бета хцг тест и покажа левел на хормонот 1, што значи помислив на биохемиска. Но од тогаш поминаа 3 недели и јас сеуште имам болка во левата долна страна на грбот. Значи не во јајниците туку претежно во грбот, особено при движење. Што мислите можно ли да е вонматерична закажав на гинеколог за некој ден но ќе полудам од грижа, не знам дали автосугестивно и рамото како да ме боли а голема болка немам во јајниците речиси никаква, единствено грбот долниот дел при движење. Хцг 1 дали е сепак можна вонматерична? Многу се плашам. Фала

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Вонматерична (ектопична) бременост
2.10.2017 20:22:40   
kapina
Ne betahcg od 1 znaci oti ne si trudna se sto e pod 5 znaci oti nema bremenost

(Одговор на членот Sunflower94)
Непосредна врска до пораките: 40
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?