RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Бременост и породување



Порака


AneLav RR -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (6.2.2012 13:03:44)

Срцка, решение му е само ласер ништо друго. Можеш да пробаш и со Контратубекс, ама мислам дека трајното решение е ласер. Поздрав!




Annet -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (6.2.2012 14:11:44)

kako so sum pisala i pak ke pisam SANOSAN ULJE ZA STRII najdobro nesto,jas nemamni e dna strija ni celulit nisto....od srce preporacuvam inma da se mackata 5-6 meseci;-)obavezno po tusiranje......
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

ee jas eden kup kapilari na levata noga inav venite ke mi puknea, se porodiv eve sega malku imam ne se ni primetuvaat a mnogu se plasev.za strii da vi kazam se mackav so pavlikeva,i od Sanosan maslo,prezadovolna sum od taa kolekcija,ni edna strija nemam na stomakot,probajte ja ima po aptekite,jas od bebe saem ja kupiv koga imase germanska firma e.mnogu sum zadovolna.pozz





janevab -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (6.2.2012 15:15:13)

Sanosan uljeto za strii po aptekite ke go najdam li??? pozzz




janevab -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (10.2.2012 10:40:39)

da vi kazam sanosan ulje ne najdov , ama zemav na menta melem za strii mi go preporacaa kako najdobar a i mnogu go zimale pozzz do site [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




AneLav RR -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (10.2.2012 10:50:16)

Луѓе погоре ви напишав во форумов смеса против стрии за време на бременост што ја прават во аптеките и наводно сигурна била. Сестра ми е фармацевт и јас си се мачкам па ќе видиме. А после за да зараснат стриите , не знам, мислам дека за тоа само ласер пшомага. Па подобро спречити него лечити!!




mila28 -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (10.2.2012 11:36:25)

ИЗВОРНА ПОРАКА: janevab

da vi kazam sanosan ulje ne najdov , ama zemav na menta melem za strii mi go preporacaa kako najdobar a i mnogu go zimale pozzz do site [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif]

I jas koristev menta melem i eucerin ulje, bev prezadovolna do 38 nedela[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ...od 38 do 41   ispukav po cel stomak, mene stomakot mi bese dosta golem. Eve  i sega mesec ipol kako sum porodena seuste se mackam so eucerin i primetuvam kako pobleduvaat...mozebi i mi se pricinuva od pusta zelba[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Annet -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (10.2.2012 12:12:53)

sanosan vo Veles sekade go ima vo sekoja apteka.




stela -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (10.2.2012 12:15:12)

Dali nekoj ima iskustvo so sklerizacija na popusteni veni?!




janevab -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (10.2.2012 13:01:47)


ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28



I jas koristev menta melem i eucerin ulje, bev prezadovolna do 38 nedela[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ...od 38 do 41   ispukav po cel stomak, mene stomakot mi bese dosta golem. Eve  i sega mesec ipol kako sum porodena seuste se mackam so eucerin i primetuvam kako pobleduvaat...mozebi i mi se pricinuva od pusta zelba[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

mila28 znaci epten me utesi [sm=smiley36.gif] aj ke vidam so ova kako ke bide pa ke zemam i na eucerin jas pred toa se mackav so bademovo ilje ama od pozadi cela sum ispukana lom sum a 24 nedela sum[sm=zmeden.gif] kaj mi e krajot ....




mamicki -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (10.2.2012 14:49:50)

ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav

Луѓе погоре ви напишав во форумов смеса против стрии за време на бременост што ја прават во аптеките и наводно сигурна била. Сестра ми е фармацевт и јас си се мачкам па ќе видиме. А после за да зараснат стриите , не знам, мислам дека за тоа само ласер пшомага. Па подобро спречити него лечити!!


Mackajte se za vreme na bremenosta so kremi kolku mozete i nemozete [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] , oti striite ne se lekuvaat ni so laser.Moja koleska se interesirase za laserski tretman na strii kaj d-r Ancevski i i odgovorija deka ne pravat takvi tretmani bidejkji rezultatite pri lasersko tretiranje strii bile povekje od skromni.




Dimana -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (11.2.2012 12:22:20)

Sanosan uljeto nikade go nema ,pa si zedov Eucerin pa ke vidime ali kako sto pocnalo nesakam da pomislam na stomakot sto ke bide se mislev i za Mustelata ali mi se vide nekako skapa 1600 za 150 ml pa sega zdravje ako treba da ispukam nisto nema da spreci .




Cipi Ripi -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (28.3.2012 0:30:15)

Denovive primetiv deka mi se pravi edna strija na stomakot, a se mackam redovno so kremi protiv strii. 35 nedela sum, uf valjda nema da se napravat poveke do kraj.




creska81 -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (29.3.2012 14:44:26)

Сеуште не сум проверила на своја кожа, но некои имаат добро искуство од мачкање со свинска маст..на градите и стомакот. Малку звучи "мрсно", но велат ефикасно [sm=smiley1.gif]




teona cvetkos -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (30.3.2012 12:54:48)

i jas




Bub! -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (11.4.2012 17:25:57)

Во недоумица сум дали да почнам да го користам против стрии во бременост на Dr Theiss Невенов помаз. Составен е од екстракт од невен во подлога од природна свинска маст. Знам дека е многу добар за зацелување на рани, изгореници и слично....но не сум сретнала до сега некој да го користи во бременоста. Какво е вашето искуство? Дали сте слушнале некој да го користи?
п0з




ana mari -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (14.4.2012 12:51:02)

zenski jas vo tekot na bremenosta ispukav mn i sega si baram resenie... pred eden mesec kupiv edna ulje kako sto mozam da primetam toa ulje mi gi namalila striite..... onie sto se na po4etok od bremenosta neka si ja kupat jas ke probam da stavam slika stvarno mn pomaga




ana mari -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (14.4.2012 13:01:42)

zenski eve go najdov se nadevam deka ova ulje go ima i vo makedonijahttp://www.dm.de/cms/servlet/segment/de_homepage/alverde_home/alverde_produkte/produkte_koerperpflege/produkte_koerperreinigung_jedehaut/4944/alverde_koerperpflege_mamaglueck_koer




ana mari -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (14.4.2012 13:03:12)

http://www.dm.de/cms/servlet/segment/de_homepage/alverde_home/alverde_produkte/produkte_koerperpflege/produkte_koerperreinigung_jedehaut/4944/alverde_koerperpflege_mamaglueck_koerperoel_wilde_malve.html%3bjsessionid=28DFA349727D7490AE65A83076A54110.hpworker1




majka na eva -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (14.4.2012 13:03:56)

и јас во бременоста добив многу стрии,не на мешето,туку на градите и задникот[sm=smiley36.gif],ама искрено да ви кажам ништо не ми помогна.се мачкав кремови и мазови во бременоста и после пораѓај,ама немаше фајде.затоа ви велам од искуство не тросете си ги залудно парите.колку и да е скап кремот,фајде нема.а немојте ни да жалите бидејќи тоа што ни се случува во бременоста,сите тие деформации на телото кои нам не ни се допаѓаат,всушност мора да се случат бидејки такво е мајчинството.но сепак прекрасно.а лек нема кој што сака нека вика.




ana mari -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (14.4.2012 14:34:44)

и јас во бременоста добив многу стрии,не на мешето,туку на градите и задникот ,ама искрено да ви кажам ништо не ми помогна.се мачкав кремови и мазови во бременоста и после пораѓај,ама немаше фајде.затоа ви велам од искуство не тросете си ги залудно парите.колку и да е скап кремот,фајде нема.а немојте ни да жалите бидејќи тоа што ни се случува во бременоста,сите тие деформации на телото кои нам не ни се допаѓаат,всушност мора да се случат бидејки такво е мајчинството.но сепак прекрасно.а лек нема кој што сака нека вика.
ne si vo pravo ima lek samo sto ete ne mozeme da go najdeme...... sigurna sum vo toa posto na mm rodnina pa nekoja nejzina prijatelka se izlecila od striite so nekoja krema i ne mora da znaci dekas naj skatata krema e sekogas po kvalitewtna eve ovaa jas sto ja koristam e 3€ pa mi gi smali striite




Dimana -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (5.6.2012 8:27:47)

Pocelo je ahhhh nema spas od niv ,vecera za prvpat vo 33 nedela pocna da primetuvam na dolniot del od meseto edvaj gi vidov se razocarav i si poplakav im posakav dobredojde i sto pobrzo da si odat se mackav so Eucerin ama nema spas toa e .




strelec85 -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (15.8.2012 14:00:11)

Zdravo na site.
Nova sum ovde no sekogas ve chitam. Sakam da ve prasam dali nekoj e zapoznaen so nekoi kremi i gelovi sto gi nudat besplatno na prirodna baza bile i veke kaj nas se 5 god. prvo te proveruval dermatolog pa ako sakas gi koristis ako ne ne, ako ima nekoj sto gi koritel ili pak znae nesto za toa ve molam pisete da se informirame sto i kako e dali e dobro ili ne pozz




Barbicki2 -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (15.8.2012 14:04:12)

nemam slusnato za takvi kremi,ama znam so maslinovo maslo ako se mackas se sprecuvalo pojava na strii vo bremenosta




strelec85 -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (15.8.2012 14:12:01)

mene dr. mi gi kaza toj se izboril za negovite pacientki da gi koristele besplatno, eve denes mi se javija ako sum sakala da odam, a nekako si vikam da ne si eksperimentiraat nesto pa da si prasam, a najcudno od toa mi e sto kaj gi koristis besplatno na kraj ti isplakale 20.000 den kako niven korisnik neli e malku cudno




Barbicki2 -> RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари (15.8.2012 14:35:24)

aaa da mislam inaku nekoj imase pisano ovde za tie kremi za strii i plus pari ti davale.neznam valjda ne se stetni,sto imaat vo sostavot?




Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>