RE: Воспаление на мочен меур - Цистит (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Семејно здравје



Порака


miana -> RE: Воспаление на мочен меур - Цистит (26.6.2013 23:45:22)

Ана мари,претпоставувам дека твојата сестра е млада и да има ваков проблем е греота особено фактот дека одбегнува да се смее. Посоветувај ја дека овој проблем може да стане сериозен и дека денес во 21 ви век не е срамно вакво нешто да се каже на гинеколог,со оглед на тоа дека гинеколозите секојдневно се соочуваат со какви ти не ситуации па за ваква работа нема потреба да и биде срам,на крај и краева нека напише мејл до некој гинеколог и да го замоли за совет,а исто така може и со општ лекар да се посоветува. Има една страна заздравје и има опција да постави прашање на доктори од секоја област па нека се зачлени на странава,нека напише прашање и ке и одговори некој гинеклолог за три-четири дена најдоцна..На гугл пиши зазфравје и ке ја најдеш странава. се надевам дека ке се реши ова и дека ке може твојата сестра слободно да се смее. [sm=smiley31.gif]




milicka85 -> RE: Воспаление на мочен меур - Цистит (6.5.2014 22:13:45)

Мене прв пат ме фака овој цистит и поим немам како е и што е.Терапијата ми е ципринол и мн чај од брусница.Претходно пиев по 3 литри уви чај,а многу ме болеше половината и често мокрев па бев д аиспитам мокрача од каде се утврди дека имам крв во мокрачата .Пот хитно на гинеколог но се беше во ред, па на уролог и тој ми ја даде терапијава работава е да не е нешто страшно зашто планирав да забременам ,а сеа со ова [sm=smiley19.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]