RE: Тато и излегувањата (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Татин форум



Порака


Bububebe -> RE: Тато и излегувањата (15.3.2013 10:26:19)

Еднаш до два пати неделно оди со другарите на кафе




Snowhite RR -> RE: Тато и излегувањата (15.3.2013 10:27:47)

Тато не толку често, ама затоа мама да. Дури и јас го терам да излегува




Mihaela 2010 -> RE: Тато и излегувањата (29.11.2013 15:01:39)

nemame takvi nekoi naviki ,dali krugot na prilateli nie se familijaren pa taka koga iskacame iskacame site vo paket..taka da tato moze nekogas da pojde do komsii na kafe sam,i taa mu e destinacijata[sm=smiley36.gif]




rina13 -> RE: Тато и излегувањата (29.11.2013 15:33:40)

И јас со дρугаρκи и он со дρугаρи исκача од сеκогаш било таκа.Заедно идеме со заедничκите пρијатели.Малκу слобода ниκогаш не е на одмет не моρа баш се заедно да се пρави.




Defne90 RR -> RE: Тато и излегувањата (20.5.2014 9:44:06)

Па маж ми понекогаш си излегува сам со другарите навечер,било да е виканд или не.И така си знае и да си појде на кефе сам кај нив.Ама и јас исто знам да си излезам со другарки или на кафе едноставно како што кажа рина погоре,ниту јас има што да правам со неговите другари,ниту тој со моите.Секако дека е потребна и слобода во бракот.А кога излегуваме со заеднички пријатели или со роднини тогаш си излегуваме сите заедно.




Mila mamicka -> RE: Тато и излегувањата (8.8.2014 15:27:51)

Мм и додека не бевме земени, а и сега, не е многу по излегувањето. Излегува еднаш месечно за викенд навечер, а инаку денски на кафиња и сл не, или пак излегуваме сите заедно. Не е многу по излегувањата, иако јас го терам да излегува, затоа што сметам дека секој треба да си има време кое си го поминува со другарите и пријателите. И кога би излегувал повеќе, воопшто не би ми сметало тоа, затоа што бескрајно му верувам.




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]