RE: сексот после породување (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> После породување



Порака


sonja1987 -> RE: сексот после породување (10.11.2011 14:50:18)

sakav samo da prasam dali posle poragajot moze da se zabremeni dokolku se ima nezastiten odnos pred da se dobie prvata menstruacija posle poragajot....




miana -> RE: сексот после породување (10.11.2011 15:02:01)

Jas imav redovna posle 40 te dena....I ni se sluci istoto kako i na vas...Se javi kaj doktorot da go prasam sto da pravam - vednas me prasa dali sum dobila - mu kazav deka sum pocnala da si dobivam i mi rece - nemaj gajle ,samo doi ja poveke malata i nemas problem..No prvo me sovetuvase da si zemam NOR LEVO i otkako ne go najdov mi go rece ova prethodnoto...




mamicki -> RE: сексот после породување (10.11.2011 18:40:33)

И за време на бременоста и по пораѓајот, јас се чувствувам како манијак! Не да ми е до секс, туку речиси го прогонувам мажот ми, ќе почне да се вади дека го боли главата уште малку[sm=jezicek.gif]... Интересно е што тоа не беше случај по првата бременост, тогаш 3-4 години ми требаа да се вратам во нормала, можеби затоа што тогаш имав трауми, и физички и психички, од пораѓајот?, а сега, по царскиот рез, за 1,5 месеца се чувствував и изгледав исто како и пред бременоста, само што имам мала розова линија на стомакот, ама таа веќе не се ни гледа, се сокри под фризурата[sm=smiley36.gif]. Сепак, сеуште избегнуваме мисионерска поза, ама барем станавме поинвентивни.




Jule0712 -> RE: сексот после породување (15.11.2011 0:56:18)

porodena sum veke 2 meseci a ne sme probale mislm deka mn ke me boli i samo izbegnuvam...nekako i zelbata mi se namali a privlecnosta kon mazot mi ostana no nekako nemam zelba mozebi od toa sto se plasam...samo smisluvam izgovori izbegnuvam ..no neznam do koga ...[sm=smiley36.gif]




ana mari -> RE: сексот после породување (23.12.2011 21:57:17)

a zasto mora posle 40 dena da se ima sex,




Calypso -> RE: сексот после породување (23.12.2011 22:19:17)

A be mozes i porano, ako si sposobna, ako dobro si zazdravela. Bez razlika dali si porodena prirodno ili so carski rez, ti treba vreme tkivoto da se vrati vo normala, da zazdravi kako sto treba, za da ne te boli i da mozes da uzivas vo seksot.




ana mari -> RE: сексот после породување (23.12.2011 23:31:09)

Calypso
fala ti




Ikana -> RE: сексот после породување (27.1.2012 13:13:01)

Eve 7 nedeli kako sum porodena i vekje mi vrie vo glavata, i sakam da pocneme ama nekako strav mi e, a uste poveke poradi toa sto krvaram seuste.




Mrs.Tinka -> RE: сексот после породување (16.2.2012 23:53:10)

Na tocno 2 meseci od poroduvanjeto, imavme odnosi ama voopsto ne mi se dopagjase. Mnogu me bolese, a posle toa pak pocna krvarenjeto (inaku ne krvarev 7 dena pred odnosot). Nesto i nemam zelba,kako bez hormoni sum i se plasam deka vaka ke ostane...A mm nesto vo ubav film, pa kupil kondomi vakvi-takvi... :(




kikicka -> RE: сексот после породување (17.2.2012 0:37:26)

[sm=smiley36.gif] после 3 месеци и после прва менструација имавме односи,хормони непроменети исти ми се не сум ги изгубила фала богу [sm=smiley36.gif] и нормално ми беше убаво.




Ikana -> RE: сексот после породување (17.2.2012 2:20:53)

Bidna na tocno 9 nedeli od poragjaj![sm=bravo.gif]




miana -> RE: сексот после породување (17.2.2012 12:44:35)

Kaj mene pominaa i dva mesece posle poragaj ama nisto [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ovie na GAK so epizootomijata me osakatija za dooooolgo vreme [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




Mrs.Tinka -> RE: сексот после породување (18.2.2012 19:23:22)

mm me udavi so komplimenti, demek mnogu sum bila ubava, stomakot mi splasnal, mnogu zgodna itn. I non-stop insistira da imame odnosi a jas ne mozam [sm=smiley19.gif] Se cuvsvuvam nesposobna da go zadovolam svojot maz [sm=smiley13.gif] I posle glupaviot sex sto go imavme, pak se raskrvariv i pak so uloskite. Ziv uzas [sm=smiley19.gif]




fetusce -> RE: сексот после породување (19.2.2012 15:04:23)

I mene mi e strav. Baska mi e i stram bebeto da ne ne vidi, takvo cuvstvo imam. Ama i toa ke bide.




Mrs.Tinka -> RE: сексот после породување (19.2.2012 18:38:06)

hahahah fetusce, me iznasmea. mm veke ne spie po dolen ves, oblekuva pizami, da ne go videla malata :)))




kremco -> RE: сексот после породување (19.2.2012 18:51:03)

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Nie na tocno 40 dena,super bese..A stalno mi se vrakjaat filmovi kako da sum na pregled kaj ginekolog stom si gi vidam nozete rasireni[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] vednas pred oci mi e doktorot i re medika,moze zatoa sto posle 20 dena skoro sekoj vtor den me pregleduvaa,mi ispadna parce nekoe i krvarev pa inekcii,,,Ama aj vekje ne gi siram..
So prvoto posle 3 nedeli
[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image] kako sum mozela,i dobro mi bilo se sekjavam super volja imav...

Zamislete dobiv menstruacija[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Natasa981 -> RE: сексот после породување (19.2.2012 19:02:14)

off samo jas li be nemam zelba za seks posle poroduvanjevo..? da ne nesto ne e vo red so mene??




kikitina -> RE: сексот после породување (21.2.2012 13:11:23)

Јас се породив со царски рез и секс имавме дури по 3 месеци од породувањето. Јас крварев цел месец и не се чувствував спремна, а и маж ми не инсистираше порано, бидејќи ние секс си имавме до пред да се породам, значи последно во четврток, а јас се породив во недела [sm=jezicek.gif].




Mrs.Tinka -> RE: сексот после породување (22.2.2012 11:56:20)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

off samo jas li be nemam zelba za seks posle poroduvanjevo..? da ne nesto ne e vo red so mene??


Ne si sama :)))




Natasa981 -> RE: сексот после породување (22.2.2012 12:03:01)

pa Tinka, izgleda jas i ti sme samo.. :)




nade85 -> RE: сексот после породување (15.3.2012 12:44:29)

И ние после 4 месеци конечно имавме секс и супер ми беше [sm=bravo.gif] само ме фаќа шубе тоа што имавме не заштитен однос а и затоа поминаа 4 месеци зошто мм не сакаше да слушни за заштитен однос ми вика како можевме да имаме толку време секс со пазење кога не сакаше да останиш бремена па можиме и сега така да имаме со пазење тој не ни помислува да имаме со кондом нормлно дека ке се пази.Па сега ми е прашањето дали можи да останам бремена ако имаме секс со пазење не заштитен а уште немам добиено менстрѕација од ко се породив??? [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Fiao -> RE: сексот после породување (15.3.2012 16:19:30)

Kaj nas bidna posle ramno 2 meseci i iskreno povekje mi bese strav deka ke me boli, otkolku sto realno me bolese [sm=smiley36.gif].




majmunce -> RE: сексот после породување (27.5.2012 9:18:24)

ИЗВОРНА ПОРАКА: karla

Читам и неможам да најдам некој со проблем како мојот. Еве веќе еден месец помина откако се породив а јас немам никаква желба за било каков близок контакт со мм а камоли за секс. Тој постојано има желба да се гушкаме и сл. а јас не ни помислувам на такво нешто. Не ми е јасно што ми се случува???

Исто и јас, баш сакав да напишам за ова. Дури мажот ми ми вика дека сум го избегавала, демек да ме баци јас му го вртам образот.
Во текот на бременоста имав огроооомна желба за секс, а што е најтрагично ми беше забранет поради проблемите што ги имав и мислев дека сега после толку време едвај ќе чекам? Па баш и не е така, хормониве ми се на нула паднати, никаква желба за интимност да се немало, незнам во што е проблемот, ама јас го зезам мажот ми дека ќе мора мнооогу да се потруди да ме придобие пак хахаха. Се надевам ќе се среди се набрзо, ова не сум јас.

luge ne mozam jas sum najzagrozena 14(od kako se porodiv) meseci nemam zelaba ama ic ne deka sme nemale seks no toa e bez volja kolku da da ne se pocustvuva mm navreden ili da mu ja isplonam zelbata svarno e mnogu vnimatelen, jas si imam mnogu vo glavata ogorcenost omraza imavme mnogu problemi soo negovite i toj bese toj sto sekogas si kutese i me ervirase za se i koga ke go vvidam se mi e preku glava i samo na toa mislam i niako da se opustam da mislam i da se koncentriram na seksot
puknav vaka sekoj den [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




AnnaMolly RR -> RE: сексот после породување (23.7.2012 9:06:09)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miam

Kolku vreme e potrebno da pomine posle poragaj so carski rez za da se ima sex ? Mene rezot mi e horizontalen i koncite sami se razgraduvaat. [sm=zmeden.gif]





AnnaMolly RR -> RE: сексот после породување (23.7.2012 9:06:24)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: miam

Kolku vreme e potrebno da pomine posle poragaj so carski rez za da se ima sex ? Mene rezot mi e horizontalen i koncite sami se razgraduvaat. [sm=zmeden.gif]


Јас кога бев на контрола за раната и матата на 40 дена, доктор ми рече..слободно за секс...секако со заштита [sm=jezicek.gif]





Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>