RE: Пеглање на кошули (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Совети за домаќинки



Порака


hopeless -> RE: Пеглање на кошули (12.3.2013 20:42:19)

Само што пишав во темамва, се зареков.[sm=hudicek1.gif]
Мм утре ќе одел со партија на промоција и треба да му пеглам ауххххххх




Mila mamicka -> RE: Пеглање на кошули (22.5.2014 9:37:09)

Мм е спортски тип и не обожава многу кошули. Ги носи само кога мора, на свадби и некои слични свечености (и тоа на мое инсистирање). А јас пак обожавам да пеглам, па не ми смета и да пеглам кошули. Е сега панталоните со раб, ми се ужас, среќа што такви има само во оделата, а тие пак ги носам на хемиско.




nataly86 -> RE: Пеглање на кошули (22.5.2014 9:49:32)

Мојата болна тема [sm=smiley36.gif], моето "хоби"..кошули морам да пеглам и тоа минимум 5 неделно, т.е за секој работен ден по една плус и викенд некое излегување или во последниот период свадби крштевки епа сега видете....

Значи кој сака можи да дојди и да му ја отстапам таа работа оти више[sm=zz_banghead.gif]




LoveableMe RR -> RE: Пеглање на кошули (22.5.2014 9:50:42)

не пеглам, мм на работа оди со маички и џемпери, полежерно се облекуваат во фирмата[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Defne90 RR -> RE: Пеглање на кошули (22.5.2014 10:14:39)

Мразам да пеглам кошули, за среќа маж ми ретко носи.Така да тоа оди во мој прилог.И тој се облекува полежерно.[sm=smiley1.gif]




princessa -> RE: Пеглање на кошули (22.5.2014 10:25:46)

E mm samo kosuli nosi i mora da peglam 5 nedelno a edvaj vreme imam i za negovite kosuli. Ama ajde sega leto ide i ke nosi i bluzi po kratki, pa ke me spasi od peglenje.




mommy_angels RR -> RE: Пеглање на кошули (22.5.2014 12:55:22)

Денес се изнапеглав и кошули и маици и панталончиња што на мм,што на дете ,што мое.А мразам ДА ПЕГЛАМ и затоа пеглам само тоа што морам.Денес си се дружев едно 3 часа со пеглата дека вчера ја исправ летната гардероба и денес пеглав.Ама затоа пак и откажувам љубов во следните две недели [sm=jezicek.gif].А за кошулите не сакам да зборувам,ги мразам,заедно со класичните панталони [sm=hudicek1.gif]




Felly RR -> RE: Пеглање на кошули (22.5.2014 13:07:37)

Оф, мами, значи јас ти на иста мака денес. И јас имам две машини летна облека, нешто испеглав, нешто оставив за подоцна. А среќа што мм на работа не носи кошули, па не мора толку често да пеглам.




bucko mal -> RE: Пеглање на кошули (23.5.2014 7:44:11)

Stramota e da kazam,ke ostaram I ne se nauciv ubavo da peglam kosuli.Od edna strana peglam od druga se guzva.mm si gi pegla I nekogash znae da mi prerace.
Inaku na rabota mora da nosi kosuli I taka sekoj vikend se raspravame so kosuli.




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]