|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Страбизам кај детето
14.8.2011 19:52:11   
Viktori
Мерушка, Бојан Стојановски. Има ординација во зградата до Јосип Броз гимназијата. Се чека малку подолго, сега ако се јавиш гарант после 1 месец ќе ти закажат. Можеш и така да се избациш, ама подобро е на тенане да ве прегледа.

< Поракaта ја уредил Admin -- 16.2.2013 8:53:29 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Страбизам кај детето
14.8.2011 21:57:06   
MERUSHKA
Fala ti Viktori RR,ke go najdam doktoro.....ke ja odnesam kaj nego.
Pozdrav,


_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Страбизам кај детето
21.3.2012 12:34:46   
mili4kask
Zdravo! Mojata Ana ima vroden nistagmus koj so tekot na vremeto se smiruva. Ima 1 ipol. Ima malo zakrivuvanje i na levoto okce(strabizam) Ja nosevme sekade, nakraj ja odnesovme vo Evropskata ocna bolnica kade ni preporacaa da nosi naocarcinja, no bez zatvaranje na okoto, toa malku cudno mi bese, no ajde goi nosevme. Problemot e sto na dete od godina dena e naucna fantastika d amu stavite naocari. Pokasno proode a koga se pusti se sopnuvase od naocarive. Tie ni preporacaa pred 2-ta godina da napravime operacija. Me cudi zosto voopsto ne ni preporacaa da go zatvarame okceto? Neznam dali da probam na drug lekar, no navistina ovie se specijalisti nema sto..i sega sum vo misla...

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Страбизам кај детето
21.3.2012 17:00:27   
Sarah
Mili4kask mozda ti rekle deka ne treba da se pokriva okceto radi nistagmusot???? Ne znam ne sum strucna ama iskreno jas mojata kerkicka ja nosev po lekari ne zaes kolku a moze i znaes. Na nas prvo ni rekoa deka ima nistagmus pa posle deka nema i se uiznaslusav eden kup gluposti od nasive oftalmolozi koi bledo i nagagaa dijagnozi. Na kraj ja odnesov vo turskata bolnica i jas iskreno sum mnogu zadovolna od nivnata strucnost i kako ja tretiraat. Sepak mozes da si prasas so te interesira zosto ne lepenka veruvam ke ti odgovorat. A sum ja cula i Eliksir vo novi sad deka e dobra bolnica vo koja rabotat rusi od fjodorov. Ako te vodi pat nataka mozes i tamu da prtasas. guglaj na net pa vidi. jas nemam licno iskustvo so ovie. a za turskata do sega sum zadovolna. se nadevam ke go resite problemot i i posakuvam na tvojata kerkicka srekno detstvo user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 21.3.2012 18:29:48 >

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Страбизам кај детето
21.3.2012 17:26:43   
mili4kask
Lele Sarah ako znaes kakvi gluposti i nie se iznaslusavme so nistagmusov i nasive oftamolozi, sega koga ke mi tekne sto sve iznacuva... Od turcive sme prezadovolin. Kako ste vie sega, kako e vaseto dete? Jas ja primetiv deka dioterot na naocarite izgleda i e golem bidejki se sopinja so niv bez razlika kolku e naviknata. znaes koga odi i koga nema kontrola kako da tone ne gleda prag, ili podignat ili spusten del.Sega ke zakazeme kontrola i ke vidime kako ke bide.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Страбизам кај детето
21.3.2012 18:12:16   
mamicki
Na koja vozrast go primetivte strabizmot kaj vasite decinja i koga najrano bi bilo soodvetno da se odnese deteto na lekar?

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Страбизам кај детето
21.3.2012 22:27:51   
mili4kask
Nie ja nosevme malata za nistagmusot, a vo Evropskata bolnica ni go primetija i maloto zakrivuvanje na okoto. Inace ana ima godina ipol, po lekari sme od 5 meseci

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Страбизам кај детето
22.3.2012 8:28:58   
bebe82
Може некој на ПП да ми прати бројче од овие доктори кои ги спомнувате, и да ми препорачате некој.

Малку на моето детенце и се криват очињата, ама матичната вика била мала за да и правиме очен преглед.

Малата има година и пол, а овде како што читам порано откривање значи и подобри резултати.

Фала женски

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Страбизам кај детето
24.3.2012 23:10:18   
mili4kask
bebe82, ti prativ vo pp objasuvanje i brojce..:) Pozdrav! Inace nie za ana zakazavme kontrola na 11 april za da vidat ubavo so diopterot, posto definitvno i e golem i ne i odgovara...

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Страбизам кај детето
26.3.2012 11:26:38   
vale*
nie nemame problem so srabizam ama na vnuk mi na sistmatski mu rekle da odi na pregled na ocen lekar. ke ve molam za preporaka na privatno ili so kartonce ne e bitnkolku kosta kade e najdobro.blagodaram i pozzzz

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Страбизам кај детето
26.3.2012 14:31:24   
Sarah
Vale turcite vo turskata se dobri za dijagnosticiranje na problem. Odi na nivnata internet strana i vidi koi turski doktori se tamu i mozes da se javis i ke ti zakazat. Pregled e 1200 denari. Imaat dosta sovremena oprema.
Samo pazete se od Vizija i Milka koja iako ima dosta iskustvo vo rabota so deca so strabizam sepak e edna mala histericna "gospoga" koja od nekultura celoto iskustvo i paga vo voda. decata iskacaat od kaj nea istraumatizirani a isto i roditelite koi posle se prasuvaat so i kutele i trpele nekoa gospoga vo navodnici da se dere nekontrolirano na nivnoto dete.
Sofronieva kaj studentskoiot goce e dobra ama ona ima kerka koja ima ordinacija vo ovoj noviot trgovski na plostad (mu go zaboraviv imeto na P bukvata bese mislam) koja raboti so deca so strabizam i taa e dobra.

(Одговор на членот vale*)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Страбизам кај детето
27.3.2012 16:24:42   
mili4kask
Definitivno turskata bolnica vale. Aparaturata e odlicna, tretmanot e stvarno vrven, malata ja pregleduvaa 3-ca doktori i se traese 1 ipol. Nikade ne ni posvetija takvo vnimanie a pregledot e ista cena kako vo drugite privatni, samo sto tretmanot e kako sto kazav mnogu porazlicen :)

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Страбизам кај детето
27.3.2012 18:18:50   
Viktori
Ајде и мене пораче за таа турска болница. Каде е, што е. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Страбизам кај детето
3.4.2012 11:23:31   
mili4kask
Taa se naoga na islezot od skoje koga se odi nakaj tetovo, vednas do sv lazar ako znaes kade e . znaci od gorce prema tetovo od leva strana doaga

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Страбизам кај детето
16.10.2012 21:25:04   
ivan44e
Zdravo,
Jas sum nova na forumot , me interesira kakvo iskustvo imate od Evropskata bolnica , bidejki jas zakazav sega za sabota tamu.
Imam detence 5 godinki i veke 2.5 godini go nosam na pregledi vo Vizija kaj dr. Milka , no nekeko mi e cudno rabotite ne napreduvaat iako taa me ubeduva deka taka ke odi . Moeto dete ima strbizam i visoka dioptrija , nosi naocari so diopter 8.50 i 7.50. Sega sakam da se konsultiram so drug oftamolog i zatoa zakazav vo Evropskta , gledam mnogu ja falite. Dali imate predlog nekoj lekar tamu sto raboti so deca ili moze kaj bilo koj?
Odnapred vi blagodarma
Pozdravuser posted image

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Страбизам кај детето
16.10.2012 21:57:08   
Cipi Ripi
Здраво иван44е. Ако мислиш на болницата што е во Ѓорче 2 до Свети Лазар, јас слушнав многу пофалби. Завчера кај мене беа 2 другарки, 2 сестри од кои едната била таму прошлата недела. Ја испофали болницата и персоналот, и беше многу среќна што конечно и е одреден точен диоптер и што конечно си добила добар третман, бидејќи подолго време не можела да си го реши проблемот со очите, а била на повеќе места за консултација. Се решила таму да отиде, и покрај многу скапиот преглед, откако дете на колега на татко и го однеле таму со диоптер 9,50 и од болницата го пратиле во Турција на операција и детето е вратено без диоптер, значи до толку му го вратиле видот! Значи тоа е поголем диоптер и од твоето дете.
Поздрав, се надевам ти помогнав.

(Одговор на членот ivan44e)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Страбизам кај детето
17.10.2012 11:18:49   
ivan44e

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Здраво иван44е. Ако мислиш на болницата што е во Ѓорче 2 до Свети Лазар, јас слушнав многу пофалби. Завчера кај мене беа 2 другарки, 2 сестри од кои едната била таму прошлата недела. Ја испофали болницата и персоналот, и беше многу среќна што конечно и е одреден точен диоптер и што конечно си добила добар третман, бидејќи подолго време не можела да си го реши проблемот со очите, а била на повеќе места за консултација. Се решила таму да отиде, и покрај многу скапиот преглед, откако дете на колега на татко и го однеле таму со диоптер 9,50 и од болницата го пратиле во Турција на операција и детето е вратено без диоптер, значи до толку му го вратиле видот! Значи тоа е поголем диоптер и од твоето дете.
Поздрав, се надевам ти помогнав.

Ti blagodaram Cipi ripi navistina me ohrabri . Jas sega vo sabota ke odam tamu i ke vidime sto ke napravime.
Pozdrav

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Страбизам кај детето
17.10.2012 11:29:30   
Cipi Ripi
Ti blagodaram Cipi ripi navistina me ohrabri

Баш ми е мило.
Чекам информација како сте поминале во сабота. Само како информација да ти кажам дека таму скоро сите биле турци (ја викаат и турска болница)и работат со преведувачи, пациентот му збори на др а преведувачот му преведува.
Поздрав!

(Одговор на членот ivan44e)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Страбизам кај детето
17.10.2012 11:47:22   
Malecka23

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Мерушка, Бојан Стојановски. Има ординација во зградата до Јосип Броз гимназијата. Се чека малку подолго, сега ако се јавиш гарант после 1 месец ќе ти закажат. Можеш и така да се избациш, ама подобро е на тенане да ве прегледа. Инаку супер е за со деца. јас Јана ја носам и кај него и кај таа Антонела од погорое. искрено од Бојан сум малку позадоволна, можеби заради односот кон детето и подобро го разбиреам кога ми објаснува што е и како.

apsolutno potvrduvam.JAs odev uste od 2godinki radi strabizam kaj tatko mu vo rumunska-toj sega e pocinat i fala bogu mi go sredi strabimot i mi se nemase vrateno nekoj si 15godini posle odev kaj Bojan dod en denes mi e se regulirano-osven sto ja sum malku neazurna pa veke ne nosam naocari

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Страбизам кај детето
21.10.2012 14:59:16   
Mamicka3

ИЗВОРНА ПОРАКА: mili4kask

Taa se naoga na islezot od skoje koga se odi nakaj tetovo, vednas do sv lazar ako znaes kade e . znaci od gorce prema tetovo od leva strana doaga

Taa se naoga na islezot od skoje koga se odi nakaj tetovo, vednas do sv lazar ako znaes kade e . znaci od gorce prema tetovo od leva strana doaga

Koj ima broj neka mi pisi za da zakazeme

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот mili4kask)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Страбизам кај детето
21.10.2012 20:10:24   
ivan44e
Zdravo,
Nie vcera so moeto since go zavrsivme pregledot vo " Turskata bolnica " da vi kazam i ne pominavme tolku mnogu loso!
Mnogu sam zadovolna od priemot i zainteresiranosta na celokupniot personal navistina e porazlicno i se poangazirani od VIZIJA kade sto dosega odev kaj dr. Milka ( ne deka taa ne e dobra moze zivotot i nejzinata praksa i pridonele mnogu poveke da bide pouspesna ) tuka personalot e mnogu poljubezen vo Evropslkata bolnica, a za kvalitetot seuste e premnogu rano za da kazam.
Nie pominavme, doktorot Zlatko sto ne primi ni preporaca strbizmot da go lecime hiruski so operacija , koga ke se sprememe da odime i da razgovarame za da zakazime , recisi istoto nezavisno od nego ni go kaza i Turcinot kaj koj dopolnitelno se konsultiravme.
Ni kazaa strbizmot da go operirame a ne da go lecime a bidejki moeto detence ima i visoka dioptrija i katatrakta za toa rece e malo toa ke se operira ponatamu vo pogolema vozrast bidejki sega e samo 5 godinki.
Pozdravce user posted image

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Страбизам кај детето
21.10.2012 20:18:50   
ivan44e
Mamicka3 brojot na Evropska ocna bolnica sto se naoga vo naselbata Gorce Petrov e :
00389 (0)2 2050 999
00389 (0)2 2050 633 mozes da se javis i ke zakazes.
Pobaraj gi i na internet ako sakas
E-mail:
info@eeh-mk.com
contact@eeh-mk.com
Web:
www.eeh-mk.com

Pozdrav

(Одговор на членот ivan44e)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Страбизам кај детето
24.1.2013 15:51:14   
temjanuska75
Дали некој знае колку чини преглед за дете во турската болница.
Сакам М. да го носам таму, едното окце понекогаш како да му се криви,
а во последно време навечер како да подзамижува со очите, односно се напрега
кога гледа и ги трља со рацете, па малку сум загрижена.
Ако некој има инфо нека пише.

(Одговор на членот ivan44e)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Страбизам кај детето
24.1.2013 15:57:52   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjanuska75

Дали некој знае колку чини преглед за дете во турската болница.
Сакам М. да го носам таму, едното окце понекогаш како да му се криви,
а во последно време навечер како да подзамижува со очите, односно се напрега
кога гледа и ги трља со рацете, па малку сум загрижена.
Ако некој има инфо нека пише.


Викаат била добра и онаа Корнеа Медика, гледам по таблите некаде во аеродром е

< Поракaта ја уредил Andriance RR -- 24.1.2013 15:59:26 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Страбизам кај детето
25.1.2013 8:56:51   
sandriana RR


Корнеа Медика, гледам по таблите некаде во аеродром е


Корнеа Медика не е во Аеродром, туку во зградата на Макошпед, кај стариот АвтоПазар

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?