|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  77 78 [79] 80 81   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Еднократни пелени
22.7.2015 11:59:24   
deluxe
Ne znam dali smee linkovi, no eve za pelenite


Lola надворешни линкови не се дозволени,но во секој случај супер информација е ова што го сподели со нас.Дали имаш порачувано преку овој линк??

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1951
   RE: Еднократни пелени
22.7.2015 13:26:13   
lolla RR
deluxe, да, порачав но преку фб. Жената имала роднини во мк, па ке ги земам преку нив. Директно од сајтот не може така ми кажаа. Ке ги добијам за некоја недела, па ке пишам ако некој го интересира, јас едвај ги чекам паа да бидам раат од памперс гелови.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 1952
   RE: Еднократни пелени
22.7.2015 19:55:05   
gina
moevo bebe mnogu kaka i koristam pampers care ama sakam barem za preku den da zemam nekoj drug slusam za cam bebe dali ste zadovolni i koja mu e cenata pampers sepak e skapicok mnogu mi go falea dajpers i dali ima od nego 1 ili 2

< Поракaта ја уредил gina -- 22.7.2015 19:56:07 >

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 1953
   RE: Еднократни пелени
22.7.2015 22:35:14   
mommy_angels RR
Јас го κоρистев κан бебе и бев задоволна. Многу κρатκо κоρистев пампеρс поρади цената. А сеκаκо детето ќе му се поκаκа и ќе го фρлиш user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1954
   RE: Еднократни пелени
22.7.2015 22:59:25   
Hopeful RR
Кан бебе за новороденчиња се супер, а и дупло поевтини од Памперс. Поголемите броеви веќе се доближиваат со цена, освен ако не се купи Памперс на некоја промоција или некој голем попуст. Јас сум задоволна од кан бебе, а планирам да ги пробам и Дајперс, и мене ми ги препорачуваа.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 1955
   RE: Еднократни пелени
22.7.2015 23:09:31   
lukajana RR
Дајперс најмало е од 4-10 кг,баш за новороденче би биле големи ама после месец се супер,јас сега користам 5ка Дајперс ми се убави меки за разлика од Бекутанот кој до скоро го користевме ама е многу крут и различен од пакетче до пакетче.
Кан бебе исто се убави ,меки,исто и тие Швајцарските сме ги пробале и мене многу ме бендисаа а мислам дека за новороденче се 120 ден. 20 пелени што е супер цена

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 22.7.2015 23:10:19 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1956
   RE: Еднократни пелени
24.7.2015 15:05:22   
Melanija RR
Даиперс веќе цела година и најзадоволнаuser posted image најниска цена во Кам и Зегин .После талкање од прва му легнаа и секоја конструкција на тело мислам одговараат user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1957
   RE: Еднократни пелени
28.7.2015 12:43:37   
lolla RR
Мм пред некој ден земал од Зегин пак канбебе 4, 90парчиња за 700-800 денари. Доста се меки и за често преслакање вака во лето, добри ми личат.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1958
   RE: Еднократни пелени
28.7.2015 22:30:12   
sandriana RR
Кога сме кај Кан бебе, и ние користиме 4ка - ги купувам од Стокомак - 56 парчиња за 550 денари. Пред некој ден добиле повторно во Мај Маркет - Лисиче (ги немаше подолго време), и истите се 540 денари.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 1959
   RE: Еднократни пелени
29.7.2015 1:39:39   
MamaKiki
Koristam pampers do broj 3 koristev pampers sensitive, a sega 4 ka od activ baby kupuvam od zegin ili vero pred nekolku meseci za 99 peleni i gratis 2 paketcinua vlazni maramici cenata vo zegin beshe 1300 denari , a ovoj mesec vo vero od novoto pakuvanje na gigant box od 90 peleni i 1 vlazni maramici cenata beshe 1030, a vo zegin samo kutija od 90 peleni cenata e 990 denari koga ke presmetam vo sporedba so dajpers ili can bebe ovie mi idat okolu 100-150denari poskapi na mesecno niv pa ne gi menuvam do sega bebe mi se nema prokisnato ili pak da sme imale problem so pelenskiot del eve veke godinka ke pravime i se pokazaja super , a imam golem merak na puffies fashion samo se tokmam celo leto da zemam da ima dizajnirana pelena duri se razladuva doma rasoblecen user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1960
   RE: Еднократни пелени
29.7.2015 15:25:01   
Hopeful RR
Ги споредував и јас цените, и обично пресметувам цена од пелена. Памперс се исплатат само ако се на промоција, на пример купив од Космо и ми излегоа 8,7 ден по пелена, додека пак Кан бебе се 8.1 ден по пелена.

Сега за сега, ги користам и двете - денски Кан Бебе, ионака често ги менувам, а Памперс за навечер, добри се по повеќе часови. Инаку ми имаат прокиснато и Памперс, не дека не, но сепак се поквалитетни. Планирам да ги пробам Дајперс и Пуфис, па ќе споделам искуство user posted image А за сигурно знам дека нема да ги користам Бекутан, бидејќи се како хартија, неверојатно груби и ништо не впиваат. Ни подарија од болница две пакувања, а бе ни за резерва не можам да ги ставам, ко весници на газињата да имаат...

< Поракaта ја уредил Hopeful RR -- 29.7.2015 15:26:49 >


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 1961
   RE: Еднократни пелени
29.7.2015 16:53:24   
MamaKiki
Ubava cena e 8 denari pelena , mene mi idat okolu 10 denari od parce eve za dajpers se sekavam na cenata vo kam 50 parcinja za 499 denari mislam deka beshe 4 ka ili 5 ka brojceto pak 10 denari pelenata idi...
Violeta i bekutan bea poeftini , a ima edno sweet baby mislam za 4 ka 20 peleni cenata e 160 denari komsivka gi koristi na dopir ne izgledawt losho ama propustaat luge epten posledno 2 pati koga beshe dete so takva pelena na gosti kaj nas mokro si otide doma i toa so se pantoloncinja :( ne bi mozele da izlezat na poveke saati roditelite mokro treba da sedi...

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1962
   RE: Еднократни пелени
31.7.2015 18:53:28   
gina
jas sakav da smenam ama denes pedijatarot me iskara da ne mu menuvam malku mu e crveno kureto mi vika da ne napravis pogolema bela teraj so pampersp i samo od apteka da kupuvam ne od marketi a si vikam uste malki pa ce smenam na dajpers a inaku od pampers vidov poveke vrsti zeleni portokalovi pakovanja dali nekoj znae koj kakov e ili pa da probam sega so zelenata pakovka na pampers

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 1963
   RE: Еднократни пелени
14.8.2015 11:30:28   
Hopeful RR
гина, каква врска има дали памперс е од аптека или од маркет?
За видовите, не знам за боите која каква е, ориентирај се по бројката и килажата.

Од вчера почнавме со Еви Беби, да ги пробаме па да видиме како. Досега ми се допаѓа тоа што се миризливи user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1964
   RE: Еднократни пелени
14.8.2015 11:44:47   
gina
Hopeful pedijatarot mi kaza deka mnogu ne im veruva na marketive deka se pravat dalaveri deka posigurno e vo apteka da kupuvas jas zemam od apteka e sega go zedov zeleniot pampers sto e so 100 peleni ama sega pak deka mu e crveno gazeto go zedov premium care pomalo pakovanje duri da mi zazdravi

a tie EVI BEBI dobri neznam koi se i neznam pak dali gi ima kaj nasse jas se mislam da potprkne uste malku pa da pcnam so Dajpers pocnuvaat od 3 so 4-9 kila pomali nema a od pampers koristam 2 4-6 kila

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1965
   RE: Еднократни пелени
21.8.2015 18:25:37   
MissMiy
Ние користиме Памперс 3 Active baby-dry, за 999 од Зегин, 108 парчиња и некако најмногу ми се исплати.
Да земиш поевтини, а да не држат сувост толку, и да менваш на почесто, исто ти се фаќа... Си велам.
А тие EvyBaby ги има во Веро.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1966
   RE: Еднократни пелени
21.8.2015 18:47:26   
gina
MissMiy i jas go koristam Active baby-dry 2 100 peleni 920 mislam deka bese vo zegin pa sega zasega a probav so becutan sto mi gi dadoa vo bolnica 2 za proba ama odma mu propustija

(Одговор на членот MissMiy)
Непосредна врска до пораките: 1967
   RE: Еднократни пелени
21.8.2015 18:57:55   
MissMiy
До 4ка се исплати памперс, после 5ката од Дајперс е добра и за пари и за квалитет, сестра ми ги користи, задоволни се.
Прај шо ќе прајш, Бекутан не земај, , груби и пропустливи.user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1968
   RE: Еднократни пелени
14.9.2015 16:05:04   
lolla RR
Жени, сум заборавила да пишам дека ми стигнаа бамбусовите пелени и веке ги користиме само нив, прекрасни се. Памперс ставам само ако не се досушени. Не знам да ставам слика од комп, вакви се, од нет е фото.

user posted image

A ova se coverite.

user posted image

(Одговор на членот MissMiy)
Непосредна врска до пораките: 1969
   RE: Еднократни пелени
15.9.2015 16:07:56   
Hopeful RR
lolla, со здравје да си ги користите, баш помислив на овие пелени пред некој ден. Колку време држат, како функционирате? Што правите ноќе? Се перат лесно, ги вриеш...? Домаќински муабети user posted image

Инаку јас со update од Еви Беби - врска немаат, не можам да ги дотрошам. Вака демек убаво мирисаат, ама одма почна да ме боли глава од мирисот сам по себе, а па кога ќе се измочкаат, комбинацијата е... крш. Груби се, не држат многу и не ги препорачувам. Останувам на Памперс 3, посебно за ноќе, гости и шетање. Досега ги земав од Космо по супер цена, а мм сега го нашол пакувањето во кутија од 108 пелени со гратис влажни марамчиња на промоција во Веро за 990 ден. За преку ден, ставам Кан Бебе, секако ги менувам на 3-4 часа и од нив сум супер задоволна.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 1970
   RE: Еднократни пелени
25.9.2015 16:13:03   
lolla RR
Сега го гледам прашањето Хоупфул. Супер сум задоволна од пелените, се менуваат исто како еднократните (јас ги менував макс на 3 часа), се перат на 60, нема потреба од вриење. За навечер исто, си држат цела ноќ како памперс, внатре се осеќа влага како канбебе ккога ке ги пипнеш. Има Stay dry влошки ако сакаш чувство како памперс, имам и такви ама мислам нема потреба. За надвор имам торба wet bag и така. Имам 14 на број, сега порачав уште 7 за да сум си раат. Овие 14, за да ми се исплатат треба да ги користам 3-5 месеци, значи толку многу испаѓа економично. Искрено презадоволна сум, ме нервира кога треба еднократна да ставам ако не се досушени и се прееееемеки, не знаете колку се слатки.

Е има еден бљак фактор за гадливи, каката се фрла во шоља и пожелно е после да се исплакни пелената од остатоци пред перење ама не сум јас толку гадлива. А има и решение за ова, има марамици од бамбус кои се ставаат во пелената и после со каката се фрлаат во шоља. Ке си порачам и такви наскоро. Позз

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1971
   RE: Еднократни пелени
30.10.2015 11:15:32   
Jupe
Jas za mazlevo zimam pampers activ 3 ama vo posledno vreme na sekoe kakanje se mu odi vo grbot namesto vo pelenata.Jas li ne mu ja mestam pelenata ubavo ili sto e vrska nemam,a ne mu se mali on e 7,5 kg a pampersot e za do 9 kg.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 1972
   RE: Еднократни пелени
30.10.2015 21:03:27   
Hopeful RR
Не е доволно затегната. Завиткај ги предните странични делови убаво наназад, и превиткај ги задните врз нив, и нека биде кнап, но не претесно за да нема движење и провери да не има простор да протече.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Jupe)
Непосредна врска до пораките: 1973
   RE: Еднократни пелени
30.10.2015 23:29:43   
lukajana RR
Можно е да не ги стегаш убаво а може и да му се мали.
Некогаш не зависи од килажата туку од конструкцијата.
За споредба мојата девојка има 10 кг а користиме пелени од 11 до 25 кг ,тие од 9 до 18 и се мали.
Пробај со еден број поголеми пелени ,да видиш дали ке пропуштаат тие

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1974
   RE: Еднократни пелени
21.11.2015 23:24:42   
Lala*
Здраво на сите, еве и од мене едно искуство за пелените...
На почеток користевме Памперс 1 и 2, после 3ка сменивме на Пуфис фешн интересни дека шарени за летово, а сега користиме Дајперс.
Од сите до сега најзадоволни сме од Дајперс. Меки се, убаво впиваат, не ни се случило да се поплавиме до сега user posted image плус цената им е одлична, за 4ка 50 пелени се 430ден. во Зегин.
Иначе за пелени,павловичева,влажни марамици се си пазариме од Зегин некако најефтини ни се.
Поздрав до сите ;)

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1975
Страница:   <<   < Претходна страница  77 78 [79] 80 81   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  77 78 [79] 80 81   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?