|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Еднократни пелени
2.9.2009 0:08:56   
Еца
Јас преку ден и ставав бекутан, а за преку ноќ памперс.И онака преку дење почесто се менуваат па не ми треба да ми впиваат не знам колку.А сега се мислам кои да и ги земам за преку денuser posted image за ноке дефинитвно останувам на памперс.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Еднократни пелени
2.9.2009 7:53:05   
Боцко
јас би гласал за huggies

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Еднократни пелени
2.9.2009 8:07:32   
mami
епа ке земам прво едно мало пакување од едните, па мало од другите и ке видам кое е поубавоuser posted image тууу ко чевли да купуваш да му се сневиди,само тие можеш да си ги пробаш во прдавница а овие баш и неuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Еднократни пелени
2.9.2009 10:59:39   
srekna mama
ние користиме памперс 3 и не сум баш задоволна.површински се ладни,изгледаат влажно и кога Илија не носи широк повој му се ладни ножињата.Тоа не беше случај со памперс 2-со тие беше одлично.Сега се мислам кои да ги земам-ке пробаме.па ке видиме со кои понатаму

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Еднократни пелени
2.9.2009 11:03:11   
Maca25
и јас го приметив истото кај папмерс 3 ама мислев дека ладни и се бутчињата зошто спие откриена. Сега планирам да земам 4 па да видам тие како ќе се покажат.

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Еднократни пелени
2.9.2009 11:08:40   
srekna mama
нас ни е рано за 4чкога ке стасаме ке ни кажеш искуство

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Еднократни пелени
2.9.2009 11:14:14   
Maca25
Секако дека ќе пишам
Нина има 7 кила, малце ќе плива во нив ама гледам дека папмерс 3 и се мали. Не знам кои други би можела да и ги купам. 

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Еднократни пелени
2.9.2009 11:18:02   
mami
слободно помини на 4, ке видиш колку брзо ке и станат точни..во секој случај подобро поголеми отколку да ја стегаат

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Еднократни пелени
9.9.2009 16:47:22   
srekna mama
пред некој ден земав Huggies пелени и супер сечспоред мене подобри и од Pampers

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Еднократни пелени
9.9.2009 17:24:51   
Maca25
Јас земав сега памперс 4 и воопшто не сум задоволна затоа што многу протекуваат. 2 вечери по ред сред ноќ мора да ја будам нина за да ја пресоблечам, затоа што е жива вода кај стомачето.
сега не знам кои да ги земам user posted image

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Еднократни пелени
9.9.2009 17:31:52   
srekna mama
еве од Huggies јас сум задоволначпретходно користев Pampers 2-добри беа,а 3 не бев задоволна,па зедов Can bebe-не се лоши.но не се странично растегливи.Читав на интернет за huggies и ги земав и стварно се прекрасни.Ние користиме 3-ка

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Еднократни пелени
10.9.2009 9:09:52   
profesorica
Мами што направи со пелените?Зема кан бебе?Задоволна ли си?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Еднократни пелени
10.9.2009 9:23:12   
mami
хехех не сум уште, имам уште неколку од Бекутанот па чекам да ми се дотрошат и ке земам  па ке ви кажам обавезно

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Еднократни пелени
10.9.2009 9:51:46   
Adrijana
A da ve prasam nesto, posto jas nemam poima sto e i kako e so pelenite, ke bide li nekoj dobicokuser posted image , da mi objasni sto oznacuvaat tie brojcinjata na pelenite ( najverojatno velicinata), i od koj se pocnuva za novorodence (najverjatno od 1). Moze prasanjeto e glupavo, ama jas vrska nemam, toa sto go sfativ, ako e tocno toa e od sto vi gi citav komentarite.
E i uste edno prasanje: koi peleni bi mi gi preporacale, za od pocetok, za koga malava ke se rodi? I ako ne vi e tesko pisete mi gi prednostite i manite na pelenite.Me interesiraat vasite iskustva.

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Еднократни пелени
10.9.2009 9:54:40   
profesorica
Имаш ти пишува на пакувањето од колку до колку килограми е.Обично за новороденче се зима од 3-6 кг. мислам дека е 2ка пакувањето.Инаку јас би ти ги препорачала памперс.Не пропуштаат, прават гел, миризливи се и имаат ластиче кај лентите за зацврстување.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Еднократни пелени
10.9.2009 9:56:02   
profesorica
Единствена маана на Памперсот е што се најскапи од сите пелени ама за новороденче нема да гледаш цена.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Еднократни пелени
10.9.2009 9:56:43   
mami
добро си сфатила, бројката на средина ја означува величината и да ке си почнеш со 1, само еден совет, не купувај многу од 1та зошто многу бргу ги раснат па може и да нема да го дотрошиш цело пакување. Ние почнавме со памперс new baby, и ги користевме нецел месец и поминавме на 2ка. Како за почеток памперсот ми се најубави, е после кога ке стекне троа повеке имунитет ке си размислиш за дали би сакала да ги смениш или не, бидејки памперсот се скапи.


(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Еднократни пелени
10.9.2009 10:12:29   
Adrijana
Aha znaci Pampers, i jas si pomisliv na niv, no od kaj da znam, prvpat mi euser posted image , e sega kolku se skapi tolku, za user posted image  se ke napravimeuser posted image
fala vi mnooguuser posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Еднократни пелени
10.9.2009 10:18:26   
happy mommy
Nie koristime pampers od sam pocetok i ok se zadovolna sum , a me interesira Bocko kolku se huggies , bas vcera gledav reklama za niv ama ne na nasa tv i ne znaev ni deka gi ima tuka.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Еднократни пелени
10.9.2009 10:22:16   
profesorica
Ние пред некој ден земавме џамбо пакување Памперс 4ка од веро и беа 1010 денари а знам дека во тинех се 1150 па викам да не ги поефтиниле?!А во кам маркет секогаш се поефтини околу 900 денари џамбо пакувањето.Па ме интересира овие Huggies колку се и дали имаат џамбо пакување и какви се.Кој имал искуство со нив да ми каже, па да ги пробам?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Еднократни пелени
14.9.2009 17:58:45   
srekna mama
http://www.youtube.com/watch?v=bpD5_c2j1OM&feature=related ova e za mene najubava pesna

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Еднократни пелени
17.9.2009 14:58:07   
mother 29
vo jumboto can bebe ima dva paketi gratis can bebe vlazni maramici po povod ramazanot

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Еднократни пелени
17.9.2009 15:02:46   
mami
aа кажете ми каде се најефтини кан бебе? бидејќи нели сите пелени во сите продавници се со различна цена, па кој купувал да ми каже за да не лутам?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Еднократни пелени
17.9.2009 15:03:36   
mother 29
vo zegin 5 -ta jumbo 621  den

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Еднократни пелени
17.9.2009 15:05:05   
mis.
Јас од бит пазар кан бебе 4 купувам за 680 ден не е никаква копија исти се како оние од големите маркети а кај мене во продавницата исто голем маркет се 720 ден. 72 парчиња


< Поракaта ја уредил mis. -- 17.9.2009 15:07:54 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?