RE: Слики со Дедо Мраз (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Bethany -> RE: Слики со Дедо Мраз (30.12.2013 14:12:11)

Завчера бевме во Сити Мол и го видов Дедо Мраз во санките, и го прашувам Ј сакаш да те сликам таму со Дедо Мраз?
Не бее, избега детето ко ѓавол од крстот [sm=smiley36.gif]




Melanija RR -> RE: Слики со Дедо Мраз (30.12.2013 15:19:41)

Ние сме мали и кога ќе порасне ако сака да се слика кога ќе го види ДМ ок ако не немислам да го убедувам,право на избор [sm=smiley36.gif] и јас како мала не сум сакала само еднаш во градинка и не сум верувала во ДМ па затоа и М нека си одлучи [sm=smiley1.gif]
Инаку се сликаше со ДМ бидејќи ни е комшија [sm=smiley36.gif] ама не разбира затоа помина супер[sm=smiley36.gif]




Defne90 RR -> RE: Слики со Дедо Мраз (30.12.2013 19:31:06)

A nie pak obozavame da se slikame so Dedo Mraz.Pogolemiot de toa pomaloto uste stom go vide zavcera kako dojde kaj nas da mu go donese podarokot na M vednas pocna da place a pak koga go zede da napravime slika zaedno so nego rikna edvaj go smirivme.[sm=smiley19.gif]




mommy_angels RR -> RE: Слики со Дедо Мраз (30.12.2013 23:33:16)

Утре Дедо Мраз ни доаѓа во градинка да донесе пакетче и да се сликаме.Знам дека ќе биде испорасплакана цела на сликата оти пред некој ден на плоштад кога проба да и се доближи почна да се крие и да вика НЕ,НЕ,НЕ...[sm=smiley13.gif]




sandriana RR -> RE: Слики со Дедо Мраз (31.12.2013 10:26:22)

Заборавив да ви кажам - Т се сликаше со ДМ во градинка пред 2 недели. Немаше проблем, беше спремна за сликање, едвај чекаше, дури рече и дека го гушнала и погалила по брадата [sm=smiley36.gif]
Ама, момент што не ми се допаѓа е тоа што фотката е вклопена во календар...за да си ја сочувам сликата, треба да ја исечам од календарот[sm=zmeden.gif]
Инаку, ќе ја пресликам деновиве, па ќе ви ја поставам тука, да ја видите.




mommy_angels RR -> RE: Слики со Дедо Мраз (11.12.2014 23:38:28)

И така годинава ние ќе си станеме без слика со Дедо Мраз.Баш денес ќерка се сретна со него во Сити Мол и верувале или не моравме да кружиме оддалеку зашто детево се плашеше.А дома на цртаните и по сликовниците,по рекламите итн му се радува.Што ќе беше ова чудо не ми е јасно.Дури и се нервирам што се однесуваше така




Melanija RR -> RE: Слики со Дедо Мраз (16.12.2014 9:18:47)

Денеска во градинка доаѓа дедо мраз[sm=smiley36.gif] ќе биде весело и бучно.Ех да можам да ѕирнам да видам што ќе прави М и како ќе се слика[sm=smiley36.gif] јас порачав два календари па ќе видиме,ќе пишам како поминал[sm=jezicek.gif]

Инаку сега прв пат ќе види дедо мраз, а на слика го обожава само вика по дома деде деде деде [sm=smiley36.gif]




miana -> RE: Слики со Дедо Мраз (16.12.2014 14:36:49)

Кај нас во градинка собираа по 200 денари за слика, за пакетче и за новогодишна претстава со лотарија [sm=smiley1.gif]Се сомневам дека керками ке се слика со дедо мраз, мислам дека ке се плаши, иако секој ден ме прашува кога ке дојде мас [sm=smiley1.gif]




myself -> RE: Слики со Дедо Мраз (17.12.2014 12:08:46)

Kolku sakav da se slika sin mi so dm vo gradinka, ama vospituvackata ne mi kaza da go donesam (nastinati sme malku, pa si sedime doma). Denes slucajno se javiv za drugo nesto I gospoza mi vika pa vi kazav Jas. E kako ne, mi kaza.[sm=hudicek1.gif]




Bethany -> RE: Слики со Дедо Мраз (17.12.2014 12:24:34)

Денес ми кажаа во градинка дека треба по 100 денари за подарок и 50 денари за заедничка слика со ДМ.
Му кажав на син ми, немој случајно да бегаш, сакам да имаме слика со тебе и со твоите другари да ја ставиме во албум за успомена [sm=smiley36.gif]
Тој ме гледа чудно. Па ќе видам дали ќе ме послуша. [sm=smiley36.gif]
Највероватно следна недела ќе биде новогодишно сликање.




Melanija RR -> RE: Слики со Дедо Мраз (17.12.2014 13:21:13)

Имало некаква плачка ама успешно М се сликал со ДМ.Јасли собираа 150ден са календар со слика од детето и една групна.Ќе го видиме делото[sm=smiley36.gif]




sandriana RR -> RE: Слики со Дедо Мраз (17.12.2014 15:36:25)

Во петокот се сликаа кај Т во градинка, за 150 ден. 2 слики - поединечна и групна. Се пофали дека не плачела, ќе видиме какви биле кога ќе ги дадат сликите.




marchi -> RE: Слики со Дедо Мраз (25.11.2015 12:13:28)

nie dosega seuste ne sme se slikale so dedo mraz,ama sega kako pogolemo detence moze da se kandisame,mene mi se pravi golem kejf da se slika,sto znam,ljubitel sum na novogodisna atmosvera na sliki so dedo mraz so elki.....[sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]