|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 12 13 [14]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Секс за време на бременоста
27.6.2013 0:00:05   
Snow Queen
Очигледно на почетокот ни беше и на 2цата шуба....ама затоа сега ни е мн убавко.user posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Секс за време на бременоста
18.1.2014 9:45:43   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: SandraRo

zenski kaj ima nekoja tema za seks za vreme na bremenost...... jas nekako ko da nemozam da izdrzam :))ili dokolku nekoja znae za toa sto i kako?pisete pozz


ИЗВОРНА ПОРАКА: Мамичка85

Sandra jas da ti kazam do posleden den duri ne me zadrzaa vo bolnica imavme seks i mnogu lesno pominav uzivaj duri mozes pozz imaj ubav den user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: SandraRo

Da se e toa vo red ama pak ke cekam do sledniot pregled da mi se potvrdi deka mozi pa da se omrsime bogami nie ne sme uceni da izdrzvame do tolku hahahhah




_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Секс за време на бременоста
18.1.2014 17:05:02   
LARA83
ние никако неможеме на мм му е страв нешто да не се деси , па како он ќеркаму по глава да ја удира user posted image и така смешни ситуации колку сакате user posted image додуша во четврти и петти докторката ни забрани така да се навикнавме на новонастанатата ситуација и така ќе си тераме до крај

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Секс за време на бременоста
19.1.2014 1:03:55   
Defne90 RR
Nam so prvoto ni zabranija strogo da imame seks zatoa sto krvarev malku vo prvite meseci.So vtoroto pak imav bolki vo dolniot del od stomakot pa za seks voopsto i ne pomisluvav.Probavme ednas no mene mi bese strasno neudobno i me bolese i taka si ja pominav i prvata i vtorata bremenost bez seks.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот LARA83)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Секс за време на бременоста
21.1.2014 14:57:32   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: SandraRo

znaci eeee kolku sum glupava bev denes na pregled (inace se e vo red ) i ne prasav za odnosi dali moze da imame bree a cekav cekav da dojde denot i zaboraviv booo sega ostanav za drugiot mesec user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Секс за време на бременоста
21.1.2014 15:15:40   
Мамичка85
Hahahha Melanija ti teraj si do togas so seks ako se ti e vo red pa slednitot mesec prasaj nemoj da se isusis do togas hahaha user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Секс за време на бременоста
21.1.2014 15:20:45   
SandraRo
mamicka85 toa bese moj post hahahhaha ako prasuvam kako denes bas ke se isusam .....doktorkata rece deka e se vo red nema nikakov problem ama sepak mi e sube nekako dodeka ne prasam neznam sto da pravam :)))

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Секс за време на бременоста
22.1.2014 15:11:05   
Мамичка85
Hahhaha Sandra toa ti edno bebe imam i memorijata mi ja izgubi hahahha nema vrska se razbravme jas bi uste sega odma ama uste sum crvena cekam da prestane i da se iznauzivam user posted image imaj ubav ostatok od denot user posted image

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Секс за време на бременоста
22.1.2014 15:23:01   
SandraRo
mamicka85 :)))) ako nisto strasno cim e od bebceto hihihi inace ja prasav doktorkata hahaha i se javiv i ja resiv dilemata hahahaha odobreni mi se odnosi no po moznost so prezervativ ili so skraten odnos hahahaaa mi dojde dusata na mesto zs pocnavme da sonvame so soprugot hahahaahahahah

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Секс за време на бременоста
22.1.2014 22:58:48   
petra27
Vo prvata bremenost mi bese zabraneto bidejki krvarev nekolku pati....sega ne ni prasuvam bidejk strav mi e...baska bliznaci....edinstveno sto prasav e dali orgazmot steti ili dali moze da predizvika nesto loso...mi rece ginekolog deka moze slobodno....

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Секс за време на бременоста
23.1.2014 9:36:04   
SandraRo
of be mene nekako sube mi pak si ja prasav fino lepo doktorkata ama pak nekako ne mi se praj od edna strana a od druga strana ne se drzi poke hahahahahah neznam so da pram sepak mi e strav ne daj boze da ne se sluci nesto user posted image vakvata situacija od sekogas me nervira hahaha sakas a nekis mozi a se plasis booo hahaha

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Секс за време на бременоста
23.1.2014 10:21:33   
Goddess*
Zoshto samata crvot si go vsaduvash vo glava,ako imash odobreno zeleno svetlo od ginekolog,togash uzivajte.

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Секс за време на бременоста
24.1.2014 14:11:47   
Мамичка85
Taka e Goddes cim ti odobruva doktor nema zosto da se dvoumis teraj si cim e ok e baska vo 9 mesec super e i da zavrsi vo tebe polesno za poragaj bas nie taka praktikuvavme i stvarno lesno pominav user posted image

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Секс за време на бременоста
24.1.2014 18:45:16   
SandraRo
Da konecno se resivme da pocnime user posted image ama so prezervativ,mozi ste vo pravo si ja prasav doktorkata rece mozi slobodno ili skraten odnos ili so prezervativi inace nema gajle taka da dosta bese trpenje hhahaha kisss

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Секс за време на бременоста
12.2.2014 1:40:18   
sonc90
hahhahaha...temava me potseti na pocetokot koga uste nemav otideno na gin. a znaev deka sum bremena...jas si znam deka smeeme da imame seks i si imavme (ama bez svrsuvanje vnatre) i koga na lekar ne prasuva "seksualni odnosi imavte?" i nie mu velime da i covekov ne napravi puzder arno ama jas i moite hormoni ne dodrzavme i pak si prodolzivme so maz mi stara pesna i realno sega za sega se si e ok...jas mislam deka samo ako se raboti za nekoj problem ili rizicna bremenost treba da se apstinira inace nz zosto da si skratuvame zadovolstva...

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Секс за време на бременоста
12.2.2014 8:14:30   
bebence19
Vi zablazevam iskreno, mene maz mi ne saka da me zadovoluva user posted image user posted image user posted image user posted image veke sum 23 nedela i do sega se na se imame tri pati legnato, stvarno e zloba, ajde sega bese bolen i jas imav infekcija no sega se saniravme i mu vikam sakammmmmmm toj vazi ovie denovi :( se plasi mi vika mu bilo sube i ne znam uste so se. A doktorite ni vikaat da da mozete slobodno, posledniot pat koga bevme na skrining doktorot prvo mu objasni kako toj da si napravi samo pregled za da e siguren deka nema infekcija i vika sega nema svrsuvanje vo nea a posle 33 nedela se vo nea taka ja hranite postelkata, i plus ke i go olesnite poroduvanjeto. I mu vika ako sakas sleci se jas da te pregleadam mojot koga pocna da meni boja na lice vika ne ne ve razbrav sam ke se pregledam, i taka da mi se pozalam osven stoo me guska ,gali po stomaceto i masira nisto drugno ne saka da mi pravi, a jas iskreno sum izgorena :( od zelba

_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Секс за време на бременоста
12.2.2014 9:05:48   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence19

Vi zablazevam iskreno, mene maz mi ne saka da me zadovoluva user posted image user posted image user posted image user posted image veke sum 23 nedela i do sega se na se imame tri pati legnato, stvarno e zloba, ajde sega bese bolen i jas imav infekcija no sega se saniravme i mu vikam sakammmmmmm toj vazi ovie denovi :( se plasi mi vika mu bilo sube i ne znam uste so se. A doktorite ni vikaat da da mozete slobodno, posledniot pat koga bevme na skrining doktorot prvo mu objasni kako toj da si napravi samo pregled za da e siguren deka nema infekcija i vika sega nema svrsuvanje vo nea a posle 33 nedela se vo nea taka ja hranite postelkata, i plus ke i go olesnite poroduvanjeto. I mu vika ako sakas sleci se jas da te pregleadam mojot koga pocna da meni boja na lice vika ne ne ve razbrav sam ke se pregledam, i taka da mi se pozalam osven stoo me guska ,gali po stomaceto i masira nisto drugno ne saka da mi pravi, a jas iskreno sum izgorena :( od zelba

Бебенце 19 ,абе какви плачки.Само строго,закани му се или тој нека почне да си исполнува должноста или кажи ќе бараш друг да си заврши неговата работа user posted image user posted image user posted image
Патем кажано ,маживе се тешки к****,лесно даваат,а и за без пари,само поттикни го user posted image user posted image
Шала на страна,сите се плашат ,ама на крај попуштаат

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Секс за време на бременоста
21.7.2014 9:11:24   
Eva*
Da vi kazam iskreno nikogas do sega ne sum imala pogoelma potreba od seks kako sega :P se seksam do besvest i do sea e se ok neam problemi, 28 nedela sum bremena. Ako mazot mi ne e doma masturbiram zaso nemozam da se vozdrzam, imam silen nagon i mora da se ispraznam. Pozz do site bremeni zeni i seksajte se kolko so sakate dokolku nemate problematicna bremenost se razbira i ne vi zabranil lekarot. Pozz :*

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Секс за време на бременоста
22.7.2014 9:39:50   
VAGA2
Lele Eva mi olesna koga procitav! Jas mislev deka nesto ne vo red so mene user posted image ! Zelba ogromna, a od start zabrana za sex. So prvata bremenost imam zelba ama ne do tolku. A sega, so vikas ne mozam da dodrzam, i dobro e toa so mm e raspolozen za ekspermitiranje, se pravime samo ne vleguva kaj bebetouser posted image ! Taka da potrebite do negde se zadovoleni!

(Одговор на членот Eva*)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Секс за време на бременоста
22.9.2016 5:02:49   
fetusce
jas kako sto povrakam uste a veke ke bidam 5 mesec i mi se losi, za seks nesakam ni da cujam dodeka mi e vakva sostojbata.

(Одговор на членот VAGA2)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Секс за време на бременоста
20.1.2017 22:07:26   
fetusce
velat seksot pomagal za pobrzo poroduvanje, ama jas dva dena edno po drugo imav pa pak nisto a skoro sum za pet dena vo termin.

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 346
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 12 13 [14]
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 12 13 [14]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?