RE: Секс за време на бременоста (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Бременост и породување



Порака


katalina1 -> RE: Секс за време на бременоста (16.1.2013 3:35:58)

Prvoto tromesecje apstiniravme po preporaka na ginekologot,a potoa probavme samo ednas ama...jas ne mozev da se opustam,stegnata,ic ne mi bese ubavo.Maz mi isto taka ne bese sloboden i opusten.Ni bese strav da ne napravime nekoja belja[sm=zmeden.gif]




miana -> RE: Секс за време на бременоста (16.1.2013 9:34:52)

Каталина,бременоста ако е во ред нема од што да се плашите. Не мислете на најлошото..Земи читај на сите страни за секс за време на бременост ( изгуглај ) ке видиш дека некогаш е и корисен. Поздрав




temjanuska2 -> RE: Секс за време на бременоста (22.1.2013 19:20:08)

maksima3 orgazmot ne mu steti na plodot ni na grloto na matkata,edinstveno spermata e stetna za grloto na matakata vo smisol deka sodrzi proteini koi go omeknuvaat grloto i moze da dojde do predvremeno otvaranje i poroduvanje,seksot kako seks e dozvolen do 9 mesec so zastita se rabira zaradi tie proteini ili bez zastita bez ejakulacija,osven ako ne e visoko rizicna, patoloska bremenost.Taka da mamicki opustete se i uzivajte a sekako ne go zaboravajte i tatkoto 9meseci apstinencija?????? treba da se zaprasate???? koj moze da izdrzi i zasto ako nema poteeba :)




Simona_k -> RE: Секс за време на бременоста (22.1.2013 21:12:27)

Сакам секс ама дур не имам[sm=smiley1.gif] не го чувствувам сексот како порано,може потсвесно се плашам од нешто и не уживам во него.А си имам и комплекси сега со телово[sm=sloncek.gif] и се си прави свое..Ми фали маж ми[sm=smiley31.gif]




princessa -> RE: Секс за време на бременоста (23.1.2013 13:40:01)

mnogu cuvstvitelna tema i za mene[sm=smiley19.gif]. Nemozam ednostavno da se opustam vo seksot, 16ta nedela sum, mi se gadi kako od se drugo taka i od seksot. Ne mi pricinuva nikakvo zadovolstvo i pokraj toa sto mnogu mnogu retko imame mi se cini deka vednas trcam vo wc da povrakam. Neznam do koga ke trae ova, mozebi koga ke zavrsat macninite. Posle pa drug problem ke si imam-stomakot[sm=nosecka.gif]




miana -> RE: Секс за време на бременоста (23.1.2013 13:43:39)

Обидете се дас не мислите на мешето и готово...Почнете со добра предигр аи баталети ги мислите- ке видите дека ке ви биде многу убаво [sm=smiley20.gif]




temjanuska2 -> RE: Секс за време на бременоста (23.1.2013 17:32:48)

Miana i jas se slozuvam so tebe :) da tocno e deka treba da mislime na bebceto najmnogu no ne treba da se zaboravime sebesi i partnerot.Jas sum 18 ned i do sega uzivam se nadevam i ponatamu ke ostane taka [sm=jezicek.gif]




Simona_k -> RE: Секс за време на бременоста (24.1.2013 17:12:51)

Кажете некоја поза[sm=smiley35.gif]




temjanuska2 -> RE: Секс за време на бременоста (24.1.2013 17:20:57)

[sm=jezicek.gif] me iznasmeja simona ,za poza ti sama odlucuvas koja ti tebe najodgrovara,koja ti e najudobna ,eve edna od mene kuceska [sm=jezicek.gif]




JanaMarija -> RE: Секс за време на бременоста (24.1.2013 17:36:03)

Abe jas koga bev bremena imavme seks posebno od 3 do 7 mesec, posle apstinencija [sm=hudicek1.gif]

Posledno imavme vo 8 mesec i taman se opustiv i ne mislev na bebeto-ops ke mrdne... lele si vikam sto mu pravime kutroto...i otvoram jas na google i citam ustvari deka seksotmu doagalo kako lulanje [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]...i si vikam lulanje ... sega ke vidis i ajde pak seks i toa vo misionerska zosto taka mazot e na podistanca...meseto e slobodno i penetracijata ne e golema,a sepak zadovolitelna.

I taka od sredinata na 8 mesec imavme posle tek koga bebuska bese 2 meseci :))) sega e veke 4 meseci i se si e ok....uzivajte zosto posle poragaj uste poveke nema da vi se saka...barem kaj mene bese taka :)

Kako i da e interesno iskustvo e toa em so [sm=nosecka.gif] em s[sm=smiley35.gif][sm=smiley35.gif]s :)))




Ummu_Ajna -> RE: Секс за време на бременоста (24.1.2013 18:13:57)

kakva e be taa misionerska poza hahah intresno ime ima:)




Andriance -> RE: Секс за време на бременоста (24.1.2013 18:53:42)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

kakva e be taa misionerska poza hahah intresno ime ima:)


Најпростата..он горе ти доле и толкуу




Simona_k -> RE: Секс за време на бременоста (24.1.2013 18:59:31)

Стварно која беше мисионерска онаа на страна?[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]Ако е таа од нејзе куковите ме болат[sm=smiley36.gif]
За кучешка може добра ми е таа сега-за сега друга нема а?Мислев да смениме малку[sm=jezicek.gif]Позз женски и фала!!!Многу ве сакам ако не ве знам




Simona_k -> RE: Секс за време на бременоста (24.1.2013 19:01:44)

Како мисионерска во 7 месец?[sm=zmeden.gif]
Ќе го смачка[sm=duda.gif]




miana -> RE: Секс за време на бременоста (25.1.2013 9:17:36)

Па нема да лежи врз тебе бе душо... Ти ке лежиш со кренате нозе а он на колена ..Леле колку сме смешни..абе екпериментирај,,Како тебе ти е згодно така..И не се секирајте до крај можете да водите љубов ( освен ако не ви забранат ) Па знам неколк ситуации каде гинеколозите препорачуваат повеке секс на крајот за полесен порагај. Мене докторот ми рече лично- повеке да сме работеле на случајот и така си беше..
Можете и странично ( еве ти од мене поза [sm=smiley36.gif] ) да си лежи од позади тебе и така..Ајде не се плаши опушти се и опушти го и партнерот..Добра предигра и немисли толку на бебето..Па како дојде тоа бебе во стомакот ,се секаваш????




Simona_k -> RE: Секс за време на бременоста (25.1.2013 12:27:49)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]ај ќе пробаме позз[sm=smiley36.gif]




ilic -> RE: Секс за време на бременоста (3.2.2013 1:12:43)

abe jas procitav negde deka dobra poza koga ti e mesheto malce pogolem e koga zenata e odozgora,em mesheto e slpbodno em mozzesh da kontrolirash do kade ke odi [sm=zmeden.gif] pa sega so znam jas taka pravev do 5 mesec sega sum 6.5 i planiram kaj i da e pak da probam ovaa poza nekako mi faka oko..... aj ako ne ke probam pa ke vi pisham kako so.......hihihihihihihihihi[sm=smiley36.gif]




profesorica -> RE: Секс за време на бременоста (3.2.2013 15:37:45)

со првата бременост си практикувавме без проблем сите 9 месеци а сега нешто ме зеза гинекологот вика 7 и 8 месец се ризични од предвремено породување па некако немаме односи [sm=zmeden.gif] кој ке чека до 9 ти месец[sm=smiley36.gif]




katalina1 -> RE: Секс за време на бременоста (15.2.2013 2:51:03)


ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

со првата бременост си практикувавме без проблем сите 9 месеци а сега нешто ме зеза гинекологот вика 7 и 8 месец се ризични од предвремено породување па некако немаме односи [sm=zmeden.gif] кој ке чека до 9 ти месец[sm=smiley36.gif]

I jas od toa se plasam,od predvremeno poroduvanje...nisko go nosam i mi e strav nekako da ne dojde do predvremeno otvaranje.Najbitno sega mi e [sm=duda.gif]




Simona_k -> RE: Секс за време на бременоста (15.2.2013 17:29:40)

Абе Каталинче ај покасно ќе надокнадиш[sm=jezicek.gif]
Јас сега 8ми малку ќе пазам,а во 9 ти не планирам да се замарам[sm=smiley1.gif]
Моментално кучешка онака најдобра опција ми е [sm=smiley36.gif]




idnata_mama -> RE: Секс за време на бременоста (25.2.2013 21:47:55)

Лелееее луѓее јас воопшто неможам да си се начудам за мојата желба за секс... [sm=jezicek.gif] А уште пострашно е што никако не смеам да посмислам таа моја желба да се реализира поради слабите крварења на засирена (кафеава крв) последнава недела [sm=smiley19.gif] . Не дека сум била нешто посебно сексуално актива пред да забременам, сме иамале реативно нормален сексуален живот ама ова хормониве ми здивеа максимално [sm=bravo.gif] .
Се надевам дека ќе успеам да се воздржам до 12 недела (немам многу, уште цели 4 недели [sm=smiley36.gif] ) . Тоа е... До тогаш повремено ќе си имам „влажни„ соништа„ па се надевам дека после тие 4 месеци ќе си уживам во нагонот....
Извинете за отвореноста и искреноста ама темава е таа...




marija/ -> RE: Секс за време на бременоста (25.2.2013 23:25:53)

Здраво idnata mama сакав да те прашам едно прашање во врска со со крварењата каква боја е и која е причината за тоа оти јас имам крварење ама не знам некако е чудно темно кафен исцедок кој го имам 20 и некој ден веќе и двапати лежев во болница а докторите ми кажуваат дека се е во ред со плодот бремена сум 34 недели и 5 дена ќе те замолам ако сакаш да ми одговориш.
Извинете за постот знам дека мместото не му е тука ама морав да прашам оти сум многу испаничена




idnata_mama -> RE: Секс за време на бременоста (26.2.2013 10:13:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: marija/

Здраво idnata mama сакав да те прашам едно прашање во врска со со крварењата каква боја е и која е причината за тоа оти јас имам крварење ама не знам некако е чудно темно кафен исцедок кој го имам 20 и некој ден веќе и двапати лежев во болница а докторите ми кажуваат дека се е во ред со плодот бремена сум 34 недели и 5 дена ќе те замолам ако сакаш да ми одговориш.
Извинете за постот знам дека мместото не му е тука ама морав да прашам оти сум многу испаничена


Марија, отвори го сандачето со приватни пораки, таму ти одговорив се [sm=bravo.gif] .
Поздрав




Gaia -> RE: Секс за време на бременоста (6.3.2013 0:36:59)

Јас скоро и да заборавив што беше тоа секс во бременоста[sm=smiley36.gif]До сега со мм сме имале само еднаш за цела бременост и тоа еднаш како ниеднаш, некако со страв да не го повредиме бебето и штознам, доста непријатно ми беше, да си кажам искрено[sm=smiley1.gif]




Ikana -> RE: Секс за време на бременоста (6.3.2013 7:17:07)

И ние апстиниравме првото тромесечие поради некое минимално крварење, потоа се беше во ред и имавме зелено светло од докторот, но последното тромесечие исто така ни забранија односи, па си апстиниравме повторно[sm=smiley36.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>