|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  32 33 34 [35] 36   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Килограмите за време на бременоста
4.12.2014 12:35:53   
Bethany
Еве пред крај сум на првото тромесечје и имам скоро две кила плус.
Мислам дека е добро и колку што читав толку е најдобро од 1,5 - 2 кг. за првото тромесечје.
Веќе не се замарам, ја надминав кризата од стравот за качување тежина, и јадам кога сакам и кога ми прија.
Знам да се разбудам во сред ноќ и да јадам нешто бидејќи киселини ме пробудат и не можам да заспијам повторно ако нема нешто желудникот да обработува user posted image



_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 851
   RE: Килограмите за време на бременоста
4.12.2014 12:52:06   
Mihaela 2010
Bobra si Bethany,napreduvas bas kako po knigauser posted image
jas isto do 12 nedela bev so +2 kg.eve sega sum 20+2 so + 6 kg,i mislam deka dobro se drzam,sledna nedela vlagam u 6 mesec pa ke vidime

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 852
   RE: Килограмите за време на бременоста
7.1.2015 12:56:06   
sandica
lele praznicive me ubijaaaaa!!!!!!! na 30.12 imav +1 kg i bev mnoooogu srekna za 11 nedela a sega.....samo edna nedela podocna sum +3 kg user posted image pa nema smislaaaaa!!! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 853
   RE: Килограмите за време на бременоста
7.1.2015 15:29:44   
Mihaela 2010
Haha i jas kaciv 2 kg i mnogu se nerviram ama toa e kaj i da pojdeme puna trpeza.od utre trgam na rabota i lebot go zamenuvam so dvopek i mnooogu ovosje ke jadam

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот sandica)
Непосредна врска до пораките: 854
   RE: Килограмите за време на бременоста
9.1.2015 17:03:55   
sandica
Lele mihaela da znaes kolku sum se vozdrzuvala! Ni ednas ne se prejadov....e deka u 12 vecer ke si krknev edna kiflicka so lazica ruska.....toa da.....uf lele sto ke se pravi do kraj??? Poveke me zagrizuva faktot deka uste si gi imam kg. Od prvata bremenost.....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 855
   RE: Килограмите за време на бременоста
20.1.2015 14:38:21   
sandica
Znaci 14 nedela.....+4,5 kg!!! user posted image user posted image user posted image denes bev na sistematski i ke riknev da placam tamu !!!

(Одговор на членот sandica)
Непосредна врска до пораките: 856
   RE: Килограмите за време на бременоста
20.1.2015 14:48:45   
Mihaela 2010
Ajde ajde sandica ne misli na toa.povekje ovosje zelencuk i nemas gajle
Jas periodov deka na bolovanje i kaj moite pa baska mi rekoa da lezam i idmaram bas si nakaciv.nozeve ko direci mi se a tek utre vlagam u 7 mesec ama toa e.27 nedela sum a +10 kg

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот sandica)
Непосредна врска до пораките: 857
   RE: Килограмите за време на бременоста
20.1.2015 14:51:46   
sandica
Abe mihaela jas se sekiram posto vo prvata bremenost kaciv 25.... a 20 se uste na mene.....kaj mene situacijata e alarmantna!!!! Ke kacam tri cifri i posle sto ke pravam?????user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 858
   RE: Килограмите за време на бременоста
20.1.2015 14:55:21   
Mihaela 2010
I jas vo prvata kaciv 24-25 i za 4 ipol godini ostanav so visok od 5 kg.nikako nemozev da gi simnam.so ovaa bremenost ubavo terav ama tretovo tromesecje koj znae se nadevam uste nekoi 6 da stavam pa da bidat 16 a ne 25. Baska vikaat posle vtora bremenost pobrgu se siminjaat

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот sandica)
Непосредна врска до пораките: 859
   RE: Килограмите за време на бременоста
20.1.2015 15:01:47   
sandica
Uuuufff mihaelaaaa daj bozeeeee ako oslebneme posle te castam- sladoled vo dzino hahahhahahha

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 860
   RE: Килограмите за време на бременоста
22.1.2015 22:33:13   
ana mari
Jas sum 34 nedela i do sega imam kaceno +16 se nadelav nema da kacuvan ustee user posted image

(Одговор на членот sandica)
Непосредна врска до пораките: 861
   RE: Килограмите за време на бременоста
23.1.2015 10:41:19   
sandica
Da ne te razocaram.....ama zaokruzi si na 20 kg

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 862
   RE: Килограмите за време на бременоста
2.2.2015 9:57:16   
blond
ана мари, последните недели најмногу се качува.
Јас сум 25та недела и имам качено 6 кг до сега. И сум презадоволна, затоа што во првата бременост качив над 35 до крајот user posted image

(Одговор на членот sandica)
Непосредна врска до пораките: 863
   RE: Килограмите за време на бременоста
2.2.2015 10:26:25   
Mihaela 2010
Eeee jas uste malku 29 nedela so +11 sum.neznam dal e ok ili ne, vaka sto citam vo ovaa nedela normalno bilo od 10-12 pa toa me tesi..se nadevam deka nema da dostigbam +24 ko so prvata bremenost ama posto startuvav so + 6 kg od prva bremenost moze so kilaza da dojdam isto..ajde ke slabeeme posle

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 864
   RE: Килограмите за време на бременоста
2.2.2015 12:12:05   
sandica
Wow blond bravo!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 865
   RE: Килограмите за време на бременоста
3.2.2015 15:14:41   
sandica
16 nedela i +5 kguser posted image user posted image

(Одговор на членот sandica)
Непосредна врска до пораките: 866
   RE: Килограмите за време на бременоста
13.2.2015 9:47:56   
ana mari
I stvarno si kaciv 20 kg :( ebe sega sum 37nedela se nadevam ke dojdat do kraj uste 2 3 kilca a ne poveke :(

(Одговор на членот sandica)
Непосредна врска до пораките: 867
   RE: Килограмите за време на бременоста
28.2.2015 23:28:19   
Felly RR
Во 12 недела бев +1,5 кг, и бааги има разлика од првата бременсот кога уште во 12 нед бев +3кг. Се надевам со ова темпо ќе одам до крај.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 868
   RE: Килограмите за време на бременоста
28.2.2015 23:51:21   
Roberta r
eva da pisam i ovde ne sum sigurna kolku sum bila teska koga ostanav bremena nekade okolu 60-62 sega sum 21 nedela i sum 66kg znaci nekade okolu 4-6 kg.ne sum imala nikako problemi so hranata no ne sum ni strvna, jadam normalno kako i pred bremenosta.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 869
   RE: Килограмите за време на бременоста
1.3.2015 12:03:09   
Mihaela 2010
Uste malky 33 nedela so +13 kg.ja sum si zadovolna do kraj uste dve tri da stavam i ke bide ok polesno ke gi simnam.iako startuvav so + 5 kg ke si imam visok od 10 kg ama imam volja za simnuvanje:)))

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 870
   RE: Килограмите за време на бременоста
1.3.2015 19:43:36   
sandica
19+5 i sum +6! Neznam dali da bidam srekna!?

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 871
   RE: Килограмите за време на бременоста
18.3.2015 12:41:48   
Snow Angel
Вака бремена сум 6 недели и 6 дена.Бременоста ја почнав со 51/2 кг,мојата тежина од тинејџерските години на 176/7цм висина.Сега имам ослабено,зашто многу повраќам,а по 4 месец дали е голема веројатноста многу да се здебелам,зашто се плашам да не не можам да ги симнам тие килограми.И дали е нормално од гадењата да се слабее?И исто така ме интересита колку треба да се здебелам?Се плашам декаслабеењето во првото тромесечие му штети на бебето,па ме интересира дали има потреба од паника.

< Поракaта ја уредил Snow Angel -- 18.3.2015 12:52:31 >

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 872
   RE: Килограмите за време на бременоста
18.3.2015 12:59:19   
lukajana RR
Snow Angel пред се добредојде на рр,за многу трудници кои повраќаат е нормално на почетокот на бременоста да ослабнат ,во подоцнежните месеци ке се надополни изгубената тежина па и нешто плус ке се добиеuser posted image .Зависи до многу фактори колку ке се поправиш,некои добиваат и по 20-30 кг вишок а некои одвај им се познава бременоста.Мислам дека идеално е околу 12 кг ама тебе ти е многу рано да мислиш на килограмите ,уживај во бременоста тоа е еден од најубавите периоди во животот

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 18.3.2015 13:00:13 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Snow Angel)
Непосредна врска до пораките: 873
   RE: Килограмите за време на бременоста
18.3.2015 13:48:52   
Melanija RR
Snow Angel добре дојде на Рингераја

Истото и јас го знам,од повраќање е нормално да се изгуби 1-2 кг но нештети на плодот.Дека многу ќе се здебелиш во првите месеци не е баш можно после 5-6 месец се задебелува кога се повеќе расте плодот и се шири матката и со тоа карлицата.
lukajana RR пиша ,околу 12 кг се смета идеално,но тоа е поретко.После се намалува, но одржувај здрава исхрана и по породување нема да биде тешко килограмите да се намалат.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 874
   RE: Килограмите за време на бременоста
20.3.2015 22:38:46   
Roberta r
24+2 so tezina +6

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 875
Страница:   <<   < Претходна страница  32 33 34 [35] 36   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  32 33 34 [35] 36   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?