|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  32 33 [34] 35 36   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Килограмите за време на бременоста
29.10.2014 11:07:43   
linak
Да се пријавам и јас,ја започнав 34та недела а имам плус само 9кг. Се си мислев дека повеќе ќе качам килограми ама не,и доста подвижно се чувствувам немам проблем.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 826
   RE: Килограмите за време на бременоста
2.11.2014 23:38:32   
ana mari
Jas imav pred bremenost 60kg sega sum 22 nedela i imam 67 se prasuvam dane preterav user posted image 6 mesec a veke +7 lelee a do 9 :(

(Одговор на членот linak)
Непосредна врска до пораките: 827
   RE: Килограмите за време на бременоста
3.11.2014 8:37:56   
lolla RR
Полни 23 недели - плус 4,8кг сабајлево.

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 828
   RE: Килограмите за време на бременоста
3.11.2014 9:00:49   
Melanija RR
Се губат килограмите до 40 дена , после треба пазење user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 829
   RE: Килограмите за време на бременоста
3.11.2014 9:04:16   
Mihaela 2010
skoro 16 nedela 3.5-4 kg

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 830
   RE: Килограмите за време на бременоста
3.11.2014 14:13:43   
Malecka23
16+6 do sega max 4-5kg.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 831
   RE: Килограмите за време на бременоста
3.11.2014 14:45:44   
Gardenia
Уффф user posted image ,бременоста ја започнав со 51 кг, а сега 33 недела сум 62 кг,малку више ама се ми отиде во газ и бутови,стомак не толку големuser posted image .А инаку првите три месеци од гадење и повраќање ослабнав 4 кг,ама после 16 недела си јадев многу благо што беше несватливо за мене,па си добив малку повеќе на килца user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 832
   RE: Килограмите за време на бременоста
3.11.2014 17:36:38   
Dusica.l
Pocnav so 73 kg sega sum 28 nedela i sum +12 mnogu e ama ce slabeeme posle:)

(Одговор на членот srcence_25)
Непосредна врска до пораките: 833
   RE: Килограмите за време на бременоста
5.11.2014 16:46:24   
Bethany
Значи јас сум мноооогу разочарана! Ништо не јадам, добро не е ништо, ама дупло помалку од вообичаеното и плус благо не јадам, и вагата покажува дека за два месеци имам качено две кили! user posted image
Толку синоќе се изнервирав и се изнаплакав значи. Ајде со првата бременост што имав апетит, имав, па и јадев и не внимавав воопшто. Ама сега со ова како тргнав со храната мислев нема шански да се здебелам, планирав барем за три месеци да накачам најмногу две кили, како што е и препорачано, а јас се само ширим. И да ме видите стомакот колкав имам, труднички! Не е тоа надутост, прогестерон, или што веќе, туку стомакот ми е тоа.
Газот и бутките ми се а ла Џенифер Лопез, само кога не вежба едно пет месеци user posted image
Се смеам, а ми се плаче... Баш ми се лепи се во бременоста. Со првото 17 кг. ај бев и опуштена, распуштена подобро да се рече, ама со ова до крај како е тргнало слон ќе бидам. user posted image или user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Dusica.l)
Непосредна врска до пораките: 834
   RE: Килограмите за време на бременоста
5.11.2014 17:57:46   
Mihaela 2010
Haha Bethany ne mu se sekiraj draga, uzivaj i degustiraj.Pa vidi ja Kim Kardasijan kolkavi gzovi ima pa uste e gorda na toa, a nie baska sme trudni.golemite zadnici se sega vo trenduser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 835
   RE: Килограмите за време на бременоста
5.11.2014 18:06:28   
Bethany
e fala za utehata, ama izgleda tako mi vlijae ova revolucija na hormonite, mnogu brzo kacuvam.
A na salati i ovosje nikogas ne sum mozela da bidam samo, mi treba poveke, pa sega ako kje odat kilogramite neka odat, ne mozam da se izgladnuvam.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 836
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.11.2014 16:25:50   
Zola
Јас до 24та недела цели 9 кг се здебелив а не јадам нешто многу.
Чоколадо само по еден ред си јадам ништо повеќе и тоа црно но со бадеми
Ама изгледа и тоа е многу...
Само бебето да е ок јас ќе осалбам после...но белки нема да претерам

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 837
   RE: Килограмите за време на бременоста
12.11.2014 20:26:14   
Mihaela 2010
Jas sum 17 nedela so +5 kg staveno..neZnam dal e mnogu ili okuser posted image
Sega citav deka vo prvo tromesecje se stava 2 kg vo vtoro od 3.5 do 5.5 i posledno od 4-6 kg..
Spored ova demek sum ok imam fora do 24 nedela uste 2 kg da stavamuser posted image
Jas imam glupa konstrukcija, se mi odi vo nozete i uste sega sum grozna i ne ni sakam da se gledam u ogledalo..ama se tesam deka ke se vratam u normala.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Zola)
Непосредна врска до пораките: 838
   RE: Килограмите за време на бременоста
12.11.2014 20:42:06   
Ki4iko
Јас утре го имам контролниот преглед, до сега сум поправена 7 кг ,а сум 30 недела, задоволна сум,а убаво си се хранам,до крајот има уште време, ама немам некој огромен апетит,јадам сосема нормално и тоа е тоа user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 839
   RE: Килограмите за време на бременоста
12.11.2014 20:50:51   
blond
Jas se nemam mereno poslednive desetina dena mislam... Se nadevam ne sum kacila, a doprva mi sledi tezok period, doprva sum 13ta nedela. ehhheeeee uste kolku imam da veslam do kraj user posted image ako ne se nadminam so kilazata od prethodnata bremenost, dobro ke bide.

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 840
   RE: Килограмите за време на бременоста
14.11.2014 15:11:35   
Bethany
Е па морам да се пофалам дека сум смршала.

Бременоста ја почнав со 62,2 кг, во еден момент, поточно пред 10 дена вагата ми покажа дека имам плус скоро две кили.
И сега се измерив и имам 63 кг. user posted image Одлично, значи до крајот на првото тромесечје имам форе до две кила колку сум си дадела дозвола да се здебелам user posted image
Благо што не јадам ме спасува. Всушност ме спасува тоа што ми се гади од благото.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 841
   RE: Килограмите за време на бременоста
14.11.2014 16:44:18   
Ki4iko
Bethany и во мојата прва бременост го имав твојот случај.до 6 месец уста не ми се отвараше,ослабев 4 кг. ама затоа после ,во 3 тромесечие,мислев дека човек ќе изедам,ми се појави страшен апетит user posted image и завршив со +20 кг. ич не му се секирав,за неколку месеци се вратив во нормала. Така,сега со вторава бременост,немам зголемен апетит ,а сум 30 недела,и имам качено 7кг до сега.Мој совет,не му ја мислете премногу,нормално реагирајте ,наскоро ќе бидете мамички,па ќе заборавите на вишокот кг user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 842
   RE: Килограмите за време на бременоста
20.11.2014 15:22:50   
lolla RR
Да се пријавам, 25гн+5 дена, плус цели 6кг.

Ама забележувам дека варирам +- 0,5 кг зависи колку сум јадела претходниот ден и колку сум била во вц.

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 843
   RE: Килограмите за време на бременоста
20.11.2014 16:43:19   
Ki4iko
Супер лолла, имаш фора уште до крајот,велат нормално е да се добијат 12 кг во бременост. Јас деновиве помалку јадам ,и само ги прашувам сите дали ми е пораснат стомакот,зашто во првата бременост бев оооооогромна user posted image тркалезна и со + 20 кг,а сега уште малку 8 месец а само 7кг .дали има врска што овој пат носам женско ама и многу помалку јадам user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 844
   RE: Килограмите за време на бременоста
25.11.2014 21:45:08   
sandica
lele zenski mene mnooooogu me faka strav: vo prvata bremenost kaciv 25 kg. i na mene se seuste 20 koi ne taka gordo si gi nosam....ama sega samo sto mi potvrdija bremenost....uf sega sto ke se pravi????

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 845
   RE: Килограмите за време на бременоста
25.11.2014 21:54:24   
Ki4iko
сандица ,честито,не се секирај за килограмите лесно се симнуваат ако си силно решена.јас сега за сега 9 кг поправена а 32 недела почнувам, јас прерадосна user posted image

(Одговор на членот sandica)
Непосредна врска до пораките: 846
   RE: Килограмите за време на бременоста
25.11.2014 23:00:53   
sandica
pa posle prvata premenost bogami nikako ne uspeav da gi simnam ama NIKAKO i taman mi preporacaa da gi ispitam hormonite za eventualen hormonalen disbalans i op trudna paaak. a sinceto veke mi ima tri godini...

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 847
   RE: Килограмите за време на бременоста
25.11.2014 23:04:18   
caciana
Sestra mi za mnogu kratko vreme GI simna 30kg + od bremenosta.I jas se prasuvam kako I uspea,no ete trcanje okolu deteto I brz metabolizam ja vratija vo normala.

(Одговор на членот sandica)
Непосредна врска до пораките: 848
   RE: Килограмите за време на бременоста
26.11.2014 13:45:10   
jasmina 25
16 nedela i plus 2 kg mislam dobro e za sega ne sum kacila mnogu,so prvoto mnogu se zdebeliv +30 kg no sreke gi simnav za brzo....

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 849
   RE: Килограмите за време на бременоста
26.11.2014 13:52:33   
Mihaela 2010
Jas teram 19 nedela i se uste vagata pokazuva +5 kg,mislam deka dobro teram ,ama sega uste malku vlagam u 6 mesec pa mislam deka ke si kacuvam povvekje

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 850
Страница:   <<   < Претходна страница  32 33 [34] 35 36   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  32 33 [34] 35 36   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?