RE: Облека или играчка? (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Деца



Порака


dostickage -> RE: Облека или играчка? (29.8.2011 14:29:40)

i koga kupuvam i koga mi kupuvaat sakam da e od srce i pred se da e kvalitetno.




bubica78 -> RE: Облека или играчка? (11.11.2011 19:18:32)


ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

i koga kupuvam i koga mi kupuvaat sakam da e od srce i pred se da e kvalitetno.


isto i jas a decata preku igrackite go spoznavaat svetot ucat preku niv zarem ne




Bububebe -> RE: Облека или играчка? (8.1.2012 14:40:06)

Обично прашувам што им треба.Ако не ми кажат,давам пари или пак некоја убава едукативна играчка за нивна возраст




AnnaMolly RR -> RE: Облека или играчка? (8.1.2012 17:09:18)

И јас прашувам што им треба, а ако не сакаат да ми кажат им давам пари. Гледам по себе колку облека има Филип, бутик да отвориш. А за играчки да не зборуваме, а игра со глупости како капачиња, штипки за алишта и влакна од коса (омиленото). Најубаво пари.




vezilka RR -> RE: Облека или играчка? (30.1.2012 11:02:07)

Јас преферирам играчка. Скоро секогаш купувам играчка или книга, бидејќи на децата толку брзо им здосадуваат што мислам дека колку и да ги има, секогаш е добредојдена некоја нова. Многу ретко, како овој пат за утре, кога немам време, купувам облека од локалната продавничка од Автокоманда која ми е успат и побрзо ќе завршам работа..ама предходно прашав што има треба од облека да не згрешам. Море може и некој комплет сликовници да земам, имам Просветно успат исто..




Mihaela 2010 -> RE: Облека или играчка? (7.3.2012 14:24:39)

kombinirano,i toa i toa,zavisi neli kolku mi e bliska osobata t.e deteto kade ideme na rodenden.Eve za nekoj den sum na rodenden kaj komsisko dete ,pa najdov edni mnogu ubavi proletni taka tenkicki pizamki,kupiv i edna slikovnica i uste edna rabota ke dokupam.Mislam deka e dovolno..a za moeto dete koga me prasuvaat,povekje sakam nekoja igracka,zosto obleka koj znae dali ke ja pogodat,a vaka so igrackata ke si igra..a i povekjeto me prasuvaat sto sakame,pa taka uste od sega (za eden mesec ni e rodenden)imam nekoe spisoce sto da ni kupat,normalno onie sto ke ne prasaat i ni se bliski.




JovanaJ -> RE: Облека или играчка? (7.3.2012 14:54:04)

Podednakvo mi se ubavi i vazni i dvete. Tie sto ni se najbliski (babi, sestri...) sekogas ni davaat pari ili nesto sto ni treba vo momentot.
E sega, jas koga podaruvam najcesto podaruvam obleka, a koga odime na rodendeni od gradinka pretezno e nekoja kniga ili igracka.
Ama nemozam da odvojam ova ili toa. Seedno e. Podarok e podarok. [sm=smiley1.gif]




Pepelaska * -> RE: Облека или играчка? (7.5.2012 0:23:27)

утре сум на роденден кај дете од другарка и ја прашав што им треба, вика ништо имаме се , е ако де викам , нешто мора.Вика некоја правосмукалка ( аа машко е) [sm=smiley36.gif] само со тоа сака да игра и утре ке му земам од оние играчките што се, барем знам ке си игра детето.
Инаку носам и облека и играчки зависи како ке се погоди.




MamaKiki -> RE: Облека или играчка? (30.10.2015 20:21:27)

играчки на прво место и него му е забавно и мене ми е глава помирна [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
фала богу ако нешто му фали од алишта ке му биде на прво место тоа ама за мода не баш секој месец да му купувам се и сешто а играчки скоро секое излегвање...




Defne90 RR -> RE: Облека или играчка? (31.10.2015 20:03:32)

Зависи од ситуацијата и околноста.Малиот на пример не разбира многу многу и си бара да му се купи играчка.Е сега нормално дека прво го подмирувам со она што му треба од облека ама секако дека почесто му се купуваат играчки.Големиот и тој бара играчки ама сепак поголеми си е па се радува многу и на облека.Се зависи од тоа што сме се договориле да купиме.[sm=smiley1.gif]




marchi -> RE: Облека или играчка? (24.11.2015 15:39:27)

decata najmnogu se raduvaat na igracki taka da za rodenden preferiram igracki.sum nosela i obleka samo mora da kupam 2 broja pogolem za da se pogodi ili da ja cuvaat za ko ke bide tocna




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]