RE: Белег на телото (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Разговори на родители



Порака


Melanija RR -> RE: Белег на телото (27.2.2015 23:42:55)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Белегчињата си ги наследи од мама ,ете нешто и од мене.Јајцевидна фома но развлечена долгнавеста.Јас ја имам кај градната коска а М ја има под левото подколено ,истата на грбот и истата на стапалото [sm=smiley36.gif]

се појави и како кај мене кај градната коска [sm=smiley36.gif]

Знае некој до кога се појавуваат ови белези по телото?




marchi -> RE: Белег на телото (22.5.2015 16:51:36)

morav da pisam na temava. a sto da recam jas sto sum sosrce na gazov?[sm=smiley36.gif] mislam stvarno.




deluxe -> RE: Белег на телото (26.5.2015 0:20:20)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Белегчињата си ги наследи од мама ,ете нешто и од мене.Јајцевидна фома но развлечена долгнавеста.Јас ја имам кај градната коска а М ја има под левото подколено ,истата на грбот и истата на стапалото [sm=smiley36.gif]

се појави и како кај мене кај градната коска [sm=smiley36.gif]

Знае некој до кога се појавуваат ови белези по телото?



Melanija jas kolku sto znam,kolku sto sum slusala za belezite,tie se dobivaat od rajganje.Ne se pojavuvaat pokasno.Sin mi ima 2 belezi od rajganje I eve do denes si gi nosi.Novi ne mu se pojavile.Tie belezi moze so tek na vreme da izbledat,da isceznat.No kaj vas mozebi e nekoja pigmentacija predizvikana od sonceto,ne veruvam deka e beleg.Sepak sledi go I konsultiraj se so pedijatarot,toj najdobro znae[sm=smiley1.gif]




Hopeful RR -> RE: Белег на телото (13.7.2015 19:29:29)

Не можам да најдам посоодветна тема, макар што М нема баш типичен белег, туку хемангиом. Се работи за неконтролиран раст на крвни клетки, и излега како грозд, со темно бордо боја. Под грлцето му е, и треба да пазиме да не прокрвари, да не се закачи на нешто, и наводно исчезнува за година дена. Дали некој од вас има искуство со ваков белег? Се надевам дека ќе помине, макар што е голем, испакнат и не можам да замислам како тоа толку голем белег поминува...




deluxe -> RE: Белег на телото (13.7.2015 20:01:54)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful RR

Не можам да најдам посоодветна тема, макар што М нема баш типичен белег, туку хемангиом. Се работи за неконтролиран раст на крвни клетки, и излега како грозд, со темно бордо боја. Под грлцето му е, и треба да пазиме да не прокрвари, да не се закачи на нешто, и наводно исчезнува за година дена. Дали некој од вас има искуство со ваков белег? Се надевам дека ќе помине, макар што е голем, испакнат и не можам да замислам како тоа толку голем белег поминува...



Hopeful RR кога бев дете се сеќавам сестра ми како бебе имаше таков хемангиом на образот.Неа и стоеше до кај 2 години,потоа постепено избледуваше и го снема.Само моравме да внимаваме да не го чепка. Некој тогаш спомна дека тоа било бакнеж од ангел[sm=smiley36.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]