RE: Маслинки и печурки (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Исхрана на децата



Порака


AnnaMolly RR -> RE: Маслинки и печурки (18.1.2013 15:27:23)

Свежи шампињони јаде од пред некое време, маслинки не. Ама не зашто не сум му дала, туку не сака да ги проба. Кога не му се допаѓа нешто на изглед, не сака ни да го вкуси.




Goga13 -> RE: Маслинки и печурки (18.1.2013 16:27:50)

D ja obozava supata so pecurki od kam market i koga eden period nisto ne sakase da jade koga mu izleguvaa zapcinjta samo supa jadese i to pred godinka,i navistina mn e vkusna.
A maslinki nie jadevme i sakase mn da proba ama izgleda ne mu se svigaat[sm=smiley36.gif]




blond -> RE: Маслинки и печурки (13.3.2013 13:42:17)

Јас му имам дадено маслинка, нормално без семка. А печурки бев дала сега скоро мислејќи дека можам да давам слободно, ама откако ме советуваа дека е рано - избегнувам.




bilbilce -> RE: Маслинки и печурки (13.3.2013 13:55:53)

sakav da mu dadam vrganj no skoro otkrivme deka e alergicen na penicilin, toa ne mora da znaci deka ke bide alergicen i na vrganj ama strav mi e da probam




mila28 -> RE: Маслинки и печурки (13.3.2013 15:09:28)

Sin mi ima 14,5 m i maslinki ima probano, a pecurki planiram duri posle 2-3 godini




sandriana RR -> RE: Маслинки и печурки (13.3.2013 15:14:01)

T so 18 meseci dosega nema probano pecurki, a maslinki mnogu retko jade, ne i dopagaat verojatno.




Bilence2 -> RE: Маслинки и печурки (13.3.2013 15:41:37)

D obozava maslinki, no pecurkite samo so puterce gi saka i ke izede 2-3 pecurki-sampinjoni.




Мими -> RE: Маслинки и печурки (13.3.2013 15:46:02)

Sinko maslinki saka i jade ama ne nesto mnogu.A pecurki jade vo selsko meso ili nesto drugo koga pravam so pecurki ama i toa ne e nesto cesto.Doduse i jas i mm ne sme mnogu po pecurkite i maslinkite pa i ne gi upotrebuvame cesto




temjanuska75 -> RE: Маслинки и печурки (13.3.2013 15:46:24)

М обожава маслинки ги јаде од 1 година, а печурки не баш, прави фаца кога ќе ги осети со некое јадење.




zzaa -> RE: Маслинки и печурки (13.3.2013 15:49:43)

kerka mi e 1 god,i ni maslinki ni pecurki nema probano seuste rano,ima vreme ke proba.




vezilka RR -> RE: Маслинки и печурки (13.3.2013 15:50:30)

Аууу Никола се нафура на маслинки последниве денови. Сега секој втор ден ми маслинки да јаде, па јас му давам со лебче за вечера. А богами и така си ги голта.




lilicka -> RE: Маслинки и печурки (13.3.2013 15:58:32)

Печурки уште не пробала ама маслинки кога ќе види ги тамани[sm=smiley36.gif]




AneLav RR -> RE: Маслинки и печурки (20.12.2014 11:38:47)

Маслинки јадат одамна, купувам од Кам во тегла што се несолени.И тоа како ги јадат како да не виделе. А печурки пред еден месец прв пат им даде мајка ми во една манџа и јадеа. Немаа никаква реакција. Е сега кога ја прочитав темава за тоа вараќината некако ќе се подзамислам дали друг пат ќе им давам печурки од тегла. Сепак се тешам дека сигурно проаѓаат и тие некакви контрови во дирекцијата за храна. Па не можеме да се труеме.




Bethany -> RE: Маслинки и печурки (20.12.2014 11:59:49)

Ј многу сака маслинки, ептен. Ние обично купуваме од Веро на рефус, едни големи црни, метро се викаат, со кошпа се внатре, јас му ги вадам и тој јаде. Ако се ептен солени, ги плакнам со вода.

Печурките оддамна ги исфрлив од употреба, почнаа многу тешки да ни бидат за варење и на мене и на мм, така да и Ј нема пробано до сега. Инаку ги користев свежи шампињони обично.




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]