|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  53 54 [55] 56 57   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
15.4.2018 8:30:44   
kapina
Dada uzivam si doma sega I cekam cetvrtok da dojde za prvo eho da videme dali se edno ili dve bebcinja

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1351
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
16.4.2018 8:40:19   
Палешка РР
Честитки капина, имај убава и лесна бременост! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1352
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
16.4.2018 12:37:27   
kapina
Falaaa milickaa

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 1353
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
18.4.2018 20:35:27   
kapina
Imame srceva akcija na edno bebence deneska bev na eho

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1354
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
19.4.2018 3:07:14   
lukajana RR
Супер Капина многу ми е мило за тебеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1355
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
19.4.2018 10:14:01   
kapina
Falaa milicka

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1356
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
26.4.2018 2:25:59   
kapina
Vcera pak bevme na eho I bebceto si raste

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1357
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
11.5.2018 8:50:14   
kate..
Da se priklucam pak jas vcera podnesov dokumeti za ivf i sega cekam odgovor za kolku vreme bi dobila odgovor od fondot....inaku imam mal problem se nerviram imam miom nadvoresen se plasam dali toa ke mi smeta za ivf

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 1358
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
11.5.2018 21:44:30   
sakam stomace
За 2-3 недели чекај одговор. А за миомот незнам тоа најдобро доктор ќе те советува. Јас имам пријателка која со миоми на матка си имаше нормална бременост. Овде нема правила, како ни е среќата така ќе си биде.

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 1359
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.5.2018 3:10:18   
kapina
Ne se sekiraj za miomot ako e nadvoresen loso e ako e vnatresen

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1360
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.5.2018 8:54:58   
butterfly 00
Lele Kapina Koga procitav mnogu se izraduvav za tebe, imaj ubava I lesna bremenost, kade uspea da zabremenis?

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1361
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.5.2018 21:07:30   
kapina
Falaa milicka veke sum 9 Ned I 3 dena IVF pravev kaj Dr trajkovski vo New born klinik

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 1362
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
14.5.2018 17:46:33   
kate..
Gunekologot veli ne mi pravi problem miomot no mene mi e strwv da ne me vtatat od fondot

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1363
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
16.5.2018 14:10:59   
kapina
Moj sovet ti e napravi si histeroskopija pred ivf ke znaes na sto si ako treba da ti go izvadat miomot ke ti go izvadat

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 1364
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
28.5.2018 3:21:54   
kate..

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Moj sovet ti e napravi si histeroskopija pred ivf ke znaes na sto si ako treba da ti go izvadat miomot ke ti go izvadat

Histeroskopija neli se pravi za zapuseni kanali

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1365
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
30.5.2018 0:18:38   
kapina
Ne ne histeroskopija se pravi za da se vide matkata vnatresnosta na matkatata I sostojbata na samata matka

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 1366
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.6.2018 10:40:26   
Valeval
Zdr zenski nova sum na forumot i sakam so vas da spodelam se za inv

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1367
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.6.2018 10:56:37   
Valeval
Zdr na site jas po peti pat na inv so priroden ciklus i malku stimulirana promegon se izvadija 3 jaj kletki od koi dve se oplodija i stignaa do blastomerioploduvanjeto bese vo vtornikot a sabotata et primam samo folna kiselina neflan meya aspirin i utregestan drugo nisto dosega sum ok ne me boli nisto se dvizam najnormalno ama po malko mi e cudno zosto tolku malku lekarstva primam estofrn mi kazaa posle mi rekoa ne kleksan mi kazaa jas gi zedov posle ne pa baram uteha od vas na 42 fod i ne se otkazuvam 9d mojot son da imam bebence

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1368
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.6.2018 13:34:15   
Vale val
Cekam pomos

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1369
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.6.2018 13:43:17   
Vale val
Ima li nekoj tuka user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1370
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.6.2018 17:25:49   
Vale val
Ima nekoj

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1371
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.6.2018 22:44:44   
Vale val
Zdravoooooooo

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1372
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.6.2018 0:37:37   
chery33
user posted image stom doslo do transfer sega uzivaj i cekaj pozitivna beta so pozitivni misli user posted image user posted image za terapiata kako ti kazale taka utrogestan primas? Cudo za kleksanot ako ti gi prepisal transfuziolog treba da se prima jas imav skoro ivf na prir cikl.i isto taka ke primas ne primas eden den taka eden vaka jas se bockav deka od transf mi gi prepisaa, kade pravis ivf? Pozdrav i srecno

(Одговор на членот Vale val)
Непосредна врска до пораките: 1373
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.6.2018 1:32:25   
Vale val
Fala na ubavite cestitki pravev vo ultramedika i nikakov transfuz nisto ne mi kaza spored moute isituvanja genetsko hiperstimulacii hidrosalpinzi nisto ne mi dadoa doktirot prvo mi rece okolu 30 inek kleksan jas gi navaviv posle transverot mi vika nema potreba pa mi vika estrofen pa posle i toa ne treba zaradi hidrosalpingot da primam utregestan odma posle punkcija i citeral posle transferot so dve blatostiti samo utrogestan aspirin i neoflan meta nisto drugo moze i spired godinite pa neznam sega mi e 5 den pa sega ke vidime ama pocnaa po malju bolki sto znam onaka tapi pa pijam spazmeks so ovie dojtori aman veke zosto jas dobivam hipersrimylacija so premnogu ineksii sklona sum k9n toa i neznam veke sto da mislam setam se dvizam i gledam mozokot relaks pozdravce

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1374
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.6.2018 5:10:48   
kapina
Ajde uzivaj I prasaj si prvo dali smees da pies spazmeks stom doslo do et dobro e I jas imav dva embrioni I toa na treti den I dvata mi gi vratija I edniot ostana I ete veke sum 13 ned bremena zavcera bev za priska I fala bogu se e ok so bebceto I sega go cekam rez od krvta od priskata

(Одговор на членот Vale val)
Непосредна врска до пораките: 1375
Страница:   <<   < Претходна страница  53 54 [55] 56 57   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  53 54 [55] 56 57   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?