|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
5.5.2017 22:26:08   
kapina
Ako imas cin 1 ke treba imunitetot da si go pojacas

(Одговор на членот sanjaaaa!)
Непосредна врска до пораките: 1201
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
5.5.2017 22:30:31   
kate..
spirulina bi mi pomognala li i poveke zelencuk

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1202
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.5.2017 9:26:51   
sanjaaaa!
kate.. cin1 ne e neresliv problem, ne se sekiraj ke se sredi ... eve link so mislenje na rr sto imale takov problem http://www.ringeraja.mk/forum/m_6293/mpage_1/key_/tm.htm#6293

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 1203
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.5.2017 20:47:25   
kate..

ИЗВОРНА ПОРАКА: sanjaaaa!

kate.. cin1 ne e neresliv problem, ne se sekiraj ke se sredi ... eve link so mislenje na rr sto imale takov problem http://www.ringeraja.mk/forum/m_6293/mpage_1/key_/tm.htm#6293

sanjaaa ne mi otvara

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот sanjaaaa!)
Непосредна врска до пораките: 1204
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.5.2017 20:48:04   
kate..

ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..


ИЗВОРНА ПОРАКА: sanjaaaa!

kate.. cin1 ne e neresliv problem, ne se sekiraj ke se sredi ... eve link so mislenje na rr sto imale takov problem http://www.ringeraja.mk/forum/m_6293/mpage_1/key_/tm.htm#6293

sanjaaa ne mi otvara

ok e eve mi otvori fala na linkot

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 1205
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.5.2017 21:47:03   
orhidea242
Здраво!!
Може не е за тука прашањето но прлутекх инекциите дали некој знае дали се рефундираат преку фонд, Има доста за примање а се доста скапи.
Поздрав

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 1206
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.5.2017 0:19:49   
MademoiselleNina
Не се рефундираат пролутекс.
Може да побараш и замена прогестерон депо, поефтини се, и не се примаат секај ден

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 1207
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.5.2017 8:44:03   
srce123
Mozis i od grcija da si gi zemis se dosta poeftini od ovde

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1208
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.5.2017 9:01:16   
orhidea242
Фала за инфото јас веке купив 20 па ако треба уште ке земам од грција ако не рефундираат може и кринонот го имаат по поефтина цена.

(Одговор на членот srce123)
Непосредна врска до пораките: 1209
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.5.2017 10:38:19   
srce123
Da se e poeftino tamu

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 1210
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.5.2017 16:07:56   
orhidea242
Пак јасда не знаеш колку се од прилика во Грција Пролутех не мора тоцно

(Одговор на членот srce123)
Непосредна врска до пораките: 1211
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.5.2017 17:01:30   
srce123
Upola se spema ksko do se ovde

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 1212
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
8.5.2017 10:52:18   
MademoiselleNina
Имате некој контакт од аптеките каде што се упола цени?

(Одговор на членот srce123)
Непосредна врска до пораките: 1213
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.5.2017 14:25:33   
pcelka3
http://www.zdravoodrastanje.com/vi-pisete/robertsonova-translokacija-prica-o-borbi-koja-traje-jos-uvek/ ako znae nekoj i ako ima iskustvo so ova neka pomogne bidejki site sme vo istata borba user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1214
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.5.2017 14:36:12   
kapina
Za ova jas i rekov na zenata se prave pgd imam drugarka isto koja imase los kariotip i i predlozija preimplantaciska dijagnostika na embrionite pred et

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 1215
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.5.2017 18:26:39   
orhidea242
Денес ми ги донесоа од Грзија околу 150 ден се поефтини од кај нас инаку ги имало во скоро сите аптеки.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1216
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
11.5.2017 13:19:31   
Разочарана вага
Zdravo na site

Jas sum nov clen i imam edno prasanje....Koristev cikloproginova, i se bockam sega po 0.5 duri ne dobijam, megutoa seuste mi kasni, eve veke 5 dena.....dali e ova normalno ili...?Napraviv test za bremenost negativen e....

Odnapred blagodaram

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 1217
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
11.5.2017 14:39:53   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Разочарана вага

Zdravo na site

Jas sum nov clen i imam edno prasanje....Koristev cikloproginova, i se bockam sega po 0.5 duri ne dobijam, megutoa seuste mi kasni, eve veke 5 dena.....dali e ova normalno ili...?Napraviv test za bremenost negativen e....

Odnapred blagodaram

што боцкаш? и како ти кажа докторот?
јас после циклопрогинова добивав циклус за 7 дена...

(Одговор на членот Разочарана вага)
Непосредна врска до пораките: 1218
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
11.5.2017 18:24:26   
orhidea242
Здраво
6ден ми е од ембрио трансфер примам пролутекс и кринон гел мегутоа денес цел ден имам болки во стомак како за пред добивање. Дали е нормално.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1219
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
11.5.2017 20:36:56   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: orhidea242

Здраво
6ден ми е од ембрио трансфер примам пролутекс и кринон гел мегутоа денес цел ден имам болки во стомак како за пред добивање. Дали е нормално.

Можеби е имплантација
не е чудно да имаш такви болки, уживкај си и само опуштено

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 1220
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
11.5.2017 20:58:38   
orhidea242
Малце паника ме фати ама ок се смирува по малце.
Поздрав

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1221
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.5.2017 9:22:37   
Biba818
Здраво девојки, одамна немам пишано ама ве следам, Срце цеститки за бременоста, Сања те чекаме да се пофалиш
Јас решив да бидам на пауза од ивф и сите процедури ама некако си пројде многу време и пак ме стигна паника
Последните хормони лошо, во период од една година никако не можам да го симнам фсх 30.3 е последниот резултат, знам дека е страшно,
се одлучив за др. Димитров по три неуспешни обиди кај Лазаревски, но односот на докторот веројатно беше реален но многу лош, од прва ми кажа дека нема намера он да поправа нешто што некој друг погрешил, што погрешил Лазаревски немам поим, кај нас беше се во ред, се обидовме два пати на спонтан и еднаш со долг протокол.Во меѓувреме докторот не ме прати на ниту едно додатно испитување, демек се е во ред а вие доаѓајте секој месец на ивф на спонтан циклус. Многу се расприкажав, прашањето ми е што се може да направам од анализи сама, самоиницијативно си земав Д3, излезе 8 а референтна вредност од 30 -40 што значи екстремно ниско, фсх 30.3 а Димитров вели ако инсистирате ќе правиме ивф но сигурно нема да биде успешно.Реална сум и можеби е деф. менопауза кај мене но од друга страна не сакам ниту да се откажам. Ве молам за некои совети, може и во приватна порака да не ги замарам членките кои се во исчекување на најубавото. Убав ден на сите

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 1222
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.5.2017 10:23:39   
orhidea242
Здраво
Димитров си има некој негови понекогаш и многу арогантни ставови за да правиш некоја операција е прв да те убеди бидејки он е за тоа во ремедика одговорен баш поради тоа јас престанав да одам.кај него. Докторите во ремедика се тотално изгубени од работа примаат неконтролирано пациенти за профит.

(Одговор на членот Biba818)
Непосредна врска до пораките: 1223
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.5.2017 10:33:32   
Biba818
Кај мене за живо чудо дали со препорака и врски отидовме рече да не ви зимам залудно пари ако ептен инсистирате ќе правиме, ама до толку да не може повеќе нешто да се препорача, додатни анализи или барем односов да беше поинаков кога ти соопштува

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 1224
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.5.2017 11:29:57   
Разочарана вага
што боцкаш? и како ти кажа докторот?
јас после циклопрогинова добивав циклус за 7 дена...



Se bockam so suprefact, sega mi namali na 0.3 poso mi docni....Mene vcera mi bese 7 den od poslednoto apce cikloproginova a eve i denes nemam dovieno.....Utre sum na kontrola pa ke vidam sto ke mi kazat
Tebe ti docnese 7 dena, ili pak od posledno apce dobi posle 7 dena?

Blagodaram na odgovorot user posted image

(Одговор на членот Biba818)
Непосредна врска до пораките: 1225
Страница:   <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?