Вежби за слабеење во домашни услови (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Слабеење



Порака


Палешка РР -> Вежби за слабеење во домашни услови (17.1.2016 12:32:02)

Со оглед на брзиот живот кој го водиме и малите дечиња, често животните услови не ни дозволуваат да одиме на фитнес, аеробик, теретана, за да изгубиме некој килограм.
Некој ќе рече вежбањето дома не е ефектно, и јас така мислев, ама најдов едни вежби на Youtube и стварно се ефектни.

КЛИК

Ме зафркаваа Марио и мм, првиот ден издржав 6 минути, вториот ден 8 минути, третиот ден од кревет не можев да мрднам [sm=smiley36.gif] добив воспаление на мускулите, како на Монт Еверест да сум се качила [sm=smiley36.gif]

Дали вежбате дома?
Дали тоа има ефект?
Споделете линкови или начини на вежбање во оваа тема.

Сите скоро имаме по некој вишок килограм, па ајде да се ослободиме [sm=jezicek.gif]




LoveableMe RR -> RE: Вежби за слабеење во домашни услови (17.1.2016 14:12:29)

Дoбрa ти е идејaтa aј дa пoбaрaм вежби ќе прaтaм. Дa видaм oвa штo си пoсoчилa дaли пoмaгa, бидејќи нa сите ни требa килoгрaм пoмaлце пoсле прaзнциве aмa вежбиве дa имaaт ефект. [sm=jezicek.gif]




Палешка РР -> RE: Вежби за слабеење во домашни услови (17.1.2016 16:26:34)

Ова што го пратив има ефект пробај [sm=smiley20.gif]
Јас воспаление на мускулите добив [sm=smiley36.gif]




AneLav RR -> RE: Вежби за слабеење во домашни услови (17.1.2016 17:42:33)

Одлично Палешка РР ,го почнувам ова одма после празнициве заедно со диета.Сестра ми прави свадба во мај и ми рече не ме прима на свадба ако не ослабам.А одамна се мачам со диети дефинитивно ми треба активност.[sm=bravo.gif]




Hopeful RR -> RE: Вежби за слабеење во домашни услови (17.1.2016 18:09:39)

И мене мај ми е краен рок, ми завршува породилното и не можам ваква на работа да идам, не за друго, него прескапо е цела гардероба да обновувам [sm=smiley36.gif] Ќе ги ѕирнам вежбиве на Палешка, а сакам и да почнам со трчање по кеј. Но, џабе е физичка активност без диета - кај мене побитна е исхраната отколку вежбањето, така што готово, штом поминаа празнициве, уште ден - два (не бе, не се лажам) ќе почнам [sm=smiley1.gif]




marchi -> RE: Вежби за слабеење во домашни услови (18.1.2016 0:37:40)

jas ponekogas vezbam ama toa pretezno e letno vreme t.e proletno ima efekt ako se se pravi redovno




lukajana RR -> RE: Вежби за слабеење во домашни услови (18.1.2016 16:48:38)

Палешка добри се вежбите може да пробаме [sm=smiley1.gif]
Сега немам време многу и вежбам само трчање низ дома а порано вежбав многу и имав 50 кила [sm=smiley13.gif]
Клик
Ова ми беше добро утро [sm=smiley1.gif]
Сега чека подобри времиња




AnnaMolly RR -> RE: Вежби за слабеење во домашни услови (19.1.2016 12:06:58)

Јас би ви препорачала зумба, може и во домашни услови доколку не можете да одите на часови.
Јас неколку месеци одам на зумба, освен што е многуууу забавно, се слабее и се дефинира телото.
Пример, еве една лесна песна за играње како за почетници.
ПОВЕЛЕТЕ




lolla RR -> RE: Вежби за слабеење во домашни услови (26.1.2016 17:58:22)

Да препорачам неколку канали од youtube:

Ali Kamenova - интервална јога, ја обожавам, бугарка е бај д веј
Jessica Smith, - мешавина, има супер кратки вежби
Barre 3 i Sadie Lincoln - баре вежби
Do yoga with me - јога
итн....

Овие од бесплатните а ако ви се даваат пари, препорачувам:

Tonique fitness
Leah Sarago Ballet body
Suzanne Bowen SBF fitness





marchi -> RE: Вежби за слабеење во домашни услови (6.3.2016 14:42:55)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Јас би ви препорачала зумба, може и во домашни услови доколку не можете да одите на часови.
Јас неколку месеци одам на зумба, освен што е многуууу забавно, се слабее и се дефинира телото.
Пример, еве една лесна песна за играње како за почетници.
ПОВЕЛЕТЕ

nie "zumba" so sinceto skoro sekoja 2ra den vezbame,nego za da se umori a jas si densam kako bilo da se razmrdam ama ova na anamoli e top i bas denes ke go probame.
najdov niz forumive vezbi 10minutni lolla sto gi imase postirano i ne se losi samo dodeka covek se razmrda...malku tesko mi padna bolat muskuli [sm=smiley36.gif]




Страница: [1]