Убаво и романтично место каде сте биле со љубената/от (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


marchi -> Убаво и романтично место каде сте биле со љубената/от (21.12.2015 19:12:21)

jas vakva tema ne najdov a ako ima tema ili podtema slobodno neka me prefrlat.
sigurno nekoj bil ili posakuva da odi na nekoe romanticno i tivko mesto so svojot sakan.bilo da e kafule ili restoran.dobredojdeni se site predlozi idei iskustva i mislenje.




MamaKiki -> RE: Убаво и романтично место каде сте биле со љубената/от (21.12.2015 23:31:43)

romanticno za mene e da sme sami [sm=jezicek.gif]
kafule ama ic ne mi brka romantika [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
mnogu ubav pomin a i ubav ambient imavme vo "Vila" taka se vikase motelce vo Krusevo, mnogu eftino a interesen ambient sobi imase na gorniot sprat a prizemjeto bese zaednicka soba za site gosti uredena so stari makendonski znamenitosti pr vo kujna bardina, na kozni garnituri mislam deka se vikaat "jambolii" vezeni prekrivki od volna, so bakarni dzumcinja, itn
nie bevme sami vo motelot 2 dena sred nedela bevme ojdeni i si uzivavme pokraj kaminot onaka sozidan i otvoren [sm=smiley36.gif]

prema pelisterot moj mi e mnogu ubavo [sm=bravo.gif]
hotelot molika e mnogu zapostaven vo posledno, ama pred 3-4 godini vo apartman na najgorniot sprat si pominavme odlicno so hrana vo soba i se vrativ doma so prsten na raka [sm=bravo.gif]

a isto koj ima moznost i saka da odi prema pelister ima motelce "sumski feneri" od svadbata tamu zaminavme so mazlulevo malku poskapo ama vredese




Melanija RR -> RE: Убаво и романтично место каде сте биле со љубената/от (21.12.2015 23:41:17)

Во темата Идеи за романтично изненадување=ТУКА има и идеи кои може да помогнат ама кој да чита и повремено практикува [sm=smiley36.gif]




marchi -> RE: Убаво и романтично место каде сте биле со љубената/от (22.12.2015 11:28:08)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Во темата Идеи за романтично изненадување=ТУКА има и идеи кои може да помогнат ама кој да чита и повремено практикува [sm=smiley36.gif]

imam citano vo taa tema ama koj ima vreme sega za iznenaduvanja da prireduva [sm=smiley36.gif] inaku ima dobri idei.
e sega romanticno kafule ili restoran malku potesko ama mislev na ambient.
mnogu ubav pomin a i ubav ambient imavme vo "Vila" taka se vikase motelce vo Krusevo, mnogu eftino a interesen ambient sobi imase na gorniot sprat a prizemjeto bese zaednicka soba za site gosti uredena so stari makendonski znamenitosti pr vo kujna bardina, na kozni garnituri mislam deka se vikaat "jambolii" vezeni prekrivki od volna, so bakarni dzumcinja, itn
ova moze da stoi vo temata mesta za vikend nesto taka ama posto e se spomnuva restorance dobro e.[sm=smiley1.gif] jas na primer mnogu bi sakala da pojdam na povekjedneven prestoj vo krusevo.
od restorani mene m nogu mi se dopagja oreov lad vo skopje a vo kicevo ima eden prekrasen restoran Merak se vika.na reka e,ima splav ima na drvo napravena terasa so po 2-3 masi ama fenomenalno e.i trevnik za deca,fontani nisalki pa ima nesto kako pauni....prekrasno e




AneLav RR -> RE: Убаво и романтично место каде сте биле со љубената/от (12.1.2016 14:20:53)

Не сум била во тој ресторан Мерак , ама моиве многу често го посетуваат летно време и на пролет. Обично одат кога ќе не остват во Струга и се враќат назад за Скопје па тука си се одмараат.Местото било прекрасно ,храната превкусна и евтина.




marchi -> RE: Убаво и романтично место каде сте биле со љубената/от (13.1.2016 13:08:41)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Не сум била во тој ресторан Мерак , ама моиве многу често го посетуваат летно време и на пролет. Обично одат кога ќе не остват во Струга и се враќат назад за Скопје па тука си се одмараат.Местото било прекрасно ,храната превкусна и евтина.

e sega povekje e relaksiracko odkolku romanticno tamu ama sepak ubavo e.ne e loso i vas de ve "sednat" tamu maklu da odmorite[sm=smiley36.gif]




Страница: [1]