RE: Спиење во текот на бременоста (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Бременост и породување



Порака


gina -> RE: Спиење во текот на бременоста (19.11.2014 21:24:09)

kolki pari e taa pernica i samo vo stuzanka e ima




lolla RR -> RE: Спиење во текот на бременоста (19.11.2014 21:39:08)

600 денари е, можеби ја има и на други места.




Elena 29 -> RE: Спиење во текот на бременоста (20.11.2014 0:26:25)

jas ja kupiv od anzi,a tamu e 450 den.I super mi e,neam maka so spienjeto (sega za sega)




lolla RR -> RE: Спиење во текот на бременоста (20.11.2014 15:15:53)

Елена29 фала многу за информацијата, бев во Анжи и си купив од таму перница. Ми се виде подобра од таа од стружанка, барем за спиење, бидејки е доста помека и пофлексибилна. Се надевам ке испробам и за доење каква ке е.

Кога си дојдов дома ја пробав и оддремав пола саат, подддршката што ја дава на грбот е прекрасна и сега се пере во моментот, се надевам ке си ја задржи формата и ке се исуши до вечер.




gina -> RE: Спиење во текот на бременоста (20.11.2014 16:09:30)

kade se naoga Анжи ja posto ne su, od Skopje pa za ponataka zdravje mozebi ce si ja kupam




Ki4iko -> RE: Спиење во текот на бременоста (20.11.2014 16:24:32)

Леле па и јас баш се наспав деновиве,ама предходно имав напорна недела,па затоа.Инаку за перницата што ја кажувате,некако ептен голема ми изгледа,јас подобро си се местам со мали перничиња,уште 2 месеци ќе издржам [sm=jezicek.gif]




lolla RR -> RE: Спиење во текот на бременоста (20.11.2014 16:33:26)

Гина, Анжи има веднаш зад Буњаковец пазарчето, можеби и на друго место, не знам.

Се испра на 40 супер, формата остана иста, сега се суши.




Milicka 30 -> RE: Спиење во текот на бременоста (20.11.2014 17:41:46)

Девојќи јас ептен се мачам со спиењето а тек 7 гн сум..леле каде ми е крајот. Во 9 заспувам и после некој саат се будам наспијана и никако да заспијам и топло млеко со мед пробав абе ништо непомага а што се вртам по 100пати тоа е др работа. И секој ден сум жива ненаспана , уморна...подочнаци...да си бев дома може и дента ќе преспивав ама дека одам на работа не можам. И така секој ден...што ви помага вам?




Elena 29 -> RE: Спиење во текот на бременоста (21.11.2014 0:34:44)

lolla o na mene formata mi ostana ista.epten e udobna,duri i mm ja koristi da si dremne na nea koga jas ne sum doma,
gina,anzi ima i odma na vlezot na zelen pazar




Felly RR -> RE: Спиење во текот на бременоста (29.1.2015 9:41:59)

[sm=nosecka.gif] како спиете? Ајде утешете ме малку [sm=smiley36.gif]
Јас никако не можам да си најдам удобна позиција, се разбудувам по неколку пати и на крајот ме фаќа несоница, па лежам така по цел саат (накај 4-5-6) и не можам да заспијам. Друга отежнителна околност е што спиеме во дневна сега зимово, дури е ладното, и тродесот се спушта ама ептен ми е тврд, неудобен, се само ме боцка од некаде, и едвај чекам да се префрлиме во спална. Се тешам и дека од понеделник ќе сум наутро на работа па ќе имам време попладне да дремнувам. Сега сум попладне на работа, и тамам кога ќе дојде време да излегувам, јас сум веќе уморна, и кога ќе си дојдам во 7 саат ми се приспива одма.[sm=zmeden.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Спиење во текот на бременоста (29.1.2015 10:26:39)

Eee Felly pa rano ti e da se zalis[sm=smiley1.gif] a tek mese koga ke porasne?
Jas mislam deka den dezuram den spijam t.e nokj.
Ete nokeska iako bebe spiese se budev posto sum kaj moite pa M do mene spie i loso nesto spiese pa e budese.nokeska se nadevam deka dobar del ke prespijam.ama toa e ke pomine i toa




Hopeful RR -> RE: Спиење во текот на бременоста (29.1.2015 11:29:30)

Еве Felly RR, утеши се со мене, ненаспана сум со месеци [sm=smiley36.gif] Ај што природно спијам на стомак, штом почна да расте се префрлив на грб, па некако успевав да поспијам. Ама откога почнаа да притискаат на вената и да ме гушат, морам на страна и никако не можам да заспијам. Ми се спие, ми се плаче секоја вечер, си легнувам, и не можам, и не можам да заспијам. Се вртам, се туфкам, не бре, нема шанси. И исто како тебе, ќе се разбудам во ниедно време, и после оди презаспи, си седам така ко глупава по саат-два, и после цел ден сум за никаде. Ми се случува да дремнам попладне, после работа, во дневна пред тв, ама малце е тоа, дали 20 мин преку сила. Се тешам дека исто вака ќе биде и кога ќе се родат [sm=smiley36.gif]
Се мислам за перницата, ме изнервираа продавачките во Стружанка, а и грди им беа материјалите, и не земав, ама ако стварно помага за спиење ќе скокнам до Анжи, плус и поевтина [sm=smiley36.gif]




blond -> RE: Спиење во текот на бременоста (2.2.2015 9:47:50)

Леле аман со спиењето. Се вратам по триста пати, никако не можам да си се наспијам. И покрај големиов стомак што го имам сеуште се обидвам несвесно да спијам на стомак, па ќе почнеда рита малово па ќесе разбудам и ќе легнам на страна.
Туку мене многу ме боли срамната коска, премногу. Кај вас како е?




Felly RR -> RE: Спиење во текот на бременоста (9.2.2015 16:32:58)

Конечно ми се регулира спиењето. Веќе не се будам по толку многу, и ми помина несоницата. Има напредок [sm=smiley36.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]