RE: дали често се "флекoсувате"? (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


elenak -> RE: дали често се "флекoсувате"? (6.2.2014 14:21:48)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Inaku ponekogas znam da se izvalkam i koga ke se spremam za nekade za izleguvanje pa togas najveke se nerviram zosto treba da baram nova obleka.[sm=zmeden.gif]

Е ова ме вади од кожа! Ми иде да си лупнам една сама кога ќе ми се случи вакво нешто.[sm=hudicek1.gif]И тоа најчесто е со шминка, обавезно ми шлакнува пудра или ќе ми се истресе руменило од четкицата. Ама исто мразам и кога ќе си испланирам нешто за носење и тамам да го облечам ќе видам дека е исфлекано а не сум го приметила.[sm=zz_banghead.gif]
А за флекање по дома стандард, немам тренерки во плакарот што немаат по некое мрсно кругче, дури не се трудам ни да ги вадам веќе.




Мамичка85 -> RE: дали често се "флекoсувате"? (6.2.2014 15:52:28)

Jas ne se nakapuvam cesto ama koga ke se nakapam mm mi vika ligavcinja poveke tebe ti trebaat nego na kerka ti [sm=jezicek.gif]a za sminka sekad vo pizami se sminkam i posle oblakam da ne se nakapam [sm=smiley36.gif]




mommy_angels RR -> RE: дали често се "флекoсувате"? (14.3.2014 22:47:44)

Мм ми вика-ти и леблебија да јадеш,ќе се исфлекаш.Ете тоа се ви кажува




deluxe -> RE: дали често се "флекoсувате"? (15.3.2014 23:32:52)

Не се флекосувам,но други ме флекосуваат[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif].За тоа е задолжен синко,обавезно ке залепи нешто на мене,или ќе му текне да поврати,и така цел ден нема шанси да останам во исти алишта.По 2-3 пати се пресоблекуваме двајцата[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




caciana -> RE: дали често се "флекoсувате"? (27.11.2014 19:34:50)

Skogas... Majka mi i den denes mi vika i kikiritka da jades ke se nakapis [sm=jezicek.gif]




scared RR -> RE: дали често се "флекoсувате"? (27.11.2014 22:35:31)

мм вика дека сум ко мало дете секогаш се флекосувам кој знае како јадам [sm=smiley36.gif]




LoveableMe RR -> RE: дали често се "флекoсувате"? (28.11.2014 12:14:11)

Порано ама никогаш, баш никогаш, во последно време знам да се ишљакам, па мм вика еве го бишето се покапа[sm=smiley36.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]