Препорака за кожен лекар (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Семејно здравје



Порака


Боцко -> Препорака за кожен лекар (12.11.2009 0:24:44)

Имаме потреба Стефан да го одведеме на кожен лекар да се провери црвенилото под мишки слично на лишај. До сега обично за такви работи ќе оидевме кај Дохчев, но денес кога отидов да закажам, се најдов во чудо. Ординацијата веќе не е таму. Можеби веќе не работи или друго...се бива.
Затоа, какви се вашите искуства и може ли некој да препорача добар кожен лекар?




Еца -> RE: Препорака за кожен лекар (12.11.2009 0:27:36)

Боцко често му се појавува или ова е прв пат?




Боцко -> RE: Препорака за кожен лекар (12.11.2009 15:24:36)

Мислам дека е прв пат на тоа место. Порано имаше нешто слично во регијата под пелени. Тогаш се работење за импетиго и го решивме со Бактробан маст. Ова реагира позитивно на дезинфекција со хиперманган, а се зајакнува со потење. Зошто?




mother 29 -> RE: Препорака за кожен лекар (12.11.2009 15:38:07)

аууууууу и јас  би ти препорачала Дохчев.и што велиш не работи!ај разберете каде е префрлен,please




Bile -> RE: Препорака за кожен лекар (13.11.2009 0:02:46)

Vo Voena bolnica barajte ja Dr. Greta Jakimovska
odlicna doktorka, mislam deka ke imate odlicna sorabotka.




mis. -> RE: Препорака за кожен лекар (13.11.2009 9:33:26)

Мислам дека е егзема која се лечи со синалар маст.И јас кога бев мала сум имала ист проблем под мишките со црвенило.чешање како лишаи.Прво консултација се разбира со лекар.Ако не го најдеш Др.Дохчев однеси го на бит пазар кај Др.Виолета или Др.Лидија.




mother 29 -> RE: Препорака за кожен лекар (16.11.2009 11:59:24)

знае ли некој каде е преместен Дохчев или сега воопшто не работи?




mami -> RE: Препорака за кожен лекар (16.11.2009 12:10:08)

синот на Дохчев е пријател со мм, сега му звонев, да се ослободи од гужва па ке го праша каде е преместен и дали работи




mother 29 -> RE: Препорака за кожен лекар (16.11.2009 12:13:53)

е супер ![image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]




mami -> RE: Препорака за кожен лекар (16.11.2009 12:19:01)

Информација од прва рака- Дохчев се пензионира, нема да работи повеќе, така да Боцко барајте помош во останатите доктори кои ви ги предложија погоре..




AnnaMolly RR -> RE: Препорака за кожен лекар (27.5.2013 9:03:44)

Ве молам препорачајте ми добар кожен лекар (освен Анчевски) приватен. Сакам веднаш уште денес да закажам да го однесам Филип, белегот на вратот почна да ме загрижува.
Пишете ми аако знаете од искуство добар кожен лекар, исклучиво на приватно.




Gardenia -> RE: Препорака за кожен лекар (27.5.2013 9:14:24)

AnnaMolly можам да ти ја препорачам др Николина Лазаревска ординацијата се вика Медикоз и е во Дебар маало одма после Идадија кога одиш накај Генерал штабот,јас отидов пред некој ден по препорака за едни флеки што ги имам,со неа работи и една помлада докторка исто многу стручна,се убаво објаснува,прегледот беше смешна сума како за приватно,ќе ти пишам бројче во пп па јави се и прашај дали може да ти помогнат за таа проблематика.




AnnaMolly RR -> RE: Препорака за кожен лекар (27.5.2013 9:24:51)

Одлично, Гарденија, ми одговара и местото плус. Чекам порака. ФАЛА!




AnnaMolly RR -> RE: Препорака за кожен лекар (27.5.2013 10:09:33)

ФАЛААА уште еднаш, Гарденија. Се јавив и си закажав за денес, зборев со докторката на телефон и многу фина ми се виде. Ќе ви кажам како сме поминале.




vezilka RR -> RE: Препорака за кожен лекар (27.5.2013 10:23:23)

Види каква коинциденција..дечкото на колешката само што се врати од кај женава! Ја изнафали..ептен била фина. А ја имам слушнато и од други. Јас планирам мајка ми таму да ја пратам наредниов месец пошто женава се изнашета по доктори и никако да и пројде осипот што и се појави пред неколку месеци.




AnnaMolly RR -> RE: Препорака за кожен лекар (27.5.2013 11:40:16)

И јас прееска со две колешки зборував и тие ми ја испофалија. Е значи ептен се израдував :) Прегледот е 300 денари, џабе. Не се исплати човек веќе на државно да се малтретира.
Само се надевам дека ќе рече оти не е страшно белегчето на Филип :( деновиве не престанува да го чеша и дури се раскрвавува.




miana -> RE: Препорака за кожен лекар (27.5.2013 11:51:51)

AnnaMolly aj te molam srcka kazi mi zosto se ograduvas od dr.Ancevski..? Loso iskustvo ili.?Jas ednas ja nosev kerkami i zadovolna sum....




Natuska85 -> RE: Препорака за кожен лекар (27.5.2013 14:00:53)

И јас сум била кај Нина неколку пати за чистење на лицево, жената е професионалец, само незнам баш дали е ефтинка во споредба со другите, евентуално сега ако ги намалила цените[sm=smiley13.gif]. Инаку она е дерматологот која му го исчисти лицето на Тоше Проевски. Како и да е на секого му ја препорачувам.




Yummy Mammy -> RE: Препорака за кожен лекар (27.5.2013 14:17:30)

Eve i jas ke vi ja pofalam dr. Nina.
Jas kaj nea odev mozebi edno 10 godini, na sekoi 2/3/4 nedeli, zavisno od potrebata. Nina e navistina super doktor, mnogu bev zadovolna od nea, no prestanav da odam poslednava godina zasto nekako so godinite zenata pocna da staree i mnogu da zbori [sm=smiley36.gif] Deka e profesionalec - nema zbor, nemam apsolutno nikakov los komentar od toj aspekt, no nekako mi se smaci namesto da se relaksiram dodeka sum tamu, istite prikazni i zivotni storii da gi slusam po 100 pati [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]





AnnaMolly RR -> RE: Препорака за кожен лекар (27.5.2013 16:00:23)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

AnnaMolly aj te molam srcka kazi mi zosto se ograduvas od dr.Ancevski..? Loso iskustvo ili.?Jas ednas ja nosev kerkami i zadovolna sum....


Неееее, погрешно сме се разбрале! Анчевски ми беше првобитен избор, ама прашав за други затоа што само него го знам :) Јас лично сум одела кај него, презадоволна сум. Ама на пример, кај него е преглед 600 денари, евентуална интервенција 1.200 денари, секој нареден преглед 200 денари. А овде преглед е 300, контрола бесплатна.
Затоа сакав повеќе ординации за да имам избор.




Yummy Mammy -> RE: Препорака за кожен лекар (28.5.2013 9:59:48)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

AnnaMolly aj te molam srcka kazi mi zosto se ograduvas od dr.Ancevski..? Loso iskustvo ili.?Jas ednas ja nosev kerkami i zadovolna sum....


Moze da se umesam? [sm=smiley36.gif]
Majka mi odese kaj Ancevski za druga problematika (vadenje bemki), ona pomina ok, no vpecatokot sto go dobivme e deka za zal on toa go gleda kako biznis i za se preporacuva intervencija, duri i koga e neophodna. Si kupil doktorot najskapi laseri i saka da si gi otplati pobrzo zasto misli deka se se resava so niv. Retko koj zavrsil samo so pregled i sovet kaj nego. Mozebi eve vaka na mali deca ne im preporacuva intervencii, no na vozrasnite na site.
p.s. I da, majka mi otide za edna bemka za koja sto i preporaca maticnata da ja proveri, Ancevski i kaza deka ne edna tuku sekoja bemka na teloto treba da ja ispita (za sekoja posebno se naplaka, ne go racuna toa kako eden pregled), potoa i kaza deka vkupno 4 treba da izvadi, od koi na tri ima sega mali luzni (manje bitno) a na cetvrtata ima dupka golema i siroka kolku pikavec navnatre vo mesoto. Otposle i kazaa deka ne morala bas da ja vadi i taa... Nea gledam muva ne ja lazi, no mene mi smeta koga ke ja vidam zatoa sto e grozno.




AnnaMolly RR -> RE: Препорака за кожен лекар (28.5.2013 11:04:10)

Јами мами, ете затоа јас побарав повеќе мислења. Не сакам да одам кај некој што ќе ме одере од давање пари :)

На пример, вчера во Медикоз си отидов, двете докторки го прегледаа Филип, ми дадоа совет што да правам и не ми зедоа ниту денар зашто се работело за детенце :) Ете со тие зборови ми кажа. Не треба ништо, тој е мало детенце. Во ПРИВАТНА ординација!

Јас се воодушевив и од нивниот однос кон него, колку убаво го прегледаа и не советуваа што да правиме, што не, навистина сакаа да помогнат.

А работата не е некој само да ми го испразни џебот и ништо да не направиме на крај.




@Mila@ -> RE: Препорака за кожен лекар (28.5.2013 11:10:40)

AnnaMolly moze brojce od ordinacijata vo pp i opis kade se naogja,sakam D da go odnesma na konsultacija za dermatitot zakacen od vakcina.Sega e potsmireno no cisto da znam sto ponataka.Tnx




Yummy Mammy -> RE: Препорака за кожен лекар (28.5.2013 11:11:07)

E bas mi e milo sto ste zavrsile rabota. Jas pisav i pogore, za toa dr. Nina e stvarno mnogu razbrana i down to earth. Od profesionalen aspekt zenata navistina si raboti i strucno i posteno.




Malecka23 -> RE: Препорака за кожен лекар (28.5.2013 12:07:19)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Јами мами, ете затоа јас побарав повеќе мислења. Не сакам да одам кај некој што ќе ме одере од давање пари :)

На пример, вчера во Медикоз си отидов, двете докторки го прегледаа Филип, ми дадоа совет што да правам и не ми зедоа ниту денар зашто се работело за детенце :) Ете со тие зборови ми кажа. Не треба ништо, тој е мало детенце. Во ПРИВАТНА ординација!

Јас се воодушевив и од нивниот однос кон него, колку убаво го прегледаа и не советуваа што да правиме, што не, навистина сакаа да помогнат.

А работата не е некој само да ми го испразни џебот и ништо да не направиме на крај.

Јас ја носев М пред 3месеци во Медикоз и ептен ептен сум задоволна.Ја прегледаа добри совети ми дадоа и не ми наплатија зашто се работи за бебе и ми рекоа кога сакаме периодично да ја носиме не треба дури ни да закажуваме да ја ѕирнат.




Страница: [1] 2   Следна страница >   >>