|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Гребење на матката за поуспешно ИВФ
3.3.2016 0:02:04   
MademoiselleNina
Pinky30 јас мислев дека си правела, извини.
Сега нели ќе имаш само хистероскопски скречинг? Нама и лапроскопија да ти прават, така?
Инаку ќе те заспијат, user posted image и не е страшно.
Јас првиот пат се плашев многу, но ете два пати го поминав и стварно не е страшно. Мене ми е малку непријатно заспивањето, неколку секунди ми се врти, све у круг, ко да паѓам у дупка и толку, тоа е 5 секунди user posted image
После ништо не чувствуваш. Ќе се разбудиш и веќе се е готово. Гледај да јадеш лесна храна, повеќе течна неделава, викаат полесно е. Јас навистина 3-4 дена бев на супи, течности сокови, а и после тоа ми беше лесно. малку подуен стомак имав и многу гасови user posted image но и тоа помина за 2 дена.

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Гребење на матката за поуспешно ИВФ
3.3.2016 14:15:51   
Pinky30
Jas nemam predizpozicii za histeroskopija cisto ke mi ja pravi dijagnosticka da mi ja vidi i matkata i plus grebenje da napravi..Na HSG-to koga go pravev pred godina dena kaj Tolovski Rengen mi kaza matkata,jajcevodite ti se kako vo ucebnik...I sega Petanovski saka cisto onaka da proveri od hormoni cuda vekje covek neznae sto kako...Mene mi e strav da ne povrakjam od anestezijata a sum mnogu teska na toa user posted image da ke bidam na polesna hrana denovive...na 08.03 odime i ke vidime sto i kako ke recat...no Sreda mu e operativen den taka da se nadevam 09.03 ke mi zakazat..So lesno neka e samo...

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Гребење на матката за поуспешно ИВФ
3.3.2016 15:12:18   
MademoiselleNina
Пинку30
user posted image јас првиот пат повраќав, ама не веднаш по будење, туку едно 3 саати после тоа, имав нагон што не можев да го контролирам, беше мнгу смешно.
ама одма дојдоа сестрите и ме средија, после ми дадоа нешто против повраќање и толку.

А вториот пат им кажав дека сум повраќала после анестезија и милсам дека ми ставија нешто во инфузијата против повраќање, бидејќи немав ама баш никакво гадење нуту нагон за повраќање.
Но тоа е најмалиот проблем user posted image
Другото све нека биде во ред, па за тоа ич да не се секираш.

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Гребење на матката за поуспешно ИВФ
3.3.2016 18:41:29   
LoveableMe RR
Пинки нoрмaлнo дa ти е стрaв, нo кoгa ќе зaврши ќе сфaтиш декa не е стрaшнo. Ќе биде се кaкo требa имaј вербa вo дoктoрoт. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Гребење на матката за поуспешно ИВФ
8.3.2016 21:16:20   
Pinky30
Utre 09.03 ke mi pravat histeroskopija i skrecing taka pisuva na zapisnikot za priem...denes me vide ne exo Petanovski i rece ke go pravime utre ke cekame da dobies ciklus i ke terame sledenje koga ke gi vratime embrionite...So Gospod napred da bide se kako sto treba

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Гребење на матката за поуспешно ИВФ
8.3.2016 23:49:06   
MademoiselleNina
Pinky30, со лесно утре, и да биде се успешно.
Па писши како ќе поминеш

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Гребење на матката за поуспешно ИВФ
9.3.2016 14:50:01   
MademoiselleNina
Pinky30, како си? како помина денес?user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Гребење на матката за поуспешно ИВФ
9.3.2016 19:11:27   
Pinky30
Eve sum user posted image .... Uste sum zasemutena dobro se osekjam malce vo zdreloto osekjam ko knedla da imam i duri koga me uspivaa prvo pocna da mi sw vrti i osekjav posle ko da me stega nekoj za vrat i zaspav...toa mi rece sestrata deka mi bilo od stres...i koga se budev pocnav da kaslam i koga ke podgoltnev taka bolka osekjav...infuzija mi stavija deka vrtoglavica imav i svetki...inace se e vo red se napravi Histeroskopija da se vidi matkata i skreching taka pisuva vo otpusnoto...se e uredno i endometrium,ovariumi i itn...sega taka jadev supa...no glavobolka imam golema analgin piev no ne pominuva...pritisokot mi bese sabajle 90 so 60 moze i zatoa rece sestrata deka mise vrti od nizok pritisok...So gospod napred Petanovski zadovolen bese rece mora da se uspee

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Гребење на матката за поуспешно ИВФ
9.3.2016 19:19:13   
MademoiselleNina
Pinky30 баш ми е мило дека се е во ред user posted image . Пиј вода, можеш и кафе да се напиеш, лежи, спиј ако можеш. user posted image user posted image
За трансфер кога ти кажа? Ти дадоа терапија?

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Гребење на матката за поуспешно ИВФ
9.3.2016 22:19:49   
Pinky30
Povrativ sega supa samo bev jadenauser posted image terapija mi dade samo Reciprox antibiotik i plus Ya3 da si gi pijam da dobijam i na prv den od ciklus da pocnam Estrofem 2x2 Aspirin 100 Omega 3 i Folna 1x1 i posle kako ke odi sledenje za tranafer neznam sega da dobijam ke cekame...So Gospod napred samo
Mnogu golemi glavobolki imam i na momenti mi se zavrtuva vo glava i vo zeludnikot imam nelagodnosti...Mi se jade no strav mi e pak da ne povrakjam

< Поракaта ја уредил Pinky30 -- 9.3.2016 22:21:35 >

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Гребење на матката за поуспешно ИВФ
9.3.2016 22:34:05   
MademoiselleNina
Punky пробај чај од нане, а главоболката до утре ќе ти помине. Можеш и јогурт, ама не многу ладен. Главоболка може и од стрес и од хормоните и од анестезија. Ајде не се секирај, помина. Ќе се опоравиш до утре. Мисли си на целта.

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Гребење на матката за поуспешно ИВФ
20.2.2017 15:19:31   
MademoiselleNina
Никој одамна не пишал ништо во темава,
Јас ќе правам скречинг во следниот циклус, значи некаде околу 15 ти март.
Ќе добијам на 1 ви, па ќе видам што и како ќе биде понатаму.
:)
Барам позитивна подршка од сите вас :)

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Гребење на матката за поуспешно ИВФ
20.2.2017 15:52:35   
kapina
Ajde mila ke bide uspesno

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Гребење на матката за поуспешно ИВФ
21.2.2017 10:56:05   
Kvisko
Огромна поддршка и од мене миличка.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Гребење на матката за поуспешно ИВФ
22.2.2017 12:52:16   
MademoiselleNina
Фала ви за подршката :)

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 65
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?