Cicanje kaj bebe (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


sandradi -> Cicanje kaj bebe (22.8.2014 13:39:03)

Majki sakam da prasam dali ikaj vas se sluuvale vakvi promeni.. Moeto since ima dva meseca i veke dva dena ne place za da cica [sm=zmeden.gif] . Koga ke go stavam na grada ne odbiva megutoa dokolku ne go stavam toa ne bara. Predhodno cicavme na recisi sekoj dva casa, a sega deka ne place jas samata go stavam na grada na 3 casa, megutoa eve posledniov pat koga go staviv pocna da cica i se rasplaka mnogu silno i zaspa, a pominaa veke 4 casa kako ne e jaden. Go hranam isklucivo so moe mleko, nisto drugo. Go odnesov na pedijatar mi rece deka deteto izgleda sosema vo red raspolozen si e i krv mu zemaa sve bese vo red. Edna prijatelka mi rece mozno e da pocnuva da go cesa nepcata zatoa menuva, megutoa mene strav mi e tolku dolgo da ne jade [sm=smiley19.gif] . Imala li nekoja od vas slicno iskustvo? A i da napomenam pocna ovie denovi i raceto da si go jade [sm=smiley36.gif] .




Melanija RR -> RE: Cicanje kaj bebe (22.8.2014 15:09:42)

sandradi добре дојде на Рингераја

Сигурно некоја членка ќе ти пише искуство ,може да прочиташ нешто и во темата Доење=КЛИК




sandriana RR -> RE: Cicanje kaj bebe (23.8.2014 19:15:29)

sandradi, постот е префрлен ТУКА, во темата за Проблеми со доењето, а можеш да прочиташ искуства и ТУКА - во темата за Доење на час или по барање на бебе.




Страница: [1]