Како ви ѕвони мобилниот? (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Felly RR -> Како ви ѕвони мобилниот? (23.5.2014 9:04:24)

Како ви ѕвони мобилниот? Имате ставено некоја обична мелодија од телефонот, или пак тоа е некоја ваша омилена музичка нумера. Симнувате ли песни во телефонот, или не се замарате толку со музика и ги користите тие што ви се поставени во телефонот? Имате различни мелодии за различни контакти или за сите ви звони исто?
Дали мислите дека мелодијата со која ви звони телефонот кажува нешто за вашата личност?
Дали често ги менувате мелодиите на телефонот?

Ајде малку да продискутираме на оваа тема.[sm=smiley1.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Како ви ѕвони мобилниот? (23.5.2014 10:23:38)

Porano se zamarav so toa kako da mi zvoni mobilniot,neli mladost ludost,obicno stavav muzika t.e pesna sto mi e vo momentoto omilena
Sega si imam poprilicno nov mobilen i bidejki isto ni zvonese so mm,neli toa e muzika so si ja ima mobilniot ,i koga ke zazvonese trcavme i dvajcata,si staiv pesna sto mi e hit vo momentov i taka mi zvoni
Za zvonenjeto na posebni lica imam samo posebna pesna kako mi zvoni mm i tolku




sandriana RR -> RE: Како ви ѕвони мобилниот? (23.5.2014 10:24:16)

I say a little prayer - Aretha Franklin
Еве вака ми звони телефонот, за сите е иста мелодијата. Кога ја имав Нокиата пред 3 години, оваа мелодија беше резервирана за мм, а неколку битени луѓе ми беа означени со своја соодветна мелодија. Потоа сменив друг телефон, и имаше исто една мелодија за сите контакти, и тоа некоја од понудените од телефонот, е сега, се потрудив пред извесно време бар да си ја вратам омилената мелодија - и нека биде мојата молитва за сите [sm=smiley1.gif]




Defne90 RR -> RE: Како ви ѕвони мобилниот? (23.5.2014 10:31:08)

Firestarter-Prodigy

Моментално ми ѕвони со оваа мелодија што ја обожавам,ама често ги менеувам.[sm=smiley1.gif]




deluxe -> RE: Како ви ѕвони мобилниот? (23.5.2014 19:45:30)

Just give me a reason-Pink Тоа е мојот рингтон[sm=smiley36.gif]Ја обожавам Пинк,најчесто нејзините песни се во мојот мобилен[sm=smiley36.gif]




Палешка РР -> RE: Како ви ѕвони мобилниот? (23.5.2014 20:24:28)

Кирил Џајковски




SandraRo -> RE: Како ви ѕвони мобилниот? (23.5.2014 21:25:47)

blurred lines momentalna i omilena pesna....[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




elenak -> RE: Како ви ѕвони мобилниот? (23.5.2014 23:44:43)

If I were a boy-Beyonce




Snowhite RR -> RE: Како ви ѕвони мобилниот? (24.5.2014 11:05:34)

На едниот телефон оваа somebody that i used to know gotye
А на другиот од тие што се во телефонот, нов ми е и не сум побарала да ставам некоја друга мелодија, а оваа што ми звони на другиот телефон едно време двајцата ја имавме истата со мм и што вика Михалеа двајцата трчавме кога ќе звонеше телефонот и затоа после јас си ја наместив само тој кога ми звони, така знаев дека ако звонеше телефон а мм е со мене дека неговиот звони, а кога ќе ми заѕвонеше Готје кога не бев со мм, знаев дека е тој, а за другите ми звонеше оваа zaz je veux




caciana -> RE: Како ви ѕвони мобилниот? (27.11.2014 19:08:25)

All About That Bass - kako sum zarazena so pesnava... veke 2 meseci samo taa jaci okolu mene [sm=smiley36.gif]




scared RR -> RE: Како ви ѕвони мобилниот? (27.11.2014 23:08:48)

ми ѕвони како старо расипано ѕвонче [sm=smiley36.gif] се заборавам да ја сменам..[sm=smiley13.gif]




Snowhite RR -> RE: Како ви ѕвони мобилниот? (28.11.2014 14:29:12)

Го имам рингтонот од една реклама на емисијата Петар за појадок и пауза. Тие што ја слушаат емисијава сигурно знаат и тоа случајно си ја најдов во едни рингтонови што ги симнав




Страница: [1]