RE: NIFTY тест како замена за Амниоцинтеза? (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Бременост и породување



Порака


Kvisko -> RE: NIFTY тест како замена за Амниоцинтеза? (11.4.2016 19:57:23)

И јас мислам дека е ради годините. Мислам дека по протокол е сите над 35 години да го прават. Сепак е ваш избор. Инаку на ехо уште ништо не можеле да видат. Првиот скрининг е на 12 до 14 недела така што без паника.




MademoiselleNina -> RE: NIFTY тест како замена за Амниоцинтеза? (11.4.2016 21:54:52)

Може да е ради годините, и јас прашував дали се наследни вакви болести, ми рекоа дека не се, но сепак да се направи.
Затоа расмислувам, ни ние уште не сме на чисто.
Фала ви за советите и за подршката.




OliveraA -> RE: NIFTY тест како замена за Амниоцинтеза? (15.4.2016 16:15:43)

Tranquilitu testot go pravev vo 12gn vo Sistina - 730eura. Rezultatot stigna za 10 dena.




MademoiselleNina -> RE: NIFTY тест како замена за Амниоцинтеза? (15.4.2016 22:31:16)

ОливераА а дали можеш да пишеш што точно се испитува со тестов? Читав но не најдов детално, најдов дека се испитуваат триимии, ама за друго не знам.




OliveraA -> RE: NIFTY тест како замена за Амниоцинтеза? (25.4.2016 5:05:54)

Tranqility прецизно ги детектира хромозомските абнормалности кои предизвикуваат хромозомски синдроми:
-Нумерички абнормалности: Трисомија 21 (предизвикува Даунов синдром), Трисомија 18 (предизвикува Едвардсов синдром), Трисомија 13 ( предизвикува Патау синдром) и Анеплуодии на половите хромозоми.
-Структурни абнормалности - Микроделеции.




kristink@ -> RE: NIFTY тест како замена за Амниоцинтеза? (25.4.2016 15:58:31)

Здраво на сите [sm=smiley1.gif],

Јас го правев неодамна тестов, НИФТИ и можам да ви пренесам само позитивен ефект од него. Во Скопје Поликлинк ме боцнаа, брзо за 3 минути. Резултатите ми стигнаа за 8 дена и беа одлични, без никаков ризик [sm=bravo.gif]

За цената за малце ја утнав промоцијата што ја имаа за 8ми март, ама бидна и тоа.




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]