Во кое време би сакале да живеете? (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


mama_06 -> Во кое време би сакале да живеете? (8.2.2014 1:31:06)

Јас би сакала да се вратам во 50-тите години од 20 век. Баш ми се романтични луѓето од тој период, со побавно темпо на живот и пушењето на јавни места не било забрането.




AneLav RR -> RE: Во кое време би сакале да живеете? (8.2.2014 12:01:13)

Во периодот на ренесансата, да припаѓам на благородничко семејство и да носам раскошни фустани[sm=smiley1.gif]




deluxe -> RE: Во кое време би сакале да живеете? (8.2.2014 13:58:59)

Па не знам навистина не сум размислувала дека некое друго време би ми одговарало[sm=zmeden.gif]освен денешново.што и да одберам некако не ми одговара,жените се секаде на маргините...[sm=smiley13.gif]Не дека сега е нешто нај,нај,ама па во минатото...
Еве би избрала нешто од 60-70ти години на минатиот век,хипиците ми се онака кул,Make love,not war!!!!,Ми се допаѓа тоа движење и таа слобода[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Сигурно би се шетала во траперки и цветни кошули и туники и би свирела гитара [sm=jezicek.gif]




sandriana RR -> RE: Во кое време би сакале да живеете? (8.2.2014 14:14:30)

И ја би негде 50-60те години од минатиот век, мене ми се допаѓа тој стил на облекување најмногу -и фризурките [sm=smiley36.gif]. И музиката, и ентериерите...и се [sm=smiley36.gif]




Defne90 RR -> RE: Во кое време би сакале да живеете? (9.2.2014 23:15:51)

Јас би сакала да живеам таму 70,или 80 години од минатиот век.Многу ми се допаѓа пред се музиката посебно оние рок бендови тогашни што и ден денес се уште се слушаат и се популарни.Потоа можам да кажам дека тогашниот стил ми се допаѓа монгу,изобилува со живи и шарени бои скоро секогаш во комбинација со џинс.Инаку кога би живееле во тоа време би сакала да бидам член на некој рок бенд и да патувам по светот и да се журкам и да си уживам во животот без да се секирам ама баш за ништо.Не дека сега не ми е добро мада мислам дека 70,80 било друго време сепак луѓето биле други тогаш и самото општество.[sm=smiley1.gif]




miana -> RE: Во кое време би сакале да живеете? (11.2.2014 10:37:16)

80 - тите дефинитивно!!!!




LoveableMe RR -> RE: Во кое време би сакале да живеете? (11.2.2014 15:07:19)

Во златното доба на Анте Марковиќ, 80-тите....[sm=bravo.gif]




Страница: [1]