|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Тестови за бременост
13.9.2013 23:51:41   
vezilka RR
Ајде аирлија што биде нека биде.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Тестови за бременост
19.9.2013 10:51:10   
Snowhite RR
И овој пат не ме изневерија и двата теста беа негативни и беа точни, само што ми каснеше 22 дена, се надевам дека нема да ми се поремети циклусот зашто отсекогаш сум имала редовен

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Тестови за бременост
5.10.2013 20:06:02   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: jasminagorjandejan

VE vaka nekolku prasanja povrzani se site edno so drugo,
Koga e najdobro da se naprave test za bremenost,ako se naprave 5 dena pred da ti dojde menstru.ke pokaze negativno toa znam,nekade niz forumot procitav deka dokolku imas belo pranje deka mozebi ne se fatilo,iiiiiiiiiiii
iako imam edno dete ne me drzese neizvesnosta i iako napravev test se razbira negativen rano e ,ama i mene kako site me drze neizvesnost treba da mi dojde ili da ne mi dojde na 8 ili 9 a se sam zaboravila iako toa bese pred 4-tiri godini

Јасминагорјандејан, рано е сеуште, почекај некој ден, и се надевам ќе си видиш user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Тестови за бременост
7.10.2013 11:31:17   
Anonimen
Девојки,да ве прашам нешто...
Минатиот месец добив на 08 ми септември ,..Циклуцот ми доаѓа секој месец мимимум три дена пред минатиот. Значи сум добила на 8 ми ,сега требаше да добијам најкасно до 05 ти овој месец. Денес е 07 ми а јас абер немам од добивање.. Вчера правев тест,испадна негативен . Можно ли е да е рано за тест? Многу ми е страв,вакво нешто не ми се случило и не смеам да сум бремена. Не повторно user posted image user posted image
Кажете ми дали ако правам тест преку крв ке се покаже,ако има бебе ??? user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
  Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Тестови за бременост
7.10.2013 11:59:50   
masa
Ako si imala navreme ovulacija i ako si bremena ke pokaze.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Тестови за бременост
7.10.2013 12:02:27   
masa
Iako dva dena moze da kasni od milion drugi pricini,bez razlika sto prethodno ciklusot ti bil redoven!

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Тестови за бременост
7.10.2013 13:25:03   
Happy Sunshine
Кој тест според вас е најдобар? Мене ми рекоа Clear blue, ако да во кои аптеки го има и колку пари? Треа да недобијам на 11.10 ама некако нестрплива сум user posted image

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Тестови за бременост
9.10.2013 9:40:19   
Anonimen
Еве ме мене и повторно.
Превев тест преку крв и тој испадна негативен,а јас сеуште не сум добила. user posted image
Се јавив кај докторот,ми закашаа дури за на 21 ви во месецов user posted image Што ли се случува со мене?
Ајде ве молам кажете ми дали тестот преку крв покажува и најрана бременост? Сега навистина многу сум загрижена,ова ми се нема случено до сега,освен кога бев бремена user posted image

(Одговор на членот Happy Sunshine)
  Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Тестови за бременост
9.10.2013 9:49:21   
LoveableMe RR
Anonimen, може ли да пишеш кога доби? Многу зависи колку денови се поминати од циклусот. Исто така пиши дали примаш некаква терапија/дали пиеш некакви лекови? Потоа ќе се потрудиме да ти пишеме она што знаеме. Позз

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Тестови за бременост
9.10.2013 10:02:41   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Девојки,да ве прашам нешто...
Минатиот месец добив на 08 ми септември ,..Циклуцот ми доаѓа секој месец мимимум три дена пред минатиот. Значи сум добила на 8 ми ,сега требаше да добијам најкасно до 05 ти овој месец. Денес е 07 ми а јас абер немам од добивање.. Вчера правев тест,испадна негативен . Можно ли е да е рано за тест? Многу ми е страв,вакво нешто не ми се случило и не смеам да сум бремена. Не повторно user posted image user posted image
Кажете ми дали ако правам тест преку крв ке се покаже,ако има бебе ??? user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил miana -- 9.10.2013 10:03:14 >

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Тестови за бременост
9.10.2013 10:41:27   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Еве ме мене и повторно.
Превев тест преку крв и тој испадна негативен,а јас сеуште не сум добила. user posted image
Се јавив кај докторот,ми закашаа дури за на 21 ви во месецов user posted image Што ли се случува со мене?
Ајде ве молам кажете ми дали тестот преку крв покажува и најрана бременост? Сега навистина многу сум загрижена,ова ми се нема случено до сега,освен кога бев бремена user posted image

Anonimen,testot preku krv e najverodostoen a I kasnenjeto na ciklusot znae da bide od razlicni pricini,jas imav takva faza pri eden stress I bash mi trebashe vreme da se saniiram,lekarot ke te vidi na EXO I ako treba ke ti dade terapija od koja ke dobiesh...

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Тестови за бременост
9.10.2013 11:13:41   
Anonimen
Nikakov stres,nikakvi promeni vo ishrana,ama bas nishto porazlicno od minatite meseci.
Ova e ludo user posted image user posted image

(Одговор на членот Tanjat7880)
  Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Тестови за бременост
9.10.2013 11:50:08   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Nikakov stres,nikakvi promeni vo ishrana,ama bas nishto porazlicno od minatite meseci.
Ova e ludo user posted image user posted image

Smiri se,ne e nishto nevoobicaeno ako kasni,mojot lekar shto vika na takvite promeni kaj mene vo posledno vreme,de kasneshe de sega porano ide,GODINKITE SI GO PRAVAT SVOETO,me potceti deka teloto moze da pocne da se sprema za MENOPAUZAuser posted image ,neznam koe godishte si,dali si pod nekakva terapija,dali mash mozda smeneto klima..se toa vlijae na ciklusot,zaboravi go do zakazaniot termin I lekarot ke ti objasni podetalno I potocno shto se slucuva

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Тестови за бременост
10.10.2013 1:50:39   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Nikakov stres,nikakvi promeni vo ishrana,ama bas nishto porazlicno od minatite meseci.
Ova e ludo user posted image user posted image

Да не си била нешто настината, можеби не си сетила, можеби само јајниците ти се преладиле и затоа можеби ти касни или како што кажа Тања, ако ја промениш клиамта исто така може да касни

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Тестови за бременост
13.12.2013 9:13:17   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly 00

Devojki kakov test e najdobro da napravam obicen ili toj sto ja pokazuva vrednosta zosto obicen e 600den, a drugiot 1000den? Sto e razlikata?


ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly 00

Devojki kakov test e najdobro da napravam obicen ili toj sto ja pokazuva vrednosta zosto obicen e 600den, a drugiot 1000den? Sto e razlikata?


Во Авицена се наплаќа 400 ден само +/-, а 1000 денари чини со вредност, а во Адриалаб прашав скоро, таму може со упат од матичен доктор да направиш со вредност и чини само 100 ден. Позз


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Mnogu be skapi tie testovi za bremenost jas ovde vo strumica Vo drzavnata bolnica koga ispituvav betahcg so sino kartonce mi naplakaa samo40denarinisto poveke


ИЗВОРНА ПОРАКА: maceee

jas vo remedika beta hcg testot go plativ 750denИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly 00

Vo Sistina samo gi krevaat cenite 1000 den im e toj test denes se javiv da prasam


ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly 00

Kazete mi sto e razlikata od beta hcg i obicen, zosto e podobro da se napravi beta hcg sto se gleda na nea, taa na informacii mi rece da se vidi kolku si trudna ???


Butterfly00, обичен тест за бременост преку крв покажува само дали тестот е позитивен или негативен, а Бета ХЦГ тестот покажува и вредност, е много попрецизен. На државно со упат сигурно е поевтино и во Адријалаб, а на приватно се плаќа повеќе. На тебе останува каков тест ќе правиш. Поззuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Тестови за бременост
21.12.2013 21:52:06   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi
KOLKU SE TOCNI TESTOVITE ZA BREMENOST I DALI MOZEME DA IM VERUVAME? sto mislite vie?_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Тестови за бременост
22.12.2013 12:41:27   
Martins mom
Па лично јас им верувам,никогаш не ме излажале до сега

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Тестови за бременост
22.12.2013 21:10:24   
marchi
moeto prasanje e KOLKU SE TOCNI TESTOVITE ZA BREMENOST I DALI MOZEME DA IM VERUVAME? sto mislite vie? ja na primer nemam ama bas nikakvi simptomi na bremenost napraviv 2 testa bea negativni a sepak mi docni edna nedela....user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Тестови за бременост
22.12.2013 22:04:42   
Stefanija Stefi
Иако бев со ИВФ постапка за забременување, сепак морав да си потврдам себе си дека постапката била успешна и да се осигурам. Купив тест Shure Check и навистина за сигурно ја проверив бременоста. Кога гинекологот ми ја соопшти убавата вест, јас бев веќе донекаде спремна за веста и затоа ви го препорачувам овој тест кој ете кај мене ги даде двете цртки иако не беше од прва мокрача...

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Тестови за бременост
23.12.2013 15:12:17   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Stefanija Stefi

ви го препорачувам овој тест кој ете кај мене ги даде двете цртки иако не беше од прва мокрача...

i jas toj sekogas go koristam ama ete....seuste ne znam sto e rabotata user posted image

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Тестови за бременост
24.12.2013 1:33:27   
jana ana
Јас сеуште ги немам видено user posted image user posted image ама досега моисте блиски пријателки/другарки се најзадоволни од sure check. Дај боже сите наскоро да се израдуваме со user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Тестови за бременост
27.3.2014 11:33:33   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: MMM27

Кога најрано може да се направи тест за бременост? Читам на интернет може на 29ти ден ако циклусот е 28 дена, дали има некој искуство?


ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR


Што се однесува до време за тестот, од свое искуство, за првата бременост, ми покажа позитивен 2 дена после доцнење, значи на 32 ден._____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот ena@)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Тестови за бременост
8.4.2014 13:56:51   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: julieg713

mi zadocnia mestuacite 1 nedela i napraviv test i nisto negativen mi izleze :((,,cekav i cekav da mi dojdaat nuisto i otidov vo ginekolog tamu testot mi bese pozitiven ama nisto ne se gledase so eho pa mi zakazi za posle edna nedela i koga otidov povtorno tamu se gledase malku embrionot.sega posle dve nedeli denes go imav 3 poseta ama doktorot mi kaza deka ne se razviva dobro embrionot posto toj treba da bide 2 meseca a so razvivane bese 1 mesec i 2 nedeli..AMAA losata e deka jas ne sum mu kazala na doktorot deka jas ednas praev test i mi izleze negativen pa posle dva nedeli kaj nego mi dojde pozitiven,,,,DALI E MOZNO DA E NEKOJA GRESKA TUKA PA TOJ DA GI BROJI MESECITE OD KOGA MI BESE POSLEDNATA MENSTRUACIJA posto jas ne mu kazav deka sum napravila test i da sum ostanala bremena posle testot sto go napraviv doma sto kaj nego mi izleze pozitiven,,,AJ VE MOLAM ZA SOVET POSTO SUM MNOGUUU LOSO MOMENTALNO :(((user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: MMM27

Многу ми е конфузен постот...Кога ти беше последна менструација, а кога правеше тест, да не му кажа на докторот кога си правела тест наместо поседна менструација. Ако има ембрион, најверојатно треба да се следи, побарај и второ мислење, не значи одма дека не е нешто во ред.


ИЗВОРНА ПОРАКА: julieg713

poslednata menstruacija mi bese bo 11.02...i mi zadocnea do 18.03 praviv test doma i mi izleze negativen i si ostaviv ,,cekav i cekav da mi dojdat do 22 ( imam mnogu redovna mesntruacija) i si otidov vo ginekolog vo 25.03 tamu mi izleze test pozotiven (imav odnosi vo megu reme posle sto go napraviv doma testot) ,koga mi izleze poziven nemase emrion vo eho pa mi zakazi za 3 dena povtorno i togas eden mal embrion se gledase,,,bev denes vo pregled ama doktorot mi kaza deka embrionot bi trebalo da e 2 meseci a ovoj e razvien za 6 nedeli AMA JAS NE SUM MU KAZALA ZA TESTOT STO GO NAPRAVIV DOMA,,,sega ne znam dali e moja greska sto ne mu kazav na doktorot za testot ili tie znat sigurno od koga e napraven embrionot znaci nema veza so ne mu kazav jas za testot? user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: MMM27

Навистина не знам што да те советувам, може било рано кога си го правела тестот. Сепак добро е да одиш и на друг доктор. Штом последна менструација ти била пред скоро 2 месеци, мора да се гледа на ехо што е причината. Со среќа.


julieg713, добредојде, докторот точно ти кажал од 11.02 до 28.03 има 6 недели отприлика така што ако има ембрион и го видел, тоа е тоа. Ајде те чекаме повторно да ни пишеш дали си бремена, па заедно да се радуваме user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Тестови за бременост
8.4.2014 14:45:00   
aleksandraz
So prvoto i vtoroto dete testovite bea tocni uste po samo eden den zakasnuvaje.Sega se obiduvame za treto megutoa onaka koga se pazime koga ne i vo poslednive dve godini bev vo prilika da pravam test dva pati i iako nemase bremenost tie izleguvaa pozitivni a posle tri cetiri dena mi doagase user posted image .Koga ja prasav doktorkata za toa taa mi odgovori deka vo prasanje se ili hormonite ili biohemiska bremenost.Sto znaci za nareden pat ako mi docni od 6-7 dena pravo na doktor nikakvi testovi.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Тестови за бременост
9.4.2014 8:41:36   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: julieg713

mi zadocnia mestuacite 1 nedela i napraviv test i nisto negativen mi izleze :((,,cekav i cekav da mi dojdaat nuisto i otidov vo ginekolog tamu testot mi bese pozitiven......sega posle dve nedeli denes go imav 3 poseta ama doktorot mi kaza deka ne se razviva dobro embrionot posto toj treba da bide 2 meseca a so razvivane bese 1 mesec i 2 nedeli..


julieg713, што направи? Дали сепак е во ред бременоста? Поззuser posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

.
Jana9

Dali vasite deca vi gi kazuvaat nivnite tajni?

Da (100%)

Ne (0%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!