РР Список на желби за подароци за Новата Година (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Bethany -> РР Список на желби за подароци за Новата Година (18.12.2013 10:42:44)

Инспирирана од видеото од РР статија ТУКА КЛИК (обавезно погледнете, ако не сте досега), ја отворам темава за да запишеме што би сакали да добиеме за Нова Година, како подарок, од саканиот, другарка, некој близок.

Се разбира покрај желбите за здравје, среќа, пари, што е тоа што би сакали да добиеме како подарок, а се купува со пари? :)

Патем, ако не сме досега размислувале, можеби некој ќе ни даде идејата за нешто што би сакали и ние да добиеме, или па да подариме. [sm=smiley1.gif]

Ајде пишите, се надевам дека бевте доволни добри годинава, "Дедо Мраз" да ви ги исполни желбите [sm=smiley36.gif]








vezilka RR -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (18.12.2013 10:45:20)

Јас веднаш да се запишам, да не не разбрал Дедо Мраз до сега дека сакам таблет, убав, личен, со сите салтанати. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Bethany -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (18.12.2013 10:46:29)

Јас имам една желбичка:
сакам депилатор , еве може оваков:
[img]http://www4.slikomat.com/13/1218/jex-image-.jpg[/img]




bucko mal -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (18.12.2013 11:13:10)

Jas kako sin mi nemozev da izdrzam do NG,mojov dedo mraz mi kupi depilator[sm=smiley1.gif]
Blagodarenie na Bethany RR sto me potset_i.
[img]http://www4.slikomat.com/13/1218/vkg-images_thumb.jpg[/img]
Ovoj model go zemav,go isprobav i zadovolna sum.
A Dedo Mraz sakam da me iznenadi so nesto vakvo:

[img]http://www4.slikomat.com/13/1218/ci4-images_thumb.jpg[/img]

Skromna sum neli[sm=smiley2.gif]




Martins mom -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (18.12.2013 11:19:44)

Сакам комплетно нова гардероба во светли и весели бои. Која лудача сум била јас...па се ми е црно, бело и сиво?!?!




Mihaela 2010 -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (18.12.2013 11:26:06)

Sakam Dedo Mraz dami donese parfem,mojot omilen od 100 ml[sm=smiley36.gif]




elenak -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (18.12.2013 13:30:17)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Sakam Dedo Mraz dami donese parfem,mojot omilen od 100 ml[sm=smiley36.gif]

Кажи му два да донесе, еден за мене.[sm=smiley36.gif] Јас ќе морам да го пишам во роденденска желба оти по повод новогодишните вчера му го свиткав вратот на буџетот.




Melanija RR -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (18.12.2013 13:50:23)

Јас незнам што сакам [sm=smiley36.gif] и за роденден најчесто незнам[sm=smiley36.gif]

Вака од реални желби едни рамни чизми би ми дошле добро[sm=smiley1.gif] друга засега не ,за по дома немам потреба




Hunny -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (18.12.2013 15:20:05)

Jas go imam toj depilator Bethany i dobar e. Inaku jas bi sakala nov kaput i parfem. Mojot Dedo Mraz go znae toa.6[sm=smiley36.gif]




Мамичка85 -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (18.12.2013 15:37:12)

Jas sakam da se porodam se kako sto treba da bide so moeto [sm=duda.gif] se vo red a posle ke si baram poklon od Dedo Mraz vo predmtena forma ke razmislam duri sum vo bolnica [sm=jezicek.gif]




zzaa -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (18.12.2013 16:03:24)

Дедо мраз сака да ми донесе еден капут, доволно е.




deluxe -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (18.12.2013 16:27:30)

Сакам чизми,кафени поможност,на висока штикла[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
А може и бебифон стариот ми се расипа,цркнав трчајќи по скали горе долу дури спие[sm=duda.gif]
Се направив ептен шланг[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




sandriana RR -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (19.12.2013 14:31:07)

Дедо Мраз - за мене едни најубави меки, топли зимски пижамки, и едни топли чизмички со волна [sm=smiley36.gif]




Felly RR -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (19.12.2013 18:57:15)

Може и за мене едни чизми, црни, рамни, за долги пешачења [sm=smiley36.gif]
А до НОва Година, ќе допишам уште нешто, сигурно ќе ми текне.




Bethany -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (20.12.2013 13:31:17)

е мојов Дедо Мраз ми купил нешто, и го завиткал и го ставил под елка, ама не ми личи на депилатор, поголема кутија е [sm=smiley36.gif]
Џабе отеков за депилатор, ај да не се жалам, сега едвај чекам да го отворам [sm=smiley36.gif]




Mihaela 2010 -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (20.12.2013 13:49:19)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

е мојов Дедо Мраз ми купил нешто, и го завиткал и го ставил под елка, ама не ми личи на депилатор, поголема кутија е [sm=smiley36.gif]
Џабе отеков за депилатор, ај да не се жалам, сега едвај чекам да го отворам [sm=smiley36.gif]

ajde otvaraj i kazuj sto ti donel...po toa ke zaklucime kolku si bila dobra ovaa godina sto izminuva[sm=smiley36.gif]




Bethany -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (20.12.2013 14:33:10)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

е мојов Дедо Мраз ми купил нешто, и го завиткал и го ставил под елка, ама не ми личи на депилатор, поголема кутија е [sm=smiley36.gif]
Џабе отеков за депилатор, ај да не се жалам, сега едвај чекам да го отворам [sm=smiley36.gif]

ajde otvaraj i kazuj sto ti donel...po toa ke zaklucime kolku si bila dobra ovaa godina sto izminuva[sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Леле, не можам, имаме договор, таму за Нова Година, или евентуално некој ден пред. Ме зеза дека ја обележал хартијата па ќе видел ако сум отварала [sm=smiley36.gif]
Инаку ја трескав кутијата од сите страни и ја опипував што би можело да биде, ама не можам да погодам. Овака тензијата е поголема [sm=smiley36.gif]




Палешка РР -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (20.12.2013 15:00:51)

Чизми на штикла и тесни фармерки...и помал стомак ако може Дедо Мраз. [sm=smiley36.gif]

А да...и нова пријателка сакам [sm=smiley1.gif][sm=jezicek.gif]




Bethany -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (20.12.2013 15:05:08)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Чизми на штикла и тесни фармерки...и помал стомак ако може Дедо Мраз. [sm=smiley36.gif]

А да...и нова пријателка сакам [sm=smiley1.gif][sm=jezicek.gif]

Ај ова погоре се со пари може да купиш, дури и помал стомак, ама пријателка не се купува.... додуша во денешно време изгледа и тоа може [sm=smiley36.gif]




Палешка РР -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (20.12.2013 15:21:36)

Точно Бетани, со пари не се купува, ама заради пари се губи [sm=smiley1.gif]

Затоа таква некоја сакам, волшебно чиста [sm=smiley1.gif]




deluxe -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (20.12.2013 15:49:14)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Точно Бетани, со пари не се купува, ама заради пари се губи [sm=smiley1.gif]

Затоа таква некоја сакам, волшебно чиста [sm=smiley1.gif]



Палешка,тоа со другарката е реткост во денешно време,баш како дијамант да бараш[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] јас си имам еден таков дијамант,ама далеку ми е , преку мориња и океани и многу ми недостига баш сега....[sm=smiley19.gif]




Mihaela 2010 -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (20.12.2013 16:12:46)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

е мојов Дедо Мраз ми купил нешто, и го завиткал и го ставил под елка, ама не ми личи на депилатор, поголема кутија е [sm=smiley36.gif]
Џабе отеков за депилатор, ај да не се жалам, сега едвај чекам да го отворам [sm=smiley36.gif]

ajde otvaraj i kazuj sto ti donel...po toa ke zaklucime kolku si bila dobra ovaa godina sto izminuva[sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Леле, не можам, имаме договор, таму за Нова Година, или евентуално некој ден пред. Ме зеза дека ја обележал хартијата па ќе видел ако сум отварала [sm=smiley36.gif]
Инаку ја трескав кутијата од сите страни и ја опипував што би можело да биде, ама не можам да погодам. Овака тензијата е поголема [sm=smiley36.gif]

Hmmm pogolema kutija...moze da e mobilen telefon...
jas taka koga go dobiv zavitkan poklonot,bese vo pogolema kutija,prvo pomisliv deka e nekoj parfem ama iskoci mobilen




Snowhite RR -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (20.12.2013 20:48:23)

Гардероба и гардероба и пак гардероба, многу гардероба[sm=smiley1.gif]




mommy_angels RR -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (20.12.2013 22:50:57)

Дедо Мраз јас оваа година нема да бидам скромна и ќе ти дадам список од моите желби:
1.Теписи за во дневна,еве баш вакви
[img]http://www.billigerluxus.de/images/produkte/i13/131771-Teppich--Shaggy-Luxus-Merinos-cr.jpg[/img]
2.лустери за во дневна,нешто вака слично
[img]http://www.bizrice.com/upload/20130218/2012_latest_design_hanging_lamp_flower_pendant.jpg[/img]
3.Ваучер за козметички салон со целосен третман,депилација,масажа,шишање,фарбање,маникир,педикир и т н
Ете толку од мене [sm=smiley36.gif]




Felly RR -> RE: РР Список на желби за подароци за Новата Година (21.12.2013 23:11:05)

Е мами, да ти кажам ми ги отвори очите, да почнам понаголемо и јас да размислувам. [sm=jezicek.gif] Е па ако ја чита Дедо Мраз темава - јас сакам машина за сушење алишта!!!




Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>