|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
3.5.2015 11:10:42   
SandraRo
Zenski dali nekoja znae nesto za crkvata sv gorgija mislam vo debresta prilepsko taka barem razbrav.Imalo nekoj covek sto pomagal za tie sto nemozele da immat deca,tamu imalo nekoj kamen pa toa sto treba da se odnese toj trebalo da go odnese do kamenot zasto bilo daleku...Ve molam ako nekoj nesto znae za ova neka mi pisi dali se tocni ovie informacii pozdrav

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
17.8.2015 0:24:07   
kapina
Jas ovie denovi plan mi e da se kavam kaj cveta sto raboti vo manastirot sveti georgi vo zagorci i ke vidam sto ke mi rece ona mi e na mene dalecna rodnina i znam oti e od negotino no neznam sto ke treba da odnesam tamu plan mi e pred narednoto invitro da odime so mm tamu na edna koleska preku tel i rekla oti ima napraveno mahija za nejzinata kerka da nema deca i isto kako na mene i snemuvaat alista

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
23.8.2015 1:38:47   
kapina
jas ovie denovi planiram da se javam da razgovaram so cveta od negotino sto rabote vo manastirot sveti georgi vo zagorci da vidam sto ke mi kaze i na prolet zdravje boze ke odime so mm kaj nea na edna koleska i bese rekla oti ima napraveno magija duri ja opisala i zenata sto i ja ima napraveno ii kaza sto da naprave i na mene kako na koleskata mi ginat alista

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
25.8.2015 13:44:45   
scared RR
Јас сега во четврток или петок ќе идам во црквата на Богородица во Калишта , Струга.
Купив бебешко бенкиче и ќе го оставам таму како дар на иконата на црна Богородица.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
25.8.2015 16:41:55   
kapina
Jas se javiv na cveta od zagorcii mi rece da se javam po bogorodica trebalo nesto da mi kaze

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
25.8.2015 17:08:41   
MademoiselleNina
Капина, а за што е тоа јавување? Мислам што и кажа ти? (извини што прашувам, сега веќе се ме интересира, па и вакви работи)ММ не верува во ништо од ова... јас некогаш мислам дека верувам, некогаш мислам дека не верувам, незма дали и вам ви се случува некое такво чувство, незнам како да го опишам ...

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
25.8.2015 20:12:37   
kapina
Taa zena ima pomognato na tri bracni parovi sto jas licno gi znam da oddimat deca i majka mi se javi sto treba da napraveme da odime vo crkvata sveti georgi vo zagorci kade sto e ona i po tel samo rekla oti treba jas licno da zboruvam so nea da mi kaze sto da napravam ama ne sega po bogorodica

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
27.8.2015 23:25:06   
kapina
Sega bas procitav na net za tie sto nemat deca trebalo da odat na crkvi na presveta bogorodica

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
28.8.2015 13:45:29   
Melanija RR
Da denes se odi vo hramovite koi go nosat imeto na Bogorodica.Da e na pomos na site zeni user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
1.9.2015 21:56:54   
kapina
ovaa tolku bezobraznaizleze cveta od zagorci neznam samo tolku ke kazam

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
2.9.2015 17:03:54   
Hopeful RR
капина, би било добро да го пишеш твоето искуство дури и ако е негативно, да знаат други девојки да не одат напразно...

< Поракaта ја уредил Hopeful RR -- 2.9.2015 17:04:17 >


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
2.9.2015 20:42:56   
kapina
Oti mozda 50 pati i zvonev ne se javuva i toa nekolku dena po red majka mi koga i se kavila se razvikala po nea koj sme bile nie na nea da i zvonime bree sto e ona poveke od nas

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
3.10.2015 13:33:10   
SandraRo
Zenski sakav da ve prasam dali ste cule za sveta voda vo nize pole bitolsko?Imalo tamu sveta voda i zenata koja mi kazaa sega na 40 god dobila bebce.Ima nekoj slusnato za toa?Poz se najubavo


_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
6.10.2015 10:35:52   
nataly86
SandraRo јас сум од Битола но за света вода во Ниже Поле не сум слушнала...Прашај поточно каде Што па и јас ке се распрашам

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
3.11.2015 22:26:36   
kapina
luge ke vi raskazam na mene sto mi se sluci vcera kakvo e toa bozje cudo odime so mm na crkva nekade vecerta bese 19 casot ovde vo strumica vo crkvata sveti petnaeset kazaa oti vo nedelat donesele parce od pojasot od bogorodica sto go e ostavila pred da voskresne od sveta gora i toa lecelo sterilitet i otidovme jas i mm no nemase samo venecot bese ostanal na masata okolu toa kako kutija za nakit li kako e bilo neznam taka vidov na fb na fotografiite i pred da izlezeme od crkvata so mm ikonite pocnaa sami da se mrdat bozee neznam neopislivo nesto bevme samo jas i mm vnatre nikoj drug nemase docna bese kako sto kazav

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
3.11.2015 22:29:26   
kapina
od mala ja posetuvam taa crkva dosega takvo nesto nemam videno site crkvi nasi pravoslavni si gi sakam no ovaa mi e najdraga oti redovno odev vo nea kako devojce na bogosluzbi sega poretko odam no odam

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
5.11.2015 21:59:22   
kapina
od crkvata mi kaza oti toa e dobar znak oti bogorodica me cuva i oti na arno ke izleze rabotata oti gospod ke mi dade detence gospod mi ja vrati pozitivnata energija

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
5.11.2015 22:00:41   
kapina
ikonata na majkata bozja se mrdna i jas i soprugot go vidovme toa

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
18.12.2015 15:15:59   
scared RR
Не знаев во која тема да го пишам ова па тука ке го пишам, мислам дека ова допринесе да се случи чудо. Пријателка на мајка ми ми нашла второ родено јаболче, значи дрвото годинава по втор пат што родило, но син и го зел за негови пријатели кои со години немале деца и имале неколку ивф обиди. И реков на мајка ми е добро де нека го даде на нив, зар јаболче ке ми помогме. После еден месец се јавува пријателкава, вели знаеш женава е бремена после 10 години, одма да најдеме јаболче за scarwd, се зачудив навистина, успеавме најдовме, колешка на мајка ми ми даде , жена која исто со години се мачела за дете, колку само го благословуваше јаболчето кога го даваше.
Односот го имавме на 26.11 јаболчето го изедов на 27.11. Морав да го споделам ова со вас, значи јаболче, крувче, второ родено на дрвото, малечко е ептен, да се изеде на гладно.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
18.12.2015 16:16:15   
Cvekelencule
Капина да отидеш во црквата каде што беше да ти дадат конец ,кој што е ставевн до појасот од мајката божја и да го носиш на половина врзан .Ке му кажиш на свештеникот зошто тие и тој ќе ти даде молитва да читаш и ќе ти кажи кога да го вадиш мислам само за време на однос ама тој поубаво ќе ти објасни .Мм беше дури во Халкикдики на поклонување на појасот од мајката божја и било преубаво чувство појди и да ми пишиш дали ќе ти дадат поздрав Капинче

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
21.12.2015 10:43:18   
LoveableMe RR
scaredRR, убаво што пиша, но мислам од она што вака сега ми текнува што ве читав дека и ти и СОЛЕ отидовте во цркви на Св.Петка, иако во различни градови, но сепак беа на Св. Петка....сигурно дека и ова помогнало за вашата бременост.

Само со лесно!user posted image user posted image



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
21.12.2015 11:02:51   
scared RR
Не, Loveableme јас бев во црквата на Богородица во Калишта Струга летово, каде оставив бебешко дарче на иконата на црна Богородица :)

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
21.12.2015 11:07:48   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared RR

Не, Loveableme јас бев во црквата на Богородица во Калишта Струга летово, каде оставив бебешко дарче на иконата на црна Богородица :)


Нели беше св. Петка со лепче пред Велигден, по препорака на Гарденија?


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
21.12.2015 11:16:35   
scared RR
ау јас изумив на тоа дека одамна беше, да и таму бевме за време на постите , ја вадеа тогаш иконата на Богородица која инаку стои во олтарот и се молевме на неа user posted image
Значи тие две места, плус јаболчето, плус бев мај месец пред првата иуи во црква на богородица во Волково и таму ми кажаа, каде оставив бела маица, успат си одев кога можев и во други цркви ама вака во овие одев со помисла за бебче.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
14.7.2016 22:44:54   
kapina
Bev jas mi dadea konce na sveti anargij potocno sveti kozma i damjan i mi rekoa oti ke imam deca i minatata godina i denes po tret pat mi rekoa oti ke imam deca jas na istata taa crkva dve razlicni zeni mi go rekoa ova boze sto da pravam placam od radost ova mi ja vrati pozitivata i verata vo gospoda toa me tera samo napred da se boram ponatamu

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?