RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Рингераини подароци



Порака


Carrie RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (14.12.2013 20:35:01)

Честитки Михаелаааа [sm=bravo.gif] Баш ми е драго дека и на тебе и на Бетани ви се допаѓа наградата, си ја заслуживте најептен! Супер беше играва на подароци и јас се надевам дека Саносан ќе не дружат пак вака [sm=smiley36.gif]




Snowhite RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (14.12.2013 22:07:37)

Честитки Михаела и од мене, ептен заслужено[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Felly RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (8.9.2014 9:29:22)

Одморите ни завршија, па редно време е малце повеќе да се активираме на форум. А за вашата активност РИНГЕРАЈА.МК ве наградува со подароци од Саносан.
Започнуваме од денес, па се до 7-ми октомври, и ќе има подароци за двајца најактивни членови и еден модератор/админ.

Повеќе прочитајте ТУКА и бидете активни [sm=smiley2.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (8.9.2014 9:37:37)

E i tuka da gi pofalam proizvodite na Sanosan jas vaka kako edna od dobitnickite...bravo na RR i na toa sto mislat na nas




Felly RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (16.9.2014 11:16:32)


Е па Рингерајки мои мили, ја имаме листата за оваа прва недела, и морам да кажам дека навистина ме изненадивте со вашата активност на форумот. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] за вас, продолжете така, и не заборавајте, подарок може да добие само еден модератор/администратор, и уште двајца други членови кои ќе бидат најгоре на листата.

74 ............... LoveableMe RR
73 ............... Felly RR
52 ............... Dilina
39 ............... Mihaela 2010
34 ............... Melanija RR
33 ............... Hopeful
28 ............... kapina
24 ............... pcelica
22 ............... vezilka RR
20 ............... Defne90




LoveableMe RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (16.9.2014 11:33:29)

Ајде рингерајки вклучете се во дискусии и освојувајте награди, ем ќе помуабетиме, ќе собереме искуства, ем ќе се наптреваруваме. Браво за рингераја што ги изненаудува постојано своите членови![sm=bravo.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (16.9.2014 13:19:51)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]odlicno napreduvame...ajde zenski na rabota na trud[sm=smiley36.gif]




Dilina -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (18.9.2014 19:22:48)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR


Е па Рингерајки мои мили, ја имаме листата за оваа прва недела, и морам да кажам дека навистина ме изненадивте со вашата активност на форумот. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] за вас, продолжете така, и не заборавајте, подарок може да добие само еден модератор/администратор, и уште двајца други членови кои ќе бидат најгоре на листата.

74 ............... LoveableMe RR
73 ............... Felly RR
52 ............... Dilina
39 ............... Mihaela 2010
34 ............... Melanija RR
33 ............... Hopeful
28 ............... kapina
24 ............... pcelica
22 ............... vezilka RR
20 ............... Defne90



туф туф ајде беки и јас ќе добијам нешто у животот хехехе :D




Felly RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (18.9.2014 20:03:54)

И навистина заслужуваш Дилина, бидејќи секогаш си со нас [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Dilina -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (19.9.2014 19:30:40)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

И навистина заслужуваш Дилина, бидејќи секогаш си со нас [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]


[sm=angel.gif][sm=angel.gif][sm=angel.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] затоа што и вие сте со мене и секогаш ми се наоѓате во пресрет !!!




Felly RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (20.9.2014 10:26:36)

Ајде РИнгерајки да видиме колку сме активни и викендов, па од понеделнички ја чекаме новата листа. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




LoveableMe RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (20.9.2014 21:47:02)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Ајде РИнгерајки да видиме колку сме активни и викендов, па од понеделнички ја чекаме новата листа. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]


[sm=kuza.gif][sm=kuza.gif][sm=kuza.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (21.9.2014 8:43:12)


ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Ајде РИнгерајки да видиме колку сме активни и викендов, па од понеделнички ја чекаме новата листа. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]


[sm=kuza.gif][sm=kuza.gif][sm=kuza.gif]

Ajde ajde samo napred devojki [sm=zz_running.gif][sm=zz_running.gif][sm=zz_wavespin.gif]




Felly RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (21.9.2014 8:47:32)

АЈде [sm=kuza.gif] па да видиме и некои нови членови на листата!!! Колку сме повеќе, толку е позабавно!!!




Mihaela 2010 -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (21.9.2014 8:51:19)

Pa normalno mi falat nekoi stari clenovi pa da se razgori malku RR




Snowhite RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (22.9.2014 17:50:05)

Се надевам и јас ќе бидам поактивна овој пат, на работа немам толку работа сега овој период, па и плус ако земам одмор не ќе можете да ме стасате[sm=kuza.gif][sm=kuza.gif][sm=zz_wavespin.gif][sm=zz_skip.gif]




Felly RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (22.9.2014 18:00:50)

Ајде, СНоу - да бидеш на листата за втората недела [sm=kuza.gif]




Carrie RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (23.9.2014 12:34:15)

ИИИИИИИИИИИ еве ни ја листата на најмногу постови за двете недели вкупно. Рингерајки, МНОГУ СТЕ АКТИВНИ! БРАВО! [sm=bravo.gif]

Подарок може да добие само еден модератор/администратор, и уште двајца други членови кои ќе бидат најгоре на листата.

244............Felly RR
220...........LoveableMe RR
135...........Mihaela 2010
124...........Dilina
121...........Melanija RR
72.............Hopeful
53.............kapina
51.............Snowhite RR
47.............Defne90
47.............miana


Не заборавајте дека имаме уште две недели пред прогласување на победникот за првиот месец, а играта ќе продолжи и во наредните два месеца, а со тоа имаме шанса да наградиме многу различни членови [sm=zz_bounce.gif][sm=smiley31.gif]







Mihaela 2010 -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (23.9.2014 12:37:41)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Bravo bravo epten sme bile vredni.no ima uste vreme ajde gi ocekuvame i drugite clenovi a primame i novi..nagradite se navistina primamlivi[sm=smiley1.gif] i prekrasni




Felly RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (23.9.2014 12:44:01)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]за нас, и Snow - ете на листата си [sm=smiley20.gif]
Но имаме уште две недели рингерајки [sm=zz_running.gif]




Melanija RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (23.9.2014 12:47:10)

Ајде рингерајки [sm=kuza.gif][sm=kuza.gif][sm=kuza.gif]




LoveableMe RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (23.9.2014 12:51:59)

Само напред!![sm=kuza.gif][sm=kuza.gif]




Felly RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (23.9.2014 14:23:39)

Се објави листата и живна форумот ЈУХУУУУУУУУУУ




Mihaela 2010 -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (23.9.2014 14:33:59)

Vaka zivo treba da e sekogas...bas e ubavo koga ima povekje na forumov




Snowhite RR -> RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија! (24.9.2014 11:36:12)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]за нас, и Snow - ете на листата си [sm=smiley20.gif]
Но имаме уште две недели рингерајки [sm=zz_running.gif]

Да ете сум на листата, далеку од врвот, ама сепак ме има




Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>