RE: Дали го малтретирате мажот? (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Семејство и партнерски односи



Порака


vezilka RR -> RE: Дали го малтретирате мажот? (15.1.2014 14:38:26)

И јас..деновиве за што и да се изнервирам он си го крка. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Мора да ме трпи што да му правам.




Lidina -> RE: Дали го малтретирате мажот? (6.2.2014 15:48:06)

Da, se maltretirame psihicki vzaemno za se i sesto. [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/hudicek.gif[/image]




princessa -> RE: Дали го малтретирате мажот? (6.2.2014 16:13:41)

ne go maltretiram fizicki[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
psihicki nekogas koga nesto me mava mene psihata ma da retko.




sonc90 -> RE: Дали го малтретирате мажот? (24.2.2014 2:12:49)

leleee pred nekoj mesec go gagjav so plasticen tanjir i go utnav (za zal) ama od togas ne sum probala pak (zaso ne me iznerviral tolku mn) a za vikanje-postojano mu vikam zaso so nego ne mozes da se razberes i sega jas vaka [sm=nosecka.gif] so hormonite do plafon odma pocnuvam da piskam...offf kutar moj maz...srekja znae deka si go sakam i deka samo sega taka mi se desava inace so moevo odnesuvanje ne znam kaj bi stasale ako e postojano...aj uste malce ke trpi,posle [sm=duda.gif] ke mu piska mesto mene [sm=smiley36.gif]




Палешка РР -> RE: Дали го малтретирате мажот? (26.3.2014 20:59:22)

ИЗВОРНА ПОРАКА: danima

da jas poznavam edna komsivka ,go utepa od kotek mazot bidejki nemal rucek prigotveno ,hahhahah,sve e mozno
zarem za toa treba kotek
[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]


Леле данима jас да сум одма викам полиција, навистина.
Комшијата што седеше под нас во зградата постојано ја тепаше жената и нон-стоп го пријавував.
Ако слушав и ако молчев се чувствував како соучесник, па затоа пријавував, а плус и многу ми беше жал за жената [sm=smiley19.gif]





Defne90 RR -> RE: Дали го малтретирате мажот? (26.3.2014 23:21:06)

море во последно време и јас го малтретирам кутриот мој маж.А тој само си молчи и слуша.Нервите и нивната издржливост и толеранција ми се на нула,а тој нема што да прави си трпи и си молчи.Уф го жалам дури понекогаш,ама тоа е што е нема што да се прави,си знае тој дека кога вака нервите ми се попуштени подобро е да не ми обрнува многу внимание.




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]