RE: Рецепти со пиперки (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Да готвиме заедно



Порака


Палешка РР -> RE: Рецепти со пиперки (29.6.2013 20:47:03)

КЛИК
Кој е за вакво јадење нека иди кај менеее [sm=bravo.gif]

Еве ја поубаво сликата
[img]http://i533.photobucket.com/albums/ee338/Sanjalica_33/DSCN5432_zps6f51440f.jpg[/img]






niki -> RE: Рецепти со пиперки (29.6.2013 21:06:58)

ubavo izgleda
mi zamirisa susamot[sm=smiley36.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Рецепти со пиперки (29.6.2013 21:23:15)

Палешка, баба ми прави вакво од сторени пиперки :) ЛАЈК!




Snowhite RR -> RE: Рецепти со пиперки (20.6.2015 12:14:12)


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

А најубави ми се полнети со дробено сирење или урда измешано со јајце (како фил за баница) и испржени.



Еве ова ќе го пробувам денеска, вчера ми го кажаа рецептов и ми се чудеа како може да не го знам, прилепски бил[sm=jezicek.gif]




mommy_angels RR -> RE: Рецепти со пиперки (20.6.2015 15:05:23)

Хехе Сноу и јас го знам,а далеку од Прилеп растев и живеам [sm=smiley36.gif]
Туку и кај мене денес ручекот е полнети бабури со мевце и ориз




miana -> RE: Рецепти со пиперки (20.6.2015 20:13:32)

Golem obozavatel na piperki i toa na sekakov nacin a osobeno przeni...Eve edno jadenje sto babami go pravi sekoe leto - piperkite se pecat, potoa se lupat,taka so se drskite se valkaat vo brasno, pa vo jajca i se przar...Poubavo nesto nema.. Vo jajcata da ima sol :)
i najmnogu si sakam peceni so luk, zejtince i ocet...mh mh mh..




lukajana RR -> RE: Рецепти со пиперки (20.6.2015 22:23:49)

I nie sme ljubiteli na piperki vo site varijanti pa uste i ako se luti meraci [sm=jezicek.gif]
Na mm omileni mu se peceni pa lupeni i sitno seckani ,vo niv stavam patligan lupen i seckan, sol I gi poparuvam so vrel zejtin.
Nekogas gi pravam mesto salata a nekogas samo so sirence se odlicen pojadok




vezilka RR -> RE: Рецепти со пиперки (24.6.2015 13:32:56)

Мезе од пиперки и сирење
Сирењето издробете го со вилушка. Додадете го кајмакот и омекнатиот путер, па се заедно компактно измешајте.
Чајната изрендајте ја или ако користите некое друго сувомеснато, како јас по желба на домашните-паризер, исечкајте го на ситни коцкички. Јајцата изрендајте ги. Се ова заедно со магдоносот, вмешајте го во смесата со сирењето.
Пиперките отсечете ги од кај дршката и внимателно извадете ја со семките. Со мало лажиче полнете ги од смесата набивајќи ги убаво.
Оставете ги барем 2 часа убаво да се стегнат во фрижидер пред да ги исечите на тенки кругови.





marchi -> RE: Рецепти со пиперки (28.5.2016 12:25:08)

piperkite mi se nekako omilen del vo jadenjeto no pretezno gi jadam peceni i drobeni vo salata ili przeni zo domat i malku lukce no ne e loso da go prosiram repertoarot [sm=smiley36.gif] bas bi sakala malu da ja ja zivnime temava




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]