Што носите во чантата во моментов? (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Yummy Mammy -> Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 9:54:22)

Што носите во чантата во моментов?




niki -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 10:10:51)

telefon, novcanik, klucevi, penkalo, sjaj za usta i molivce, vloska, naocari za sonce, paloma maramcinja i 0.5l voda




Martins mom -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 10:14:19)

Ментол бонбони, клучеви, лабели, влажни марамчиња, пенкало и тефтерче, паричник, огледалце.




sandriana RR -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 10:14:24)

паричник, чешел, клучеви и уплатница од градинка




mama_06 -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 10:41:57)

паричник, клучеви (од дома, работа, кола), лабело што не го користам, стегач за коса, сливи петровки, усб стик.




caciana -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 10:47:03)

Паричник, клучеви , несесер со козметика , телефон , цигари [sm=smiley36.gif]




Carrie RR -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 11:03:09)

[sm=smiley36.gif] темава [sm=bravo.gif]. Мислам дека се можам да си најдам во чантата. Носам телефони, влажни марамчиња, клучеви, паричник, тефтерче, печати и многу многу хартии од кои пола не ми требаат. И кога ќе зазвони телефонот е многу интересно [sm=smiley36.gif]




mnm1986 -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 12:49:48)

paricnik, nekolku penkala, vlazni maramici, klucevi ,labelo,tecen karmin i kamena pudra.




mama_06 -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 13:46:40)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Carrie RR

[sm=smiley36.gif] темава [sm=bravo.gif]. Мислам дека се можам да си најдам во чантата. Носам телефони, влажни марамчиња, клучеви, паричник, тефтерче, печати и многу многу хартии од кои пола не ми требаат. И кога ќе зазвони телефонот е многу интересно [sm=smiley36.gif]


Па правилото за барање на мобилен е јасно: ѕвониш 2 пати, првиот пат за да се најде телефонот низ ташна, вториот пат да ти крене слушалка.




mila34 -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 14:14:34)

neseser polno so sminki...cetka za kosa, antiperspirant,cigari, klucevi,telefon.




Snowhite RR -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 15:09:35)

Несесер со шминки, новчаник, друго кесе за мобилните, парфем, крем за раце, клуч




AnnaMolly RR -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 15:13:59)

Рексона, полнач за мобилен, пенкало, мастики, паричник. Нема шминки :) Скар сум им.




temjanuska75 -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 16:02:52)

Новачаник, мобилен, надворешен хард диск, секојдневни влошки, очила за сонце, крема за раце, несесер со шминки, клучеви, цигари, запалка, палома.




cucamaca -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 16:08:09)

новчаник, телефон, клучеви,гел за дезинфекција.




Annet -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 16:16:33)

mene poslednive 2 god skoro,canta mi e bebeskata torba ahahahhahahaha




vezilka RR -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 16:56:56)

Еден несесер со дотерувачи (пудра, стик, лабело, чупалица, ноктарица, турпија, крема за раце, стегач-два), најмалку два тефтери, најмалку три пенкала, ливчиња што потребни, што непотребни, најмалку пет, здравствена книшка моја и на дете, влажни марамаци, секојдневни влошки, апчиња за притисок, клучеви пет, телефон, новчаник и уште некоја ситнурија. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Замислете си колкава ми е ташната. Како спорт Били сум, што ќе посакате, се си имам. Мото ми е, се свое со себе си носам.




moni teo -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 17:15:16)

bonboni cesel dezdorans smoki sise cucla paltence na maliot novcanik i dukumenti (izvod,drzavjanstvo ....)




nadica -> RE: Што носите во чантата во моментов? (13.6.2013 21:59:43)

несесер (пудра, римел, огледало/чешел,крем за лице,руменило, стик, лабело, чупалица, ноктарица, турпија, крема за раце, стегач-два), очила за сонце (и мои и на Н), мастики, влошки, новчаник, тефтер, пенкало, здраствена книшка, парфем, антипреспирант дезодоранс, ацетон, гел за дезинфекција на раце, влажни марамици, паломи, мал несесер за прва помош (ханзапласт, таблети ...) и тоа е тоа [sm=smiley1.gif]




Yummy Mammy -> RE: Што носите во чантата во моментов? (14.6.2013 9:09:39)

Novcanik, telefon, karmin, sjaj, turpija za nokti, cesel, konec za zabi... i eden kup gjubre!




JovanaJ -> RE: Што носите во чантата во моментов? (14.6.2013 9:16:10)

Se i sesto! Novcanik, Telefoni, vlazni maramici, sredstvo za dezinfekcija na race, labelo, ogledalce, kutija za vloski, nekolku lekovi, gubrinja od listovi sobirani i zaboraveni da se frlat [sm=smiley36.gif]
Inaku nosam golemi tasni za da mi sobere se...[sm=smiley13.gif]




Felly RR -> RE: Што носите во чантата во моментов? (14.6.2013 14:55:22)

Денес дури и ми изгледаше празна и цело време се чудам што ми фали - новчаник, телефони, несесерче со шминки, палома, влажни марамчиња, клучеви, несесер со моливи/пенкала и сл училишен прибор, стари фискални сметки.




niki -> RE: Што носите во чантата во моментов? (14.6.2013 14:59:54)

tasnata mi e frlena na pod sega nemam poim sto imam vnatre
standardni raboti




miana -> RE: Што носите во чантата во моментов? (14.6.2013 15:02:04)

Za mene polesno bi bilo da napisam-sto NE nosam vo tasna vo momentov [sm=jezicek.gif]
Kaj mene ima se ,samo red NE




Bethany -> RE: Што носите во чантата во моментов? (23.10.2013 14:11:29)

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Е па девојки зборувавме нели што помалку да се товариме и да носиме полесни ташни заради можноста за полесно забременување и секако за подобра кичма, поисправен грб и с[sm=smiley36.gif]л. Мојата ја мерев тежи 2,5 кг (мобилен наочари за очи, наочари за сонце, несесер со шминки, новчаник побајаги наполнет со визит картички и разноразни ливчиња, марамици, несесерче со УСБ стикови, контејнер мал со улошки, клучеви и не знам што уште не[sm=smiley36.gif]).
[sm=kava.gif]
Ај сега да ве видам измерете колку ви е ташната и пишете. [sm=smiley16.gif][sm=smiley20.gif]


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Јас обично не носам иста ташна секој ден и работите од една ги префрлам во другата ташна а во таа првата го оставам ѓубрето кое што не сум нашла каде да го фрлам па ми останало, обично некои хартивчиња и кеси.[sm=smiley1.gif]Иначе ташната ми тежи еден тон и само јас можам да си се снајдам во неа(мобилен, новчаник,клучеви, антибактериски влажни, антибактериски гел, по некоја цуцла или шише од децава, пенкала, тефтерчиња, лекови некои за глава, чешле мало,огледалце, наочари за сонце [sm=smiley1.gif]итн.... не ми текнува уште што ме мрзи да ја зимам и да ја чепкам.Кога ќе ја измерам ќе ви кажам колку тежи.[sm=smiley1.gif]


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Уф, па многу тежи. Не сум ја мерела, ама тежи сигурно бааги. Абе носам триста глупости, некои од нив ми требаат, некои не. Освен класичните работи за во ташна, обавезно имам шише со вода и една книга, плус некој тефтер од работа..само тоа тежи кило. Сега кога останав бремена, реков ај да не влечкам многу тешко ќе ја испразнам, ама не можам, кога почнав да вадам едно купче што ми треба, едно што ќе лета надвор, во ова второво имаше само две-три хартивчиња кои и онака не тежеа многу. Единствено решение е да си купам мала ташна во која и да сакам нема да можам да напикам се. [sm=zmeden.gif]


ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

тежи,тежи се и сешто има по неа,еве сега си најдов една јаболка во неа,пробав да ја изедам,ама целата примила мирис на парфеми и козметика(којзнае од кога ми е во ташна) ,па ништо работа,ја фрлив


ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Леле жениии сите исти, само влечкаме се и сешто. Џабе не рекле, во женска ташна има се, освен еден збор со три букви: РЕД. [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Што носите во чантата во моментов? (23.10.2013 15:50:16)

Моментално имам новчаник, полнач за мобилен, дезодоранс, улошки, чадор, клучеви, слушалки за мобилен, некоја брошура, количка од син ми и верувале или не, чорапчиња! Бог знае како дошле таму, гарант детево ми ги пикнало :)))))




Страница: [1] 2   Следна страница >   >>