Дали во текот на доењето алергените од храната преминуваат во млекото? (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Доење и дополнување на доењето



Порака


caciana -> Дали во текот на доењето алергените од храната преминуваат во млекото? (12.6.2013 10:00:40)

Што мислите дали додека го доите бебето алергените преминуваат во храната?
На пример доколку јадам јагоди...дали има шанса бебето да биде алергично на нив и кај него да настане алергиска реакција?[sm=zmeden.gif]




deluxe -> RE: Дали во текот на доењето алергените од храната преминуваат во млекото? (12.6.2013 10:04:09)

преку доењето многу материи преминуваат преку млекото кај бебето(пр никотин кофеин)ноникогаш не сум помислила за алергените,можно е!!




caciana -> RE: Дали во текот на доењето алергените од храната преминуваат во млекото? (12.6.2013 10:06:54)

Јас имам слушнато дека има шанса да преминат алергени ...на пример од јагоди или пак риба и др . вид на храна која може да предизвика алергија.[sm=zmeden.gif]




Dreamline -> RE: Дали во текот на доењето алергените од храната преминуваат во млекото? (12.6.2013 10:26:39)

DA Moze !!!




topce -> RE: Дали во текот на доењето алергените од храната преминуваат во млекото? (12.6.2013 10:34:44)

за време на доење забрането од педијатар ми беше цитронско овошје, ананас и морски плодови.речна или езерска риба смеев да јадам




Страница: [1]