Секс за манипулација (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Сексуалност



Порака


vezilka RR -> Секс за манипулација (11.6.2013 23:24:37)

Насловот е јасен. Само да напоменам се однесува на паетнерот а не на кого годе [sm=jezicek.gif] Дали мекогаш за добиете нешто или истерате по ваше, употребувате метод секс? И што мислите, кој тоа го прави почесто, женитњ или мажите?




niki -> RE: Секс за манипулација (11.6.2013 23:30:48)

ne, ne palat takvi finti kaj mazle, a bogami ni kaj mene
sek si e za seks, za drugite raboti se borime so argumenti, kavgi, lutenki, inaetenje, svasta nesto[sm=smiley36.gif]

a koj poveke se koristi so metodava, paaaaaa zenite
ne znam ama zenite mi se pomanipulatorki




Палешка РР -> RE: Секс за манипулација (11.6.2013 23:42:23)

Мислам дека мм тоа го прави, ама не сум обрнала внимание.
Изгледа ретко е.




Snowhite RR -> RE: Секс за манипулација (11.6.2013 23:53:41)

Што знам, мислам дека не сум го употребила до сега, а ни тој




Goddess* -> RE: Секс за манипулација (12.6.2013 9:45:15)


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Насловот е јасен. Само да напоменам се однесува на паетнерот а не на кого годе [sm=jezicek.gif] Дали мекогаш за добиете нешто или истерате по ваше, употребувате метод секс? И што мислите, кој тоа го прави почесто, женитњ или мажите?


Mesto manipulacija,jas go vikam "noken sudija" [sm=smiley36.gif]...ali u sekoj sluchaj ne sakam nitu pak koristam vakov ili slichen vid na manipulacija




Bethany -> RE: Секс за манипулација (12.6.2013 9:50:30)

Не го користам како метод на манипулација. А ниту мм.
Тоа ми дојде некако скроз изврнуто.




Annet -> RE: Секс за манипулација (12.6.2013 9:54:18)

Toa mislam oti poveke svalerkite go kosristat haha.Do sega ne,i mislam deka nikogas nema da mi se sluci ima i drugi nacini da se dobie nestoto hahahhha,ponormalni




vezilka RR -> RE: Секс за манипулација (12.6.2013 10:03:54)

Богами мене ми пали..и досега го имам уптребено неколку пати [sm=smiley9.gif]




JovanaJ -> RE: Секс за манипулација (12.6.2013 10:06:40)

Mislam deka mnogu seriozno go zemavte poimot "manipulacija. Toa ne znaci deka ne go pocituvate partnerot i deka namerno vrsite nekakva manipulacija...
Jas veruvam deka site od nas go pravat toa, svesno ili ne svesno.
I se soglasuvam so Vezilka, mnooogu pali, uspeva sekogas!!!! [sm=bravo.gif]




sandriana RR -> RE: Секс за манипулација (12.6.2013 10:12:01)

Сметам дека жените го користат "методов" почесто, и дека има и те како ефект, иако се зависи од карактер на партнерите.
Во мојот случај, не ни е соодветен, кај нас палат други финти [sm=smiley36.gif] - кој е поснаодлив и поаргументиран став , тој победува.




vezilka RR -> RE: Секс за манипулација (12.6.2013 10:21:48)

Хе, хе а мислите жените почесто го упетрбуваат?




JovanaJ -> RE: Секс за манипулација (12.6.2013 10:28:30)

Da, mislam deka zenite pocesto go upotrebuvaat.
No da naglasam na primer deka kaj mene uspeva no samo koga se raboti za ne tolku vazni prasanja, poveke sekojdnevni, na pr. da go "nateram" nesto da napravi. Koga se raboti za pokrupni odluki, sekogas argumentite se tie sto preovladuvaat.




vezilka RR -> RE: Секс за манипулација (12.6.2013 10:32:45)

Е добро, не стаивме граница за важни и не важни работи. Во крајна линија, манипулација си е манипулација [sm=jezicek.gif] Се шалам.




temjanuska75 -> RE: Секс за манипулација (12.6.2013 11:59:05)

И јас се согласувам дека жените повеќе го користат сексот за манипулација, затоа што знаат колку тоа им значи и им е битно на мажите, а и да не се мачат да се објаснуваат, полесниот пат го бираат[sm=smiley36.gif].
Јас многу ретко манипулирам на овој начин[sm=smiley1.gif]




deluxe -> RE: Секс за манипулација (12.6.2013 12:03:17)

зависи од ситуацијата,ако не сум лута да го користам,а ако сум лута нема шанси да ме допре некој [sm=smiley36.gif] тогаш ржам ррррррр...[sm=hudicek1.gif]




Страница: [1]