Креативна игра на подароци со ЛИНО (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Рингераини подароци



Порака


Felly RR -> Креативна игра на подароци со ЛИНО (1.4.2013 12:31:36)

Нова игра на подароци од ЛИНО





Лино рецепт на месецот

Од денес стартува нова игра на подароци „Лино рецепт на месецот.“ Па ајде мамички, да се активираме малку и во кујната. Се што треба да направите е да ни испратите некој рецепт кој ќе има барем една состојка од производите на Лино, сликајте и испратете и слики - колку повеќе слики - толку повеќе поени.

ТУКА ги имате правилата на играта.

Па ајде, мамички, ги чекаме вашите рецепти!!!




deluxe -> RE: Лино рецепт на месецот (1.4.2013 12:37:22)

Jas veke isprativ recept (i toa prva hehehehehhe ke si baram nagrada za toa!!) GLASAJTE ZA MOJOT RECEPT!!
TOA E OMILENOTO JADENJE NA SIN MI [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Палешка РР -> RE: Лино рецепт на месецот (1.4.2013 13:44:47)


ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe

Jas veke isprativ recept (i toa prva hehehehehhe ke si baram nagrada za toa!!) GLASAJTE ZA MOJOT RECEPT!!
TOA E OMILENOTO JADENJE NA SIN MI [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Јас ти дадов 3 ѕвездички [sm=bravo.gif]

Ајде мамички, покажете ја својата вештина [sm=duda.gif]




zzaa -> RE: Лино рецепт на месецот (1.4.2013 14:05:52)

deluxe glasav i jas.
Jas do sega nisto i nemam dadeno na kerka mi od Lino,ne sum pravela kasicki so medolino,cokolina kako se vikat,neznam kako se pravat,pa zatoa nema da objavam recept,ke cekam vie da objavite i ke glasam za site[sm=smiley36.gif]




deluxe -> RE: Лино рецепт на месецот (1.4.2013 16:28:45)


ИЗВОРНА ПОРАКА: zzaa

deluxe glasav i jas.
Jas do sega nisto i nemam dadeno na kerka mi od Lino,ne sum pravela kasicki so medolino,cokolina kako se vikat,neznam kako se pravat,pa zatoa nema da objavam recept,ke cekam vie da objavite i ke glasam za site[sm=smiley36.gif]




eeej golema greska ti e sto ne si dala lino,sin mi go jade od 5 meseci do sega ima probano mnoogu vkusovi no cokolino i frutolino ni se the best!! probaj mn se vkusni pa i nie porasnavme so niv jas barem so cokolino sum izrasnala.
BLAGOARAM STO GLASAVTE [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




deluxe -> RE: Лино рецепт на месецот (1.4.2013 16:31:26)

Zzaa ete probaj go mojot recept mnoogu e vkusen




Carrie RR -> RE: Лино рецепт на месецот (1.4.2013 18:06:48)


ИЗВОРНА ПОРАКА: zzaa

deluxe glasav i jas.
Jas do sega nisto i nemam dadeno na kerka mi od Lino,ne sum pravela kasicki so medolino,cokolina kako se vikat,neznam kako se pravat,pa zatoa nema da objavam recept,ke cekam vie da objavite i ke glasam za site[sm=smiley36.gif]


zzaa види колку прелози има тука http://www.ringeraja.mk/lino-kujna/lino-recepti ...ајде пробај нешто да направиш :)




Палешка РР -> RE: Лино рецепт на месецот (2.4.2013 12:32:20)

Само три домаќинки имаме на форумов? [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]

Ајде жени покажете ги вашите квалитети [sm=smiley36.gif]




Pepelaska * -> RE: Лино рецепт на месецот (2.4.2013 12:38:36)

Модератори имаат право ?[sm=smiley2.gif]




Палешка РР -> RE: Лино рецепт на месецот (2.4.2013 14:03:39)

Да да, модераторите имаат право.
Само вработените во Рингераја и Лино немаат право на учество.




Snowhite RR -> RE: Лино рецепт на месецот (2.4.2013 22:58:25)

А што кога рецептот е превземен?




deluxe -> RE: Лино рецепт на месецот (2.4.2013 23:29:15)

Bi trebalo toa da se regulira ne bi bilo fer i korektno kon tie sto se potrudile da smislat i da napravat nekoj recept,a nekoj na gotovo da s i pomini.si vikam ima nekoj sto go kontrolira toa[sm=smiley1.gif]




Carrie RR -> RE: Лино рецепт на месецот (3.4.2013 10:51:12)

Не можеме во целост да го контролираме преземањето. Ставени се и Лино предлог рецепти во рубриката и во ред ќе биде доколку некој навистина проба да ги направи. Но само да го препише рецептот, не е во ред. Регулираме неправилности колку можеме и отворени сме за забелешки и предлози, затоа е и темава тука [sm=smiley1.gif]




Snowhite RR -> RE: Лино рецепт на месецот (3.4.2013 15:07:31)

Епа јас колку што можев да забележам два рецепти се препишани/преведени и тоа заедно со сликите




deluxe -> RE: Лино рецепт на месецот (3.4.2013 18:21:23)

[sm=smiley13.gif] ne e fer,lesno e da se prepise ,fintata e da bideme kreativni vo kujnata,da kombinirame vkusovi,da sozdavame novi recepti,pa makar i amaterski fotografii da stavime,bitno e sto se licno nasi i receptot da e nas izum[sm=smiley13.gif]




Палешка РР -> RE: Лино рецепт на месецот (5.4.2013 10:34:10)

Па ајде тогаш со гласање да ги избереме најкреативните, оние кои мајките ги измислиле сами.
Дали сите гласавте?

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




emidz -> RE: Лино рецепт на месецот (8.4.2013 13:41:35)

Мајка ми се спрема, ќе прави благо од корнфлекс, многу лесни за правење а сите се дават во нив :)
Сега лино имаат и корнфлекси и житарици, баш ќе пробаме со тие како ќе излезе




Felly RR -> RE: Креативна игра на подароци со ЛИНО (11.3.2014 10:14:31)

Мечето ЛИНО повторно ни доаѓа со многу подароци за нашите креативци. ФОтографирањјте го вашето детенце со креативни ЧОКО мустаќи и производот ЛИНО ЧОКО ДРИНК, и објавете ја вашата фотографија ТУКА. Првите 50 автоматски добиваат лино мече, а од 24 март ќе има гласање за накреативната фотографија. Фотографијата со најмногу гласови ќе добие ТАБЛЕТ.
Во галеријата на фотографии веќе има објавени 15 фотографии, побрзајте да бидете во првите 50!!! [sm=kuza.gif][sm=kuza.gif][sm=kuza.gif]




Страница: [1]