RE: Зимски обувки и јакна (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опрема



Порака


elenak -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 11:44:09)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Eve gi nasite cizmi, imame krem, sivi i nebesno plavi toplinki vakvi.

[image]http://www.clothingattesco.com/content/ebiz/clothingattesco/invt/kg222267/kg222267_pl.jpg[/image]

Многу ви се, дајте ни едни [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Кај ги најде Иканке, многу се убави?




Ring -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 12:00:12)

Ikana epten se ubavki , ama epten...od kade vi se ?
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Eve gi nasite cizmi, imame krem, sivi i nebesno plavi toplinki vakvi.

[img]http://www.clothingattesco.com/content/ebiz/clothingattesco/invt/kg222267/kg222267_pl.jpg[/img]





kikicka -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 12:12:35)

Верувај јас не се каам за одлуката што ја донесов за тие чевли- чизми. Ем меко ем сепак има некоја стабилност детето , за да осети цврста подлога а и да се научи да оди во чевла. Пошто сепак после кога ке почне убаво да оди , по црстите нема да му бидат згодни, а вака се прави баланс.
Овие се од Фродо, а и сите чевли на Л и ги купувам од Фродо најубави ми се, анатомски!
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Па добро ние уште не одиме, чизмите само колку да ни е топло. За паткање патичиња (кога ќе најдам).
А кикичке ептен се убави првите чевли на Л, ама јас пак цело време барам тие за одење да се меки скроз и да немаат никаква гума доле а ти викаш во тие проодела [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ако можеме во вакви тогаш да си купиме. И ние имаме скоро 11 месеци.






Ikana -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 12:39:00)

Ke ve razocaram, ne se od tuka od MK, tuku od stranstvo, no gi ima i vo H&M vo Grcija ako vi e poprakticno da gi kupite tamu, do 10 evra se najmnogu.




elenak -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 12:46:02)

А овие и ги пробав пред некој ден. Леле колку беше смешна, маваше со ногата како да сака да ја извади чизмата[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ептен се штосни, не беа ни скапи ама многу тешки беа некако, а и почнуваа од бр.20.
[img]http://www4.slikomat.com/11/1114/f1i-3442-5.jpg[/img]
Сепак ќе почекаме до следната година, а сега трк во H&M да си купиме како на Мимче топлинчињата [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Pepelaska * -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 14:13:08)

Ја годинава не планирам да купам чизми освен ако не најдам некои пошироки така пообични и секако поевтини колку за на снег.Лани два пара за џабе купив, за украс си стојат никако не ги сакаше да ги обуе.
А јакна мора зимска да купам само се мислам дали двбоделен скафандер или некое бундииче , сега имаме едно ама за понатака ке му биде ладно.




penelopa -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 16:14:45)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Ke ve razocaram, ne se od tuka od MK, tuku od stranstvo, no gi ima i vo H&M vo Grcija ako vi e poprakticno da gi kupite tamu, do 10 evra se najmnogu.

Potočno 7,95€ [sm=smiley1.gif] mnogu se slatki.
Jas mu zemav vakov dolen del na sin mi

Од модератор: Линкот за сликата е избришан затоа што беше невалиден. Пробајте повторно да ја најдете сликата.




Maca25 -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 21:18:48)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Eve gi nasite cizmi, imame krem, sivi i nebesno plavi toplinki vakvi.

[img]http://www.clothingattesco.com/content/ebiz/clothingattesco/invt/kg222267/kg222267_pl.jpg[/img]

Нина имаше исти вакви. тие и беа првите чизмички. И ги чувам уште.

А вакви слични има во Џамбо. Ние и имаме уште едни купено од Џамбо на Н., од мерак и ниту еднаш не и ги облековме.




Kockicka -> RE: Зимски обувки и јакна (15.11.2012 14:21:14)

Receno storeno si otidov jas deneska vo Lidel i kupiv na gospozata jakna za 15 evra [sm=smiley36.gif] a za tie od 3000- 4000 ke si poceka koga barem ke moze 2 sezoni da mi ja nosi ovaa sekako ke bide za ovaa samo odnosno za nekolku pati da se oblece. A sto sum najsrekna ne e rozeva imase crvena i siva i jas ja zemav sivata [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]




mila28 -> RE: Зимски обувки и јакна (26.11.2012 11:55:28)

Kako ste zadovolni od froddo paticinja, kondurcinja? Se mislam dali da mu kupam nike patiki visoki kozni ili nekoi kondurcinja na froddo, imaat interesni..megutoa tvrdi-kruti mi se nakako..neznam sto e popametno..inace sin mi napolni 11m i proode pred 1 mesec a sega s eopusti poveke..megutoa sepak ne e bas stabilen kako sto treba...pa se mislam koii s enajdobri [sm=zmeden.gif] Inace si ima patiki addidas 22 brojce so koii si odi bez problem..megutoa za zima ne se bas. Pls hellppp




Andriance -> RE: Зимски обувки и јакна (26.11.2012 12:48:38)


ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

Kako ste zadovolni od froddo paticinja, kondurcinja? Se mislam dali da mu kupam nike patiki visoki kozni ili nekoi kondurcinja na froddo, imaat interesni..megutoa tvrdi-kruti mi se nakako..neznam sto e popametno..inace sin mi napolni 11m i proode pred 1 mesec a sega s eopusti poveke..megutoa sepak ne e bas stabilen kako sto treba...pa se mislam koii s enajdobri [sm=zmeden.gif] Inace si ima patiki addidas 22 brojce so koii si odi bez problem..megutoa za zima ne se bas. Pls hellppp


Ллелеллеле знам дека сум оф топик...ама ние на 14м..носиме 21 [sm=zmeden.gif]




arh_diz -> RE: Зимски обувки и јакна (26.11.2012 12:59:44)

Ubavi cizmi se tie sto gi ima postaveno elenak na adidas do -15 moze na ladno so niv:).Meki se i ne se teski , vie ste sega vo faza na prooduvanje?Cizmicki se kupuvaat plus 2 broja , bidejki se nosat podebeli corapcinja




Calypso -> RE: Зимски обувки и јакна (26.11.2012 13:10:08)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

Kako ste zadovolni od froddo paticinja, kondurcinja? Se mislam dali da mu kupam nike patiki visoki kozni ili nekoi kondurcinja na froddo, imaat interesni..megutoa tvrdi-kruti mi se nakako..neznam sto e popametno..inace sin mi napolni 11m i proode pred 1 mesec a sega s eopusti poveke..megutoa sepak ne e bas stabilen kako sto treba...pa se mislam koii s enajdobri [sm=zmeden.gif] Inace si ima patiki addidas 22 brojce so koii si odi bez problem..megutoa za zima ne se bas. Pls hellppp


Ллелеллеле знам дека сум оф топик...ама ние на 14м..носиме 21 [sm=zmeden.gif]



Е што се секираш? Мислиш дека му е мала ногата, или што? Син ми има 20 месеци, носи бр. 21, ама гледам дека уште малку ќе бидеме точна 22. Тоа е нели генетика, висина, ова, она... ич да не му се секираш, сите се различни, ако правилно се развива ноџето, нема гајле.

Што се однесува до темата, мм му купи на малиов јакна од Зара (не е од Мк), супер е за зима, ама ми се чини нема многу да ја искористиме, досега два пати ја облековме. А јакната е многу убава, внатре е фатирана, и држи ептен топло. Овде се 2700 ден истите јакни, а мм ја купи за 1500 ден. А што се однесува до зимски обувки, не сме купиле и не планираме, нема да има потреба, доволни се двата пара патики што ги има, и еден пар чевли, па мислам со нив ќе ја истераме зимава.




Ikana -> RE: Зимски обувки и јакна (26.11.2012 13:20:20)

И моја М носи многу мал број, уште е 19, а има скоро годинка.




lilicka -> RE: Зимски обувки и јакна (26.11.2012 13:24:49)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Eve gi nasite cizmi, imame krem, sivi i nebesno plavi toplinki vakvi.

[img]http://www.clothingattesco.com/content/ebiz/clothingattesco/invt/kg222267/kg222267_pl.jpg[/img]

Nie imame vakvi vo sekakvi boi... ama kolku sto znam ovie ne se cizmi tuku tolinki za vo soba ako ne se lazam[sm=jezicek.gif]
Tuku kaj moze da najdam nekoj cizmi gumenki vnatre so postavka mi trebaat za na sneg?
Imame obicni od Kegi i edni od H&M ama se somnevam deka ke ni propustaat???




Ikana -> RE: Зимски обувки и јакна (26.11.2012 13:27:52)

Фала Лиличка поубави да си купите[sm=jezicek.gif] Мене ортопед ми кажа вакви и јас си го послушав, доле се гумирани и не пропуштаат вода ако прооди М зимава[sm=smiley36.gif]




Beatris -> RE: Зимски обувки и јакна (26.11.2012 13:43:01)

Па не би рекла дека се топлинки [sm=smiley36.gif] Дефинитивно не се за во снег, ама топлинки не се. Има вакви слични и топлинки за низ дома, па веројатно нешто сте помешале. Плус за непроодено дете се работи, што да и облече чизми со 3 цм
ѓон за да и личат убаво со аутфитот? Или?...




AnnaMolly RR -> RE: Зимски обувки и јакна (26.11.2012 14:04:43)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR

Ллелеллеле знам дека сум оф топик...ама ние на 14м..носиме 21 [sm=zmeden.gif]


Филип на 16 месеци носеше 21, на 19 месеци 22, а сега на 2,5 години носи 25 или 26, зависи од калапот. Ама не дека му е голема ногата, туку дека има висок рис и сите обувки според тоа ги купуваме. Мали се уште, ноџето ќе им се стабилизира со раст кога ќе потпораснат.




Ljubovce -> RE: Зимски обувки и јакна (8.12.2012 12:28:10)

Epten sum na misla i zatoa ke pobaram sovet od iskusnime mami,sin mi odi veke 1 mesec neznam kakvio cizmi da mu kupam za zimava,si najdov edni sto mnogu mi se svigaat vo prodavnicata na geox,megutoa nekako mi se mnogu tvrdi i visoki se nad gluzd,e sega jas sakam da mi bide i za sneg i za zimovanje i.t.n.
mi treba sovet od vase iskustvo dali bi mu bile udobni za nosenje takvi poteski cizmicki,i sto im oblakavte vie na ovaa vozrast,iamme 13.5 meseci.
fala viiii...[sm=smiley1.gif]




Bethany -> RE: Зимски обувки и јакна (8.12.2012 12:53:05)

Јас му земав на моето синче (скоро 15 месеци) едни како чизмички од Пеко. Многу убави се и меки. Многу помеки и полесни од патиките Полино што ги имаше. И гледам дека со леснотија ги прифати. Затоа гласам за некои лесни обувки, да не се тешки, едвај нозете да ги влечат, па уште и по снег, ќе им е тешко. Не знам, тоа по некое мое размислување.




amateuress -> RE: Зимски обувки и јакна (8.12.2012 12:54:49)

девојчиња, ај кажете од каде да купам убава топла јакна за момче од 2 годинки, некој среден квалитет, ама да не е многу скапа? до 2000 мкд, на пример




amateuress -> RE: Зимски обувки и јакна (8.12.2012 12:57:55)

и јас зедов од пеко, имаше попуст и купив од ланска колекција, па ми дојдоа 1,600 ден, а се од природни материјали и водоотпорни, сега уште убава јакничка да му најдам и спремни сме за зима.
и да, ако знаете од кај да купам ракавички со споени прстиња, mittens, пишете, син ми е заљубен во ланските, по цел ден шета со нив ама му се мали, едвај му ги ставам




Bethany -> RE: Зимски обувки и јакна (8.12.2012 14:45:12)

Amateuress, имаш во Сити мол во продавниците јакни за дечиња и јас кога гледав сите беа околу таа цена, во сите продавници. Му земав на син ми уште пред некој месец и е убава, лесна јакна а топла. Тогаш кога гледав имаше доста избор по продавниците, ке прошеташ и ќе најдете нешто за ваш вкус.

А за ракавиците не знам, сигурно исто таму можеш да најдеш.




Ljubovce -> RE: Зимски обувки и јакна (8.12.2012 14:59:20)

Jas mu zemav od zara od gr ubava topla mont jaknicka,e tamu bese 20 evra a sega gledam ja donele i ovde 1500 den ama sum prezadovlna,sal i rakavici zemav od okaidi mnogu ubavi,uste cizmicki da zememe i spremni sme za snegce :)
isto i za broj neznam koj da zemam,on nosi veke 22 cizmi dali da bidat 23 ili 24 [sm=zmeden.gif]
bas ke odam i do peko da vidam sto ima tamu zaboraviv da velzam...




miana -> RE: Зимски обувки и јакна (25.12.2012 21:55:04)

Vo outletot kaj Boris Trajkovski ima detski cizmi maski i zenski ( plavi i rozevki ) za sneg - ADIDAS po 1490 denari. Ima detski broevi koi zapocnuvaat od broj 21. Jas na mojata cuca ( 1 god ) i kupiv od rozevkite- utre vi stavam slika..




Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>