RE: Дали доцните? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие



Порака


lilicka -> RE: Дали доцните? (15.3.2013 10:53:00)

Не....скоро никогаш до сега немам задоцнето а многу ме нервираат луѓе што доцнат!




Mihaela 2010 -> RE: Дали доцните? (17.3.2013 19:49:50)

Nikogas nikade nemam zakasneto. Ili sum na vreme ili pred vreme, ama zatoa mm da go iznaceka covek .




Annet -> RE: Дали доцните? (18.3.2013 9:31:19)

не,никогаш никаде не сум задоцнила,искрено многу ме нервираат таквите луѓе,излегуваат во часот кога треба да се најдеш..и уште кога ќе стаса вели -многу ли ме чекаше хаххаа..тоа е....




AnnaMolly RR -> RE: Дали доцните? (18.3.2013 9:53:57)

Не, не доцнам. Само во исклучителни ситуации ако на пример заглавам во сообраќај. Ама намерно, од мрза да се спремам или не знам таму што, никогаш не ми се случило да доцнам.
А имам две-три другарки кои ако треба во 20:00 некаде да се чекаме, тие во 20:10 тек ќе почнат да размислуваат што да облечат. Ова за мене е тотално непростиво и крајно безобразно, покажува непочитување спрема оној кому му доцните.




zzaa -> RE: Дали доцните? (18.3.2013 11:39:32)


ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe

nikogas! sekogas sum 5 min.porano od dogovorenoto,mrazam nekogo da cekam mozebi poradi toa sum tocna


isto




rina13 -> RE: Дали доцните? (18.3.2013 15:36:16)

Ne docnam,ili na vreme ili porano idam bilo kade.Kako I site lugje na planetava,mrazam da chekam.




vezilka RR -> RE: Дали доцните? (18.3.2013 16:18:18)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Не, не доцнам. Само во исклучителни ситуации ако на пример заглавам во сообраќај. Ама намерно, од мрза да се спремам или не знам таму што, никогаш не ми се случило да доцнам.
А имам две-три другарки кои ако треба во 20:00 некаде да се чекаме, тие во 20:10 тек ќе почнат да размислуваат што да облечат. Ова за мене е тотално непростиво и крајно безобразно, покажува непочитување спрема оној кому му доцните.


Хе,хе..абе јас скоро стално каснамм, ама не е дека доцна почнувам со спремањето. БАш дека знам, и дека знам коку време ми треба да се спремам, почнувам да се спремам дури и порано. Арно ама јас не знам каде ми оди времето. И често пати ми се случувааат невозможни работи. Еднаш кога класниот во средно ми се закани дека ако другиот ден не стигнам на време сите изостаноци ќе ми ги пише неоправдани и автоматски ќе ме избркаат оед школо. И јас другиот ден излегов од дома еден саат пред да почнат часовите. И што се случи, автобусот се расипа, во другио во кој се качив, ме сврте по друга машшута, и се симнав на погрешна станица од која имав повеќе да пешачам, и пак закаснив..леле кога ќе ми текне колку ми се дереше кутрио чпвек. Затоа најубаво ми беше кога се договаравме со мажле, јас каснам, тој касни..ние договорени на пример во 8, накај 9 ќе се најдевме [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Bilence2 -> RE: Дали доцните? (19.3.2013 2:25:26)

Hehe, ste si se nasle:)
Za prviot del od tvojot post se naogam i jas vo taa prica. Ednostavno kolku porano i da pocnam da se spremam pak bi zadocnila, bas kako tebe, ne znam kade mi odi vremeto.
A ne e namerno, ne sakqm da docnam i mnogu loso se custvuvam koga ke zadocnam, imam strashna griza na sivest i imam custvo deka na lugeto sum im zgresilw. No toa bi reila deka se granici so bolest;dijagnoza.




Bethany -> RE: Дали доцните? (11.6.2013 18:57:11)

Не, никогаш.
Секогаш сум на време, и ме нервира кога некој нон-стоп доцни. Тоа ми дојде како непочитување на моето лично време и посветеност. [sm=zmeden.gif]




moni teo -> RE: Дали доцните? (11.6.2013 20:17:44)

kako moma ic ne docnev ali sega kak mama da skoro sekogas [sm=smiley36.gif]




deluxe -> RE: Дали доцните? (11.6.2013 20:20:40)

nikogas,mrazam koga nekoj docni




caciana -> RE: Дали доцните? (11.6.2013 20:56:52)

да понекогаш ми се случува да задоцнам,




Octavia -> RE: Дали доцните? (11.6.2013 21:51:52)

Порано си знаев да си доцнам секаде, ама откако се вработив, а работата ми беше таква што не беше можно да задоцниш си го фатив редот секаде да одам дури и пред време.




niki -> RE: Дали доцните? (11.6.2013 21:54:38)

jas docnam onamu kade ne mi se odi, onamu kade mi e znacajno da bidam i pred vreme sum




kapina -> RE: Дали доцните? (11.6.2013 21:59:31)

retko




Палешка РР -> RE: Дали доцните? (11.6.2013 22:00:13)

На работа редовно доцнам, среќа што за тоа не е многу строго




bucko mal -> RE: Дали доцните? (11.6.2013 22:41:30)

stram mi veke, e na shkolo sekoj den docnam[sm=zmeden.gif]




sandriana RR -> RE: Дали доцните? (11.6.2013 23:16:58)

Многу ретко. Не сакам доцнење -ни да ме чекаат, ни да чекам




Mila mamicka -> RE: Дали доцните? (22.8.2014 11:24:10)

Откога знам за себе, никогаш никаде не доцнам. И многу ме нервираат луѓе што доцнат, го толкувам тоа како непочитување кон мене и кон моето време. Како што можам да стигнам јас на договореното место во точно време, така може и другата личност. Само треба да се организира во спремањето. А најмногу се нервирам пак, кога ќе се појават, па дури се и насмеани, како ништо да не било, па не се ни извинуваат. Е тоа стварно ме вади од такт.




Defne90 RR -> RE: Дали доцните? (27.8.2014 10:19:35)

Знам и тоа многу убаво знам да доцнам и тоа ги нервира сите а посебно маж ми.И така не ретко се случува да одиме некаде и јас да доцнам и тој да ме остави.И така после мора да одам сама.Ама никако да си ја изгубам таа лоша навика.Постојано си викам има време и кога ќе видам нема веќе време и трчам буквално низ дома.




miana -> RE: Дали доцните? (27.8.2014 11:15:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bububebe

Никогаш! Секогаш пред време сум на договорено место

isto

Никогаш,никогаш не каснам, секогаш сум пред време и мразам луѓе што постојано ми каснат..Едноставно не ги сакам [sm=hudicek1.gif]




Dilina -> RE: Дали доцните? (9.9.2014 17:53:37)

Многу внимавам кога се договарам за видување или кафе со другарки пријателки итн... а и бргу се спремам за излегување, но и друштвото ни е поголемо и флексибилно, така да не се договараме во точно време туку секогаш околу .. ..
А за на закажано или нешто побитно мразам да доцнам, поготово највеќе мразам кога каснам на работа (а се случува мн ретко) и тогаш мислам дека ги добивам најјаките тахикардии во животот [sm=smiley36.gif]




Felly RR -> RE: Дали доцните? (9.9.2014 18:46:26)

Ептен, ептен ретко ми се случува да задоцнам, и тоа 15 мин максимум. А познавам и луѓе што стандрард си доцнат по минимум пола саат, а некогаш и повеќе. Ама си ги научив, и веќе не ми смета.




caciana -> RE: Дали доцните? (21.11.2014 7:38:58)

Docnam I toa mnogu.Ne po moja vina[sm=smiley36.gif]Se togas pred izleguvanje nesto ke mi tekne deka sum zaboravila,ili vo WC DA se sredam I SL.ama Mora DA zakasnam[sm=smiley36.gif]




Anuska14 -> RE: Дали доцните? (21.11.2014 8:30:49)

Никогаш ама баш никогаш не доцнам и кога доаѓам со автомобил и кога сум со јавен превоз и искрено многу се нервирам со луѓето кои доцнат. А за жал 80% од моите пријатели вклучувајќи го и мм доцнат.[sm=smiley13.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>