RE: Што ви пречи во домот и што би промениле? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> Дом



Порака


bucko mal -> RE: Што ви пречи во домот и што би промениле? (13.9.2014 13:45:20)

Napravivme dosta promeni vo nashiod dom poslednive mesesi.Prvo kupivme sedmoset_,nova kujna,nekoi promeni vo kopatiloto I toaletite.
Nadvor napravivme bezbedna ograda I sega sum raat pusti deca nadvor I ic ne gi mislam,nemozat vrata nikako da otvorat.Preokupirani sme sega I so ureduvanje na dvorot,farbanje,sadenje cvekija. E,sledno e d
etskata soba na malovo da se sredi. Sakam I nekoj ukrasi da si kupum,sliki ili nesto slicno-mislam kompletna nova dekoracija I da gi isfrlam I tie nekoi stari raboti sto ostanaa po doma.




Snowhite RR -> RE: Што ви пречи во домот и што би промениле? (14.9.2014 23:42:08)

Кујната, сакам нова кујна, односно оваа е само приврмена со неколку основни елементи, а исто и тоа што детската соба ја користиме како помошна, ама за брзо планираме нова, баш пред некој ден разгледувавме. Е сега ми смета што детската е тесна, а долга и што има врата т.е. се влегува од нашата спална соба, ама тоа веројатно нема изгледи сега засега да се промени




marchi -> RE: Што ви пречи во домот и што би промениле? (8.3.2016 20:01:52)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Мене најмногу ми пречат алиштата облечени по еднаш што не се ни за перење,ни за во плакар и се расфрлаат на секаде и ме полудуваат.

temava mi se dopadna mnogu a za citiranovo potpisuvam. ama si najdov resenie [sm=bravo.gif] si kupiv plasticni fioki i vo niv gi stavam onie koi se noseni a ne se za perenje.a za promeni...ponekogas sakam se od temel da promenam,ne za drugo tuku promenite vo kujkata vlijaat vrz harmonijata i raspolozenieto na semejstvoto.




bucko mal -> RE: Што ви пречи во домот и што би промениле? (9.3.2016 11:04:46)


Nema kraj, se nesto mi prechi[sm=smiley1.gif] toa e stara kuka. Stignavme do sobata na golemiot sin, momentalno ja krechime i mu kupivme novi raboti sto se potrebni za detska soba.
Sledno e kupatiloto, nesto go potsrediv ama ne go biva ke treba od koren da se renovira.




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]