RE: Понуда за пријателство на РР (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Дружби, случувања



Порака


niki -> RE: Понуда за пријателство на РР (13.3.2013 21:58:06)

bidejki jas veke neznam koj se mi e prijatel, dodavajte me koj me nema na lista
cekam potvrda od nekoi RR i toa neznam od koi da gi prozivam
trk site vo moja ringeraja




Cipi Ripi -> RE: Понуда за пријателство на РР (13.3.2013 22:05:43)

Миана ти пратив покана. Праќам сега и на други. Туку сега кажете како се прифаќа, каде е тоа. темјанушка да ти пратам јас на тебе.




temjanuska75 -> RE: Понуда за пријателство на РР (13.3.2013 22:09:53)

Ципи Рипи ти пратив, ники ми е пријателка и сега сите трк во мојарр и таму се е укочено, [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]Полека не се гурајте има место




Палешка РР -> RE: Понуда за пријателство на РР (14.3.2013 7:17:16)

Потсетување на оваа опција

Сега испратив неколку покани




Палешка РР -> RE: Понуда за пријателство на РР (15.3.2013 9:42:59)

babyhope, Tanjicka, prifatete ponuda




Gwendolin -> RE: Понуда за пријателство на РР (15.3.2013 10:20:07)

И јас праќам кој го немам за пријател,ама некои не наоѓам. Ципи рипи зошто не можам да те најдам[sm=zmeden.gif] ?




Cipi Ripi -> RE: Понуда за пријателство на РР (15.3.2013 10:33:40)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Gwendolin

И јас праќам кој го немам за пријател,ама некои не наоѓам. Ципи рипи зошто не можам да те најдам[sm=zmeden.gif] ?


Не знам, некои не ги наоѓа. Ти пратив јас




SandraRo -> RE: Понуда за пријателство на РР (16.3.2013 13:30:52)

Jas nemozam nilogo da dodadam nitu pak imam nekoja od vas za prijatelka pobarav nekolku ama nemozam da gi najdam snowhite ja najdov i mislam deka i pustiv ama neznam sto e posto sum od mob neznam ni sto e ni kako e :((((




Melanija RR -> RE: Понуда за пријателство на РР (16.3.2013 13:54:28)

SandraRo ти побарав пријателство и кај мене некогаш зеза и пишува нема резултат




SandraRo -> RE: Понуда за пријателство на РР (16.3.2013 14:12:56)

Ee super fala ,da kaj mene kaj site so gi pobarav napisa nema rezultati samo kaj snowhite....fala mnogu :**




SandraRo -> RE: Понуда за пријателство на РР (16.3.2013 14:18:35)

Sega pak nemozam da te prifatam :((( of leleee




Admin -> RE: Понуда за пријателство на РР (12.6.2013 19:04:09)

Се известуваат сите корисници кои ја користеле оваа опција при што ги избришале старите пријателства и повторно ги додале истите, со цел да добијат 30 поени, дека поените ќе им бидат избришани. Поените ќе им бидат избришани и на тие што го прифатиле пријателството. Тимот од Словенија кој ги контролира неправилностите во играта испрати список до Македонија кои корисници го направиле тоа. Истите ќе бидат опоменети по пат на ПП.
Ако продолжат со истата акција, ќе бидат банирани од играта.

Ве молиме да ја користите оваа опција САМО за нови пријателства!




Felly RR -> RE: Понуда за пријателство на РР (12.6.2013 21:46:02)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Admin

Се известуваат сите корисници кои ја користеле оваа опција при што ги избришале старите пријателства и повторно ги додале истите, со цел да добијат 30 поени, дека поените ќе им бидат избришани. Поените ќе им бидат избришани и на тие што го прифатиле пријателството. Тимот од Словенија кој ги контролира неправилностите во играта испрати список до Македонија кои корисници го направиле тоа. Истите ќе бидат опоменети по пат на ПП.
Ако продолжат со истата акција, ќе бидат банирани од играта.

Ве молиме да ја користите оваа опција САМО за нови пријателства!



Нагласувам - и на оние што бришеле, и на оние што прифатиле пријателство кое претходно го имале. Затоа внимавајте, не прифаќајте пријателства кои претходно еднаш сте ги имале прифатено




penelopa -> RE: Понуда за пријателство на РР (13.6.2013 8:07:53)

moni teo зошто не те наоѓа пребарувачот за да ти пратам покана за пријателство[sm=zmeden.gif]
ај пробај ти прати ми




MademoiselleNina -> RE: Понуда за пријателство на РР (19.12.2014 17:06:07)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Јас дури сега ја сватив финтата [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]