RE: Чистач на пареа (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Техника



Порака


deluxe -> RE: Чистач на пареа (1.4.2014 23:20:04)

Линак јас го имам тој чистач на пареа,и ептен сум задоволна,посебно од чистењето на ламинатот.Не му се плаши чисти си слободно,навистина е одличен.Посебно како чисти залепена храна на ламинатот,експерт е[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Defne90 RR -> RE: Чистач на пареа (27.4.2014 0:39:44)

Женски да ве прашам дали може со чистачот на пареа да се исчисти гарнитура за седење.Мојава беше многу светла ама ете веќе 4 години има како е купена и стана многу темна и веќе на ништо не личи.А пробував ете и со вениш да ја исчистам и со арис ама не бидува.Никако да побели.А за несреќе не се вадат ни навлаките од перниците и ниту можам да ги ставам во машина ниту пак смеам многу да ги киснам со вода.Абе нервите ми се искинаа веќе.Не можам да ја гледам таква.Ако може да ја замолам тетка ми да ми ја позајми, а ако не може да не ја малтретирам џабе жената.




Felly RR -> RE: Чистач на пареа (27.4.2014 8:21:41)

Мене гарнитурата ми е комбинација еко кожа со штоф и деловите што се со штоф ги поминувам со парочистач откако претходно ќе ги поминам со средство за гарнитури (и за теписи мислам е истото). Исто и перниците. А зошто да не смееш да ги киснеш со вода? Каков материјал се? И парочистачот остава влага на нив, и им треба време да се исушаат. А мора прво со средство да ги поминеш, зошто само со парочистач нема да се исчистат.




Defne90 RR -> RE: Чистач на пареа (27.4.2014 8:39:41)

Па од штоф само наслоните се од еко кожа ама страв ми беше многу да не се накиснат па така ќе направам многу пена со вениш и така со пената ги чистев ама ништо не излегува.Ама ете штом може со парочистач во комбинација со средство за гарнитури баш ќе пробам.Добро тоа сепак не би требало ептен да ги навлажни па после една недела да ги чекам да се сушат нели.




Zola -> RE: Чистач на пареа (8.1.2015 10:09:50)

Здраво .. ако може препорака за чистач на пареа кој може да се користи за повеќе намени а не само за под ..на при за прозори купатило , лабавоа..




mamita83 -> RE: Чистач на пареа (24.2.2015 15:28:49)

Дали со парочистачот можам да чистам паркет?




Felly RR -> RE: Чистач на пареа (24.2.2015 18:02:45)

Мамита јас немам пробано бидејќи знам дека лакирани површини не се чистат со пареа, некои рингерајки ете имаат пишано дека чистеле и паркет, зависи и каков е парочистачот, дали има регулација на пониска/повисока температура.




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]